Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak to udělat rychleji? Namotivovat se.

Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Manželka, matka, manažerka. Daňová poradkyně. Spoluvlastník účetní firmy. Lektor na Naučmese. Nadšenec do start-upů. Lenoch (ačkoliv to zní divně a na první pohled sem nezapadá).

Abych vše stíhala, musím mít kvalitní time management. A právě o svoje triky se s vámi budu dělit.
Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Poslední články od Sofya Rozhoňová (Khazarova) (Všechny články)

Jednou takhle večer jsem se dívala na film „Joy“, o ženě Joy Mangano, která vymyslela „zázračný mop“… no a dnes jen ten mop jí prý vydělává 10 miliónů dolarů ročně (a to vymyslela spoustu dalších věcí). Podle mě by takové filmy neměly dávat večer v televizi. Kdo po nich má spát? Vždyť mozek pak pracuje na plné obrátky, zda by něco podobného nemohl vymyslet!

Vždy, když se cítím demotivovaná, a tudíž odkládám veškerou svoji práci a jiné povinnosti se podívám na nějaký motivační film. Nebo si něco motivačního přečtu. A pak ta práce najednou jde od ruky J  Nefunguje to? Možná je jen zapotřebí mít správnou „cestu“. Dívejte:

  1. Průběžně číst něco motivačního. Nemyslím jen motivační knihy, ale například životopisy úspěšných lidí. Mimochodem, to byl jeden z bodů „Jak se stát úspěšným?“: nečíst nic jiného kromě životopisů úspěšných lidí. Zjistit, jak přemýšlí, co může za jejích úspěch, a tak. Za sebe mohu doporučit například „Chyť mě, jestli to dokážeš“ od Franka W. Abagnale. Kniha mě nadchla daleko víc než film. Neříkám, že vás to musí nadchnout ke stejným činnostem, ale způsob přemýšlení se dá použít i v jiných oblastech, no ne?
  2. Pak je dobré se na něco podívat. Motivačních filmů (a tipů na ně) je hodně a dle toho, k čemu se potřebujete namotivovat, to si vyberte. Když se vám nic nedaří a zrovna máte víc času, tak doporučuji seriál „Volejte Saulovi“, Better call Saul. Mě na tomto seriálu nejvíce zaujalo to, jak se hlavnímu hrdinovi nedaří; když už to vypadá, že vše bude OK, tak zase není, a tak pořád dokola. A on se POKAŽDÉ zvedne a jde zas něco dělat. Neuvěřitelné.
  3. Běžte se s někým inspirujícím popovídat. Určitě mezi svými známými máte někoho, kdo vás dokáže dostatečně namotivovat. Zkuste se zamyslet nad tím, kdo to může být (třeba, kdo v poslední době hodně zhubnul nebo procestoval kus světa, nebo jehož podnikání již vydrželo déle než rok). A domluvte si s tou osobou kafe.
  4. Pusťte si správnou hudbu. Mně osobně stačí slyšet Gonna Fly Now (jak Rocky vybíhá ty dlouhatánské schody) a jsem namotivována na cokoliv.
  5. A poslední tip. Bohužel jsem si neuložila zdroj, ale prý je doložené, že citáty na plakátech opravdu mají svůj smysl (pokud je zrovna nesdílíte na facebooku). Jde o to, přijmout myšlenku citátu na svou. A samotný citát mít na očích ve chvílích, kdy máme tendenci na hlavní myšlenku zapomenout. Například, u počítače mám „Nobody is too busy. It is just about priorities.“ Pomáhá to neprokrastinovat u počítače– pokaždé mi to připomene, že teď bych mohla udělat něco užitečnějšího.

Všimli jste si, že všechny dnešní tipy jsou „externí“? Zevnitř se sice mohu motivovat jak chci, ale aniž přijde nakopnutí odněkud odjinud, nehnu se z místa. Občas nějaký ten externí zdroj motivace selže. Pak se vždy vracím k tipu č. 3 – mám pocit, že nic nedokáže namotivovat tak, jako člověk, kterého obdivujete. Nebo který má talent zrovna vás namotivovat tak, jako nikdo jiný.

A na závěr – přikládám tabulku, na kterou jsem narazila před 3 lety a která je STRAŠNĚ motivující a zároveň deprimující. Zkuste si vytisknout a odškrtat, jakou část života již máte za sebou. A každý týden odškrtnout další čtvereček (existuje varianta i s odškrtáváním dnů, ale to bych si neužila nějaké svoje lenošské dny, takže tu používat odmítám). Opravdu vás to nenamotivuje začít něco dělat? Hned teď.

tabulka

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Vratislav napsal:

    Zdravím, poprosil bych o tipy na motivační filmy emailem. Díky!

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru