Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Plánování cest v Google Kalendáři

By on 8. 8. 2016 in Nástroje with komentáře 4
Pavel Minář

Pavel Minář

Autorizovaný Google for Work Partner - Pavel Minář
Pavel Minář vám pomůže s nasazením Google Apps - www.minar.cz.

Pavel také pořádá firemní a otevřená školení Google Apps (má za sebou 296 školení s celkem 2598 účastníky a průměrným hodnocením 1,22). Na jeho webových stránkách Jak na IT naleznete chytré návody na počítače, mobily a web. Když zrovna nedělá do počítačů, dělá se svými dcerami Hravé snídaně.
Pavel Minář

Kalendář nemusí obsahovat pouze klasické události a schůzky. Můžete pomocí něj velmi efektivně plánovat cestování. Automaticky do kalendáře uložit vybraný vlakový spoj nebo hotel, kde budete nocovat (včetně adresy, času check-in, odkazu na rezervační e-mail).

Google Kalendář je můj hlavní plánovací nástroj. Řídím se heslem: Co není v kalendáři, to se nestane. Díky tomu není můj mozek zahlcen operativou a mohu se soustředit na práci.

Již jsme si ukázali, jak lze kalendář používat jako ToDo list, jak lze pomocí kalendáře vybudovat návyky a také, že zveřejněním kalendáře na webu usnadníte ostatním plánování schůzek (hodně cestuji po ČR a pomocí kalendáře veřejně sdílím město, kde se budu nacházet).

Dnes bych vám rád ukázal, jak mi Google Kalendář usnadňuje právě plánování služebních cest.

Jízdní řády v kalendáři

Jezdím hlavně vlakem (abych mohl pracovat). Cestu si předem plánuji na telefonu nebo tabletu pomocí mobilních jízdních řádů. Velmi jsem si oblíbil aplikaci CG Transit (používám jak verzi pro Android, tak na tabletu s iOS), která umí vybrané spojení vložit do kalendáře. Tuto funkci mají i další mobilní jízdní řády, např. IDOS nebo Pubtran.

GKalendar-cestovani-Vlak1

V Google Kalendáři pak přehledně vidím zvolený spoj včetně detailů (číslo vlaku, přestupy).

GKalendar-cestovani-Vlak2

Pozn.: Nehledejte funkci pro vložení spoje do kalendáře v jízdních řádech na webu – není tam. Nebo jsem ji nenašel.

Kalendář ví, kde budu spát

Pokud vám dorazí e-mail s potvrzením ubytování z Booking.com nebo třeba letenka v elektronické podobě, Gmail to pozná a rovnou vytvoří v kalendáři příslušnou událost. Pro jistotu si v nastavení Google Kalendáře ověřte, že máte tuto funkci povolenou:

GKalendar-cestovani-Nastaveni

Po dokončení rezervace na Booking.com se v kalendáři objeví celodenní událost odpovídající délce rezervace, včetně adresy hotelu.

GKalendar-cestovani-Booking1

V detailech události pak naleznete odkaz na e-mail s potvrzením rezervace, telefon na recepci, čas pro check-in a check-out.

GKalendar-cestovani-Booking2

Pokud využíváte automatické přidávání událostí z Gmailu i u dalších služeb, budu rád, když se podělíte v komentářích. Děkuji.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 4

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Zdeněk Hejl napsal:

  Na webu idos.cz je i funkce pro uložení spojení do kalendáře. Je to úplně poslední položka („Přidat do kalendáře“), která se zobrazuje ve spodní liště odkazů u konkrétního spojení.

  Do kalendáře se uloží místo a čas odjezdu a příjezdu a označení vlaku (pro každý spoj v rámci cesty) + odkaz na kompletní detail spojení na webu.

 2. Radek P. napsal:

  Pěkný den Pavle,
  o CG Transit jsem nevěděl díky. Např. rezervace míst přes Restu posílá na email *.ics soubor, který se následně jedním kliknutím vloží do kalendáře včetně potřebných údajů.
  Radek

 3. Václav Skřivan napsal:

  Zdravím,

  Google nabízí službu Trips, kde lze vše pohodlně plánovat (nic proti kalendáři, jen tip na vyzkoušení, kdo nezná).

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru