Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Bleskovka: Centrallo útočí na Evernote

By on 9. 2. 2016 in Nástroje with komentářů 16
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Lektor a mentor osobní produktivity - Daniel Gamrot
Šéfredaktor portálu Mít vše hotovo

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Nedávno získal jako první Čech titul Evernote Certified Consultant.
Daniel Gamrot

Poslední články od Daniel Gamrot (Všechny články)

Vzhledem k maximální spokojenosti s archivací v Evernote jsem poslední roky přehlížel alternativy. Občas se zastavím u nástrojů podobného charakteru, ale nikdy mě dostatečně nezaujmou (poslední byl „líný“ a již neexistující Springpad). Mnohem výrazněji mě oslovila aplikace Centrallo, která je tu sice již delší dobu, nicméně až teď šla na jistotu a zakřičela na mě: „Dane, převedeme tvé poznámky z Evernote k nám!“ No to bych muset být opravdu hluchý, abych na to zrovna já nereagoval.

Centrallo - Inbox

Hned při vstupu zjistíte jednu (pro mě poměrně zásadní) věc – webové prostředí je opravdu hodně sexy. Minimalistický vhled ne moc odlišný od webové verze Evernote, avšak přehlednější a funkčnější. Nicméně tím, že chce Centrallo nahradit Evernote, se vývojáři skutečně netají. Zabrouzdáte-li na hlavní webovou stránku, všimnete si odkazů ve stylu „vyzkoušejte si import z Evernote“ – ano, i já podlehl a naimportoval si jeden zápisník.

Centrallo - Evernote

O pár řádků níže zase přijde srovnání s funkcemi „konkurence“.

Centrallo - Evernote - srovnání

A teď na rovinu – proč mě Centrallo oslovilo natolik, že jsem o něm zveřejnil tuto bleskovku? Tedy krom toho, že mě chtělo přetáhnout z Evernote.

 • Jednoduchý design, který je funkční i líbivý zároveň
 • Nabízí barevné označení seznamů i jednotlivých poznámek
 • Umožňuje zabezpečit heslem každou z poznámek bez ohledu na jejich obsah
 • Můžete manuálně řadit poznámky i seznamy poznámek
 • Vytvoříte v něm víceúrovňovou strukturu seznamů poznámek

Centrallo - Poznámka

Nicméně doporučuji vyzkoušet si aplikaci na vlastní kůži. Registrovat se můžete na webových stránkách Centrallo a v případě, že při registraci zadáte promo kód „ENPWR-90, získáte 90-denní Premium verzi zdarma (cena Centrallo Premium se nijak neodlišuje od Evernote Premium – pořídíte ji za $4.99).

Centrallo - Premium

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 16

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Petr Pánek napsal:

  Šifrování textu?
  OCR a indexování pdf?
  Mobilní aplikace?
  E-mail drop to inbox?

 2. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  @Petr Pánek

  Šifrování textu? -> Šifrování ne, ale má možnost uzamčení jednotlivých poznámek heslem.
  OCR a indexování pdf? -> Bohužel jedna z možností, které zatím nejsou k dispozici.
  Mobilní aplikace? -> Ano, pro iOS a Android
  E-mail drop to inbox? -> Ano

 3. Zdeněk Malinský napsal:

  Šifrování je IMHO zbytečné, když šifruješ celý disk v Macu.

  Škoda, že není desktop aplikace, přeci jen FUP a že se k datům, nedostanu, když nepůjde net….v tom je Centrallo proti Evernote trošku v nevýhodě (v Evnt si můžu zapnout libovolný notes nebo vše do offline modu).

  Taky jsem nepochopil, zda limit je 1 GB / 15 GB je maximální velikost schránky nebo měsíční limit, kolik tam můžu nahrát.

 4. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  @Zdeněk Malinský

  S tou aplikací a offline souhlasím, je tam velký prostor.

  Limit je na všechna tvá data. To je další nevýhoda. I když… 15GB poznámek? Podle mě slušný objem.

 5. Štefan Fedor napsal:

  Dúfam že Evernote zareaguje tento „utok“ :-) Mimochodom nebránim sa aplikácii ktorá mi bude vyhovovať viac ako Evernote a ideálne mix Evernote+Todoist v jednom. Ďakujem za tip.

  • Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

   @Štefan Fedor

   Uvidíme, Evernote se snaží, jak je patrné z posledních novinek.

   K té kombinaci – připravuji seriál o tom, jak udělat z Evernote nástroj pro evidenci úkolů a projektů. Funkčnost je na 90% stejná jako Todoist (ověřeno praxí, aktuálně na tomto systému úspěšně funguji bez jakýchkoliv časových nebo energetických ztrát). Opravdu to jde!

 6. Michael J. Sher napsal:

  Lots more enhancements coming. Looking into OCR. Building desktop app for Mac and Windows now. Expecting April ’16 release. Considering dramatically increasing account storage sizes. Stay tuned and please register for Centrallo so that we can keep you updated on new releases and updates.

  Thank you.
  -Michael J. Sher
  Co-founder
  Centrallo

 7. Michal Rudolf napsal:

  Z pohledu uživatele s menší frekvencí poznámek je Evernote jasná jednička. Bezplatná verze má sice měsíční limit objemu dat, ale můžu mít poznámek, co hrdlo ráčí (a ne jen 100, jako u bezplatné verze Centralla) a celkový limit objemu dat Evernote taky nijak neomezuje (zatím). S bezplatnou verzí Evernote žiju už několik let v naprosté spokojenosti a nehodlám měnit.

 8. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  @Michal Rudolf

  Spíš mě zaujal nástup a funkce, které ta aplikace má. Slíbili výrazně rozšířit kapacitu, OCR… Pokud vydrží, může mít velký úspěch.

  Jinak jsem samozřejmě také dál věrný Evernote, i když v placené verzi.

 9. Pavel napsal:

  Je tu ještě další možnost a to je NAS server synology který má nově od verze 5 aplikaci Note Station včetně importu z Evernotu
  https://www.synology.com/cs-cz/dsm/5.2/cloud_services#note_station a v případě aktuální beta verze 6 další novinky https://www.synology.com/cs-cz/dsm/6.0beta/productivity#spreadsheet

  Pokud už uživatel takový systém má tak vše ostatní je již zdarma bez limitu. A není potřeba veřejná IP adresa – je to řešeno přes tzv. Quickconnect.

  Tento NAS server mám, ale zatím jsem měl pocit že neuzral čas to zkusit. Co jsem ale prošel aktuální diskuze na synology foru, tak hodně lidí píše, že aktuálně je toto plná náhrada Evernotu a asi i víc.

  Zkusím to nainstalovat a případně napsat jaké mám z toho pocity. Ale asi by to byl schopen posoudit spíše zrovna Daniel – nevyužívám Evernote tak naplno jako on.

  • Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

   @Pavel

   Vypadá to skvěle (chtělo se mi napsat „zkopírovaný Evernote“). Můžeme se, prosím, potom spojit a říct si, jak se s ním pracuje? Je to zajímavé téma, určitě by si zasloužilo rozvést.

 10. Pavel napsal:

  @Daniel Gamrot

  Určitě, není problém. Pošlu mail.

 11. ondrej napsal:

  Mam v EV 3000 poznamek a bez stitku si to nedovedu predstavit. Zatim jsem nenasel nic lepsiho. Je pravda ze mi trochu zlobi synchronizace. Ne vsechno mam vsude. Mozna delam nekde chybu. Tak trochu s tim pocitam.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru