Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Stůl na míru? Může být váš!

By on 19. 4. 2016 in Témata
Libor Kriz

Libor Kriz

Managing Director - JiMaRa s. r. o.
LIBOR KŘÍŽ | Pracuje v rodinné firmě JiMaRa. Je pionýrem v oblasti osobní produktivity, konzumentem dobré muziky a chytrých knih.
Libor Kriz

Poslední články od Libor Kriz (Všechny články)

Za pracovním stolem trávíte desítky hodin týdně. Pracujete, studujete, vzděláváte se, čtete a píšete. Položte si důležitou otázku. Můžete s jistotou říci, že vám vyhovuje na sto procent? Splňuje všechny vaše požadavky a představy? Líbí se vám? A hodí se do vašeho interiéru?

Pokud zní některá z odpovědí ne, pak máte snový stůl na dosah právě teď. Buď čtete dál, nebo sjeďte až k závěru tohoto článku. Stůl snů může být váš. Zdarma.

Při výběru pracovního stolu máte dvě možnosti. Buď se spokojíte s hotovým výrobkem v běžném provedení (a budete se tak muset smířit s tím, že stoprocentní podle vašich představ nebude), nebo si necháte stůl vyrobit přesně podle svých požadavků.

Řekněte stop konfekci!

Pokud se rozhodnete jít druhou cestou, měli byste mít při zadávání svého stolu snů do výroby na paměti několik důležitých skutečností.

  • Rozhodněte se, na jaké židli budete u stolu sedět. Preferujete klasické kancelářské křeslo? Ergonomickou židli? Klekačku nebo dokonce tzv. barovku? Sedněte si na ni a změřte si výšku desky, tedy vzdálenost od země k horní části pracovní plochy. Konfekční výška 75 cm je dávno přežitá.
  • Při hledání správné výšky pracovní desky by vám mohlo pomoci tzv. pravidlo pravých úhlů. Upravte zdvih židle tak, abyste měli nohy v kolenou ohnuté v úhlu 90–100°. Stejný úhel by měla svírat vaše stehna a trup. A do třetice; pravý úhel byste měli naladit i v loktech. Loketní kost pak určí přibližnou (!) výšku stolu, která by mohla vašim tělesným proporcím vyhovovat.

Nevhodný pracovní stůl, tedy dlouhodobě špatný sed, vede k bolestem hlavy, zad a strnulosti svalů v krčních partiích a ramenou.

  • Rozmyslete si, jaké činnosti u stolu budete vykonávat. Pracovat na počítači? Rýsovat? Šít? Malovat? Psát, číst a studovat? Nebo budete chtít některé z těchto druhů prací kombinovat? Rozhodně v tomto okamžiku nepřemýšlejte nad tím, zda bude možné skloubit více činností u jednoho stolu. Půjde to.
  • Je možné, že budete chtít pod pracovní desku tzv. výsuv na klávesnici, barvy, pravítka, nitě a jehly… Pokud ano, myslete na to předem. Pod stolem musíte mít dostatek prostoru pro nohy.

Důsledkem špatného sezení je také omezení plynulosti krevního oběhu a rychlejší unavení organismu.

  • Představte si, jak velkou plochu budete potřebovat. Minimalistický pracovní stůl se od toho pro architekta, výtvarníka, lékaře, studenta ap. bude lišit. Bez debat. Myslete však také na prostorové dispozice. Třímetrový stůl do metrové skuliny nedostanete. A vůbec: potřebujete pracovní plochu jednu nebo… dvě?

Základ by byl? Pojďme jej okořenit!

Jakmile budete mít tuto hrubou představu, nebojte se a pozvěte ke své skici odborníka. Je na něm, aby vám pomohl dílo dokončit. Šikovný a zkušený truhlář by se s vámi měl bavit nejen o tvaru, nosnosti a případné výškové variabilitě pracovní desky.

JiMaRa stůl snů atypický nábytek na míru

Měl by s vámi probrat typ a počet nohou, resp. jiný druh ukotvení. Ano, stůl může být například upevněn přímo na zeď pomocí konzolí či kolejnic. Pokud má stůl sloužit hendikepovaným, měl by solidní výrobce definitivně přihlédnout i k tomuto faktu.

Jdeme do finále

Pokud už víte, jak bude vypadat konstrukce stolu, přistupte k výběru materiálů. Dřevo, sklo, kov, keramika, pryž… Schopnému truhláři by neměl vadit jakýkoli požadavek. Budete-li chtít karbonové vlákno, chtějte ho!

A na základě vašich požadavků a doporučení bezvadného výrobce doplňte základní kostru stolu o úložné prostory, průchodky na kabeláže, osvětlení, frézování, hranění či parciální povrchové úpravy desky ad.

Stůl snů máte na dosah. Zdarma

Co pro to udělat? Stačí, když se zamyslíte nad tím, jaký by měl být. Zaujměte nás svými požadavky. Promyslete si jeho tvar, povrch i velikost. Vymyslete si cokoliv, co by váš stůl měl mít. A my ho pro vás vyrobíme. Zdarma.

JiMaRa stůl snů

Proč vám nabízíme stůl snů jen tak? Chtěli bychom, abyste zažili vzrušující proces návrhu a výroby interiérového nábytku prémiové kvality na vlastní kůži. S námi.

Líbí se vám náš nápad?

Pokud ano, pošlete nám vaše koncepty, náčrtky, popisy nebo jen požadavky v prostém textu na adresu marketing@jimara.net. Nepotřebujeme přesný nákres. Stačí nám jen vaše představy. Do předmětu zprávy uveďte JiMaRa stůl snů. Čas máte do 8. 5. 2016.

A co bude pak? S našimi designéry vybereme ten nejnápaditější návrh. Přidáme k němu naše nápady i finesy. Vše s vámi zkonzultujeme a zakázku zrealizujeme. Nemějte obavy, ozveme se každému z vás.

Vnímáme Váš prostor
JiMaRa

Štítky: , , ,

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nahoru