Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak si zapamatovat balíček karet

By on 11. 7. 2016 in Kondice with Žádný komentář
Marek Sýkora

Marek Sýkora

Paměťový atlet, lektor, mentor a kouč v oblasti tréninku paměti - Pametove-kurzy.cz
Hlavní lektor na www.pametove-kurzy.cz.

Realizuji školení, přednášky a workshopy spojené s trénováním paměti.
Marek Sýkora

Poslední články od Marek Sýkora (Všechny články)

Věděli jste, že paměť se dá trénovat? Věděli jste, že i vy si můžete paměť vytrénovat tak, až si hravě zvládne zapamatovat na poprvé balíčky karet, stovky náhodných čísel či seznamy tisíců slov? Zajímá vás, jak? Pojďme si to ukázat.

Pamatování si balíčků hracích karet

Máme tu další díl, který na který jste se mnozí tolik těšili. Tentokrát si rozebereme tolik populární hrací karty, které vám sice nepomohou v produktivitě ani při organizaci práce, ale zato vás více pobaví a hlavně vám pomohou se rychleji zdokonalit v paměťových technikách celkově.

Tak tedy hurá na to

Opět narážíme na základní problém abstraktnosti hracích karet. A protože již víme, že si snadno zapamatujeme pouze to, co si představíme, zastoupíme si jednotlivé hrací karty šikovnými obrazy, které si budeme ukládat pomocí přehnaných představ do paměťových paláců nebo poutavých příběhů.

Jak si karty převést na obrazy?

Buď si pro každou kartu vymyslíte dle libosti obraz, který se k ní podle vás hodí, nebo si karty očíslujete a spárujete s číselnými systémy, které již máte (písmenný/velký). Já osobně vám doporučím si karty očíslovat (čísla jsou přehledná a zároveň, když si budete procvičovat karty, zároveň si cvičíte i čísla a obráceně).

Já mám karty očíslované takto:

srdce = 01-13

piky = 21-33

kříže = 41-53

káry = 61-73

karty

Karty si určitě můžete očíslovat, jak chcete, ale takto je to myslím nejpřehlednější. Když chcete dohledat například všechny osmičky, víte, že srdce jsou od nuly, takže srdcová osmička je osmička, piky máte od dvacítky, takže piková osmička je dvacet osmička, kříže od čtyřiceti a káry od šedesáti. Vše je tedy velmi přehledné a snadno dohledatelné.

Pokud budete pro ukládání balíčků využívat Velký číselný systém, uložíte si jej na pouhých 18 záchytných bodech, kde poslední bod bude mít jen osobnost bez činnosti a předmětu.

Když si tedy do paměti ukládáte balíček 52 karet, je to stejné, jako uložit si 104 čísel. Oboje zvládnete v paměťovém paláci o 18 bodech (má oblíbená velikost paláce).

Pouze pro odvážné podotknu, že hazardní hra Blackjack se v českých kasinech hraje se šesti balíčky.

A je to

V dalším dílu si probereme něco snazšího, ale skutečně velmi efektivního. Ukážu vám, jak si během minuty zapamatovat velice dobře roční kalendář. Až tak dokonale, že když se vás někdo zeptá, co bude za den například 15. května 2016, budete schopni okamžitě vyhrknout, že bude neděle. To vám usnadní plánování dovolené, ale i konferencí, porad, schůzek atd.

Tak všichni natrénovat a hurá do kasin. Hodně štěstí.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru