Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Občas chybí jen jeden krok

Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Manželka, matka, manažerka. Daňová poradkyně. Spoluvlastník účetní firmy. Lektor na Naučmese. Nadšenec do start-upů. Lenoch (ačkoliv to zní divně a na první pohled sem nezapadá).

Abych vše stíhala, musím mít kvalitní time management. A právě o svoje triky se s vámi budu dělit.
Sofya Rozhoňová (Khazarova)

Poslední články od Sofya Rozhoňová (Khazarova) (Všechny články)

Občas nás od velkých úspěchů dělí jen jeden krok. Udělejte ho ještě dnes.

Znáte to: Kdybyste dnes zavolali tam a tam…

a domluvili si schůzku s tím a s tím…

příští týden by již bylo hotovo to a to…

a za měsíc byste již byli tam a tam.

IMG_9633

Praxe je jiná. Často nás od výše zmíněného „tam a tam“ dělí právě ten telefonát (či cokoliv jiného), zkrátka první krok. Jenže v praxi to nemusí být nutně první krok. Může to být ten prostřední nebo klidně i závěrečný. Jen si vzpomeňte, jestli se vám opravdu nikdy nestalo, že už jste měli vše hotovo, ale ne a ne poslat své dílo do světa.

Jednodušší to mají ti, kterým chybí první krok. Na internetu je hromada návodů „jak začít“:

 • Začněte na úkolu pracovat pět minut – a buď každý den pokročíte o pět minut, anebo vás to chytí natolik, že hned budete pracovat několik hodin v kuse.
 • Připravte „buzer lístek“ a jeďte podle něj (o buzer lístku se dočtete v knize „Konec prokrastinace“ od Petra Ludwiga a dá se najít na internetu).
 • Dejte vědět světu, co máte v plánu udělat (anebo taky ne – moc se mi líbil článek Jan Chvojky „Proč si nechat své cíle pro sebe“.
 • Až uděláte část, odměňte se.
 • Vizualizujte svůj úspěch, až projekt dokončíte.

Horší to je, pokud se zaseknete někde uprostřed. Máte za sebou velký kus práce, vlastně téměř hotovo. A ne a ne přistoupit k poslední třetině.

A úplně nejhorší je, pokud poslední krok chybí na konci. Protože to již není otázkou time managementu, ale spíš vystoupení z komfortní zóny.

58775_1623356307476_6638071_n

Zkusila jsem sestavit krátký seznam toho, co pomáhá mně. Ať už jde o chybějící krok z důvodu time managementu (protože na něj mám vlastně „dost času“), nebo z důvodu překročení hranic komfortní zóny, mohl by vám pomoci.

 1. Řekněte si nahlas, že se vám prostě nechce

U některých činností (kroků) to nebude problém. Opravdu se nám do nich nechce a nemáme problém si to přiznat. Mohlo by to ale pomoci u činností, kde se spíše pořád vymlouváme na to, jak nemáme čas. Jen tím zastíráme, že se nám nechce. A pokud si to přiznat nechceme – možná ten krok uděláme dnes.

 1. Zkuste si každý den ve stejnou dobu (doporučuji 15.-16. hodinu) sepsat seznam toho, co jste udělali

Když ani druhý den nebudete moci zapsat ani jeden krůček, třeba vás nakopne ho konečně udělat. A 15.-16. hodina je pořád ještě doba, kdy reálně stihnete dost věcí.

Nebo si obdobný seznam můžete psát po půl hodinách. To je motivací již v průběhu dne.

 1. Nadechněte se, vydechněte a prostě to udělejte

Tento bod se týká právě věcí, kdy máte vystoupit ze své komfortní zóny. Někam zavolat. Odeslat nestandardní e-mail. Oslovit někoho. Ta správná doba nemusí nikdy nastat. Z různých výzkumů, čeho lidi nejvíce litují před smrtí, vyplývá, že jsou to mimo jiné věci, které nikdy neudělali. Pokud to uděláte a nepovede se, víte, že jste to aspoň zkusili, a v lepším případě se poučili. Pokud to ani nezkusíte – nikdy se nedozvíte, jak by to dopadlo.

Tak se nadechněte, vydechněte a UDĚLEJTE to. Hned.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Jindřich napsal:

  Výstup z komfortní zóny se tomu říká. :-D Jsou na to tabletky?

  Já mám problém na obou koncích. Nerad začínám cokoliv, co mám pocit, že nejde v daném čase udělat pořádně ( rada: po 5 minutách tedy nefunguje ) a pokud nějakou věc začnu, nebo mi okolnosti nedovolí řešit výše uvedené, nakonec velmi nerad „vystupuji z komfortní zóny“.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru