Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Zveřejněte svůj kalendář na internetu

By on 11. 4. 2016 in Nástroje with komentářů 8
Pavel Minář

Pavel Minář

Autorizovaný Google for Work Partner - Pavel Minář
Pavel Minář vám pomůže s nasazením Google Apps - www.minar.cz.

Pavel také pořádá firemní a otevřená školení Google Apps (má za sebou 296 školení s celkem 2598 účastníky a průměrným hodnocením 1,22). Na jeho webových stránkách Jak na IT naleznete chytré návody na počítače, mobily a web. Když zrovna nedělá do počítačů, dělá se svými dcerami Hravé snídaně.
Pavel Minář

Na svých webových stránkách veřejně sdílím svůj kalendář. Každý tak vidí, jestli mám čas a ve kterém městě se zrovna nacházím. Proč to dělám?

Často slýchám, že jsem blázen. Co je komu do něčího kalendáře? Mít kalendář veřejně na webových stránkách je přece pozvánka pro zloděje. Jenže já k tomu mám praktické důvody:

 • dříve mi hodně času zabralo domluvení vhodného termínu s klientem – přehazovali jsme si e-maily s volnými termíny sem a tam. Dnes pouze pošlu odkaz na svůj kalendář a klient si vybere termín sám.
 • zájemci o konzultaci nebo školení vidí, ve kterém městě daný den budu (primární kalendář sdílím bez podrobností, sekundární kalendář Kde jsem sdílím včetně podrobností). Mám velmi rozumné klienty. Pokud vidí, že jsem dopoledne v Brně, nebudou mne hnát na odpolední schůzku do Prahy.
 • stálí klienti vědí, že když školím nebo konzultuji, nezvedám telefon. Podívají se proto do mého kalendáře, kdy mám čas, a zavolají „na první dobrou“.
 • veřejný kalendář funguje i jako filtr na klienty – z kalendáře je vidět, že mám práce až nad hlavu, a nemá tedy moc význam smlouvat o ceně.

Takto vypadá můj kalendář umístěný na webových stránkách v sekci Kontakt:

mvh-kalendar-na-webu

Všimněte si, že u některých událostí jsou vidět detaily. Toto jsou má otevřená školení a událost má nastavenou viditelnost na Veřejné místo Výchozí nastavení viditelnosti kalendáře. Účastníci si mohou přidat tyto události do svého kalendáře, včetně podrobností (název, adresa, popis). Ale o tom až v některém z dalších článků.

Jak na to?

Pokud používáte Google Kalendář, je jeho publikace na webových stránkách velmi jednoduchá. Nejdříve nastavte správné sdílení primárního kalendáře (veřejné sdílení, ale bez podrobností). U kalendáře Kde jsem pak i s podrobnostmi.

mvh-kalendar-na-webu-sdileni

Následně v Nastavení kalendáře (viz nabídka pod šipkou vedle jména kalendáře) zkopírujte ze sekce Začlenit tento kalendář HTML kód do svých webových stránek.

mvh-kalendar-na-webu-podpis-iframe

Pomocí volby Přizpůsobení barvy, velikosti a dalších položek lze vybrat více kalendářů k publikaci a případně upravit vzhled (rozměry, barvy, implicitní zobrazení).

mvh-kalendar-na-webu-podpis-iframe-nastaveni

Kromě kontaktního formuláře mám odkaz na volné termíny i v automatickém podpisu v e-mailu:

mvh-kalendar-na-webu-podpis

V telefonu mám připravenou SMS, kterou posílám, pokud zrovna hovor nemohu přijmout:

Omlouvám se, ale momentálně nemohu telefonovat. Buď školím, nebo jsem na schůzce. Mrkněte prosím na www.minar.cz/kontakt, kdy mám volno. Děkuji.

Veřejně přístupný kalendář na webových stránkách mi šetří mnoho času a klienti si tuto techniku také pochvalují. Nemusíme se dlouze dohadovat na vhodném termínu a složitě porovnávat svoje kalendáře.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 8

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Zdeněk Malinský napsal:

  1. První link v článku (hned v úvodu 1. věty) je blbě.
  2. Šel by kalendář nějak jednoduše „překlopit“ do fb pages?

 2. Krystof napsal:

  Nad necim podobnem jsem uvazoval ale mam otazku jestli nevite o nejakem zpusobu jak se sam (cizi clovek) zapise do kalendare na schuzku kdy chce (nemusi se jednat o google calendar ale o podobnou webovou aplikaci).

 3. Zbynek F. napsal:

  Dobrý den,

  díky za článek. Jsem taky příznivec google apps a kalendář super i když také používám doodle – to je skvělé na domluvy více lidí.

  Jinak co si myslíte o nutnosti školení při přechodu firmy na google apps? Např. jak píšou zde: http://www.averma.cz/implementace-google-apps/ jestli je to nutné, nebo to zvládnou všichni pochopit nějak časem..

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru