Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Automatické zamítání událostí v Google Kalendáři

By on 4. 7. 2016 in Nástroje with Žádný komentář
Pavel Minář

Pavel Minář

Autorizovaný Google for Work Partner - Pavel Minář
Pavel Minář vám pomůže s nasazením Google Apps - www.minar.cz.

Pavel také pořádá firemní a otevřená školení Google Apps (má za sebou 296 školení s celkem 2598 účastníky a průměrným hodnocením 1,22). Na jeho webových stránkách Jak na IT naleznete chytré návody na počítače, mobily a web. Když zrovna nedělá do počítačů, dělá se svými dcerami Hravé snídaně.
Pavel Minář

Každý si potřebuje občas odpočinout a nepřeje si být rušen. Pokud si v Google Kalendáři naplánujete např. dovolenou, nastavte si i automatické zamítání událostí. Člověk, který vás v tomto období pozve na schůzku, dostane obratem informaci o vaší nedostupnosti.

Velmi oblíbenou funkcí Google Kalendáře jsou pozvánky. Klient si s vámi chce domluvit schůzku, tak jednoduše pošle pozvánku. Ideálně před odesláním pozvánky použije funkci Navrhované časy, a pokud s ním sdílíte kalendář (stačí bez podrobností – pouze dostupnost), Google Kalendář mu navrhne volné termíny.

gmail-1

Funkci Navrhované časy bohužel mnoho uživatelů nezná a posílají pozvánky na schůzky naslepo. Pokud se zrovna trefí do období, kdy jste na dovolené a nekontrolujete poštu (což velmi doporučuji), musí na vaše vyjádření – odmítnutí – čekat až po vašem návratu. Což už je logicky pozdě.

Elegantním řešením je rozšíření Automatické zamítání událostí. Tuto funkci aktivujete v Laboratoři (naleznete ji v nabídce pod ozubeným kolečkem v pravém horním rohu kalendáře).

gmail-2

V detailech každé události se vám objeví nová volba Nemám čas (odmítat pozvánky). Jakmile tuto možnost nastavíte u určité události, budou všechny pozvánky, které s touto událostí kolidují, okamžitě odmítnuty s tím, že jste nedostupný. Váš protějšek tedy nemusí čekat na vaše vyjádření.

gmail-3

Automatické zamítání událostí s oblibou používám např. když jsem dovolené nebo během vánočních svátků. Na každý týden si také plánuji alespoň půldenní schůzku sám se sebou. Já tuto událost nazývám:

„Debile zvolni! Nebo se zblázníš.“

V této době plánuji, lelkuji, přemýšlím nebo se jen tak procházím a čekám, než přijde nápad. Je to také časová rezerva pro případy, když jsem s nějakou prací ve skluzu. Pokud mám každý týden k dispozici čtyři až osm hodin navíc, mohu tam přesunout věci, které jsem nestihl. V tomto čase také odmítám pozvánky – nastavuji automatické odmítání událostí.

Štítky: ,

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru