Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Rozhovor s Markem Sýkorou

By on 2. 6. 2016 in Témata with Žádný komentář
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Lektor a mentor osobní produktivity - Daniel Gamrot
Šéfredaktor portálu Mít vše hotovo

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Nedávno získal jako první Čech titul Evernote Certified Consultant.
Daniel Gamrot

Poslední články od Daniel Gamrot (Všechny články)

Čtenáři tě znají z tvých článků o paměťových technikách. Jak dlouho se tomuto tématu věnuješ? Vzpomeneš si na svou první zkušenost s nimi?
Technikám se věnuji zhruba osm let a čtyři roky na toto téma přednáším. Mým prvním setkáním s paměťovými technikami byla kniha „Magie a manipulace mysli“ (Tricks of the mind) od Derrena Browna (Argo 2007). Ukázkový seznam 20 náhodných slov k zapamatování si pamatuji dodnes.

Náš portál se věnuje osobnímu rozvoji. Na rovinu – co pro něj děláš? Jak se vzděláváš?
Snažím se skutečně hodně číst. Nechávám si doporučovat knihy, které mnohdy ani nesouvisejí s mým oborem. Čtu je rád, abych si udržel rozhled.

Jsi hodně vytížený. Jak to vše zvládáš? Co ti pomáhá v tom být tolik produktivní? Začněme třeba návyky.
Myslím, že nejdůležitějším nástrojem pro osobní produktivitu je diář (klidně i elektronický), kde máte všechny úkoly. Doporučím si jej vést a ráno se klidně půl hodiny věnovat jen plánování svého dne. Mám rád pocit, když jsem toho za den zvládl více než jiní. Druhý velký pomocník, který mě poslední měsíc zachraňuje každý den, je „pravidlo dvou minut“ z GTD, které znám až nyní díky mitvsehotovo.cz.

A co software a hardware? Považuješ výbavu, kterou nyní máš, za důležitou? Můžeš mi dát tip na aplikace a nástroje, které bych měl vyzkoušet?
Software? Doporučím možná klasický „S plánovač“, nebo něco podobného ale co se hardwaru týká, je pro mne vždy tím nejdůležitějším tužka a papír. Mám doma také velikou bílou tabuli na fixy s úhlopříčkou 2,3 metru, která mi pomáhá „přemýšlet“, například díky myšlenkovým mapám atd. Koupit absurdně velikou tabuli rozhodně doporučím všem – skutečně mi pomáhá.

Podporuješ nás na Mít vše hotovo sdílením svých znalostí a zkušeností. Osobně mám raději, a jistě nejen já, „živý“ kontakt. Kde se s tebou můžeme potkat osobně?
V současné době vychází na Mít vše hotovo můj paměťový seriál, který je myslím celkem zdařilý. Pokud jde o živý kontakt se mnou, můžeme se potkat například na mých přednáškách na Univerzitě Karlově v Praze a Masarykově univerzitě v Brně, kde čtyřikrát do měsíce vedu přednášky na téma „efektivní metody učení“ pro veřejnost.

Na závěr jedna, snad ne moc osobní, otázka – proč jsi kývl na to, že budeš přispívat na Mít vše hotovo?
Líbí se mi myšlenka těchto stránek a chci být jednoduše jejich součástí. Navíc mám pocit, že Daniel Gamrot je jeden z těch lidí, kterým jednoduše ani nechcete říci ne, už jen pro jeho pozitivní přístup, kterým vám říká vše, co potřebujete slyšet.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru