Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Bleskovka: Airmail pro iOS – je opravdu tak skvělý?

By on 2. 2. 2016 in Nástroje with komentářů 13
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Lektor a mentor osobní produktivity - Daniel Gamrot
Šéfredaktor portálu Mít vše hotovo

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Nedávno získal jako první Čech titul Evernote Certified Consultant.
Daniel Gamrot

Poslední články od Daniel Gamrot (Všechny články)

Za život mi prošlo mobilem několik aplikací pro správu e-mailů. Mail, Gmail, Inbox, Boxer, CloudMagic, Mailbox, Spark… A nedávno přišel Airmail. Vyvolal řadu pozitivních výkřiků na sociálních sítích. Je to zasloužené? V čem je vlastně tak unikátní? Nemohl jsem přijít na to, co nového může oproti konkurenci ještě přinést.

Ze zvědavosti jsem zabrouzdal do AppStore a Airmail si za 5 EUR pořídil. Ani jsem nekoukal na popis aplikace a recenze. Raději zkouším a praktikuji, než čtu. A e-mailová tématika je mi skutečně blízká, viz také můj článek o práci s e-maily. Po instalaci jsem napojil svůj Google účet a rychle proletěl nastavení. Upřímně – trošku jsem se v něm ztrácel. O minimalistickém pojetí se v žádném případě mluvit nedá. Má to však své opodstatnění – je skutečně nabitý funkcemi.

Funkce Airmail Funkce Airmail

Po dni práce s ním se mi třepou ruce, abych mezi tisíce oslavných příspěvků na sociálních sítích nepřidal i ten svůj. Airmail je opravdu skvělý. Proč? Ve stručnosti uvedu základní funkce, které mě hned ze startu zaujaly:

 • Integrace s Evernote – okamžitě dostanete e-mail do vašeho archivu se zpětným odkazem na původní e-mail
 • Integrace s Todoist – totéž, co v případě Evernote, jen v rámci oblíbeného úkolovníku
 • Integrace s Fantastical – vytvoření události z e-mailu ve famosním kalendáři
 • Čistý design – aplikace je skutečně oku lahodící
 • Swipe akce – jsou plně konfigurovatelné a nastavíte si zde skutečně cokoliv
 • Snooze akce – umožňuje nastavení vlastních časů (i když upřímně – nikdy jsem této funkci nepodlehl)
 • iCloud synchronizace nastavení

Inbox v Airmail Integrace Airmail

Pracoval jsem s Airmail pouze včera. Co nevidět se jistě objeví překážky a chyby. Právě teď však mohu říci – vypadá to na opravdu dobrou a promyšlenou práci. Nejvíce mě těší, že přichází s konceptem, který sedne téměř každému.

Ať už pracujete s e-mailem jakkoliv, najdete si určitě v této aplikaci to své a to právě díky variabilitě, kterou nabízí.

Už jste Airmail zkoušeli? Co na něj říkáte?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 13

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Petr Urbanec napsal:

  Airmail pro iPhone jsem vyzkoušel a docela jsem se na něj těšil. Aplikaci pro Mac používám už delší dobu. Před časem jsem začal využívat funkci „snooze“ a složky „todo“ a „memo“. Aplikace pro iPhone (a dají-li autoři) i pro iPad byla tím, na co jsem čekal. Takže zatím spokojenost (ale je to jen jeden den, že?).

 2. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  Přesně tak, je to jen den. Vyčkejme, ale začátek vypadá slibně.

 3. Vlado napsal:

  Nevie/m pracovať s aliasmi Google Apps :(

 4. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  @Vlado: Snad to co nejdříve dodají, také by mi to bodlo.

 5. Vlado napsal:

  @Daniel take tie aliasy vie, ale pracuje s mimi ako apple mail – vytvoria sa aka samostatné účty a pot už penne fičia :)
  Airmail napriek tomu po otestovaní odinštalovaný aj z Macu aj z iPhonu. Síce veľmi pekný, ale sa mi zdá až veľmi robustný na môj štýl práce.

 6. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  @Vlado

  Ano, už jsem si je také nastavil. A Airmail mě stále drží, pracuje se s ním skutečně dobře.

 7. Tomas napsal:

  Ahoj, nejakej typ jak exportovat zpravy z airmailu?

 8. Roman Ševeček napsal:

  Lze v airmailu mazat více emailů najednou? Prosím o radu.
  Děkuji

  PS: Návod asi neexistuje, že?

 9. Dalibor napsal:

  Dobrý den,
  airmail je skvěla aplikace, jen mám drobný problém, nechodí mi oznameni, jen když spustim aplikaci, tak se načtou nové emaily. Push jem nechal při přidání účtu zapnuté, ale nějak nepušuje, netušíte prosím, co s tím? děkuji na osx funguje a upozorněni chodí…

 10. Roman Ševeček napsal:

  Zdravím,
  možná mi někdo poradí. Mám aplikaci turboscan, kde výsledkem je PDF soubor. Ten si chci poslal na svůj email nebo někomu jinému, ale nejde mi to. Air mail píše, že není nastaven účet. V outlooku to fungovalo bez problémů, ale tady si s tím nějak nemůžu poradit. A využívám to docela často.

 11. Luboš napsal:

  Dobrý den, mám občas problémy s tím, že když posílám v Airmail hromadnou zprávu třeba na 40 adres, tak se mail adresátům nedoručí. Airmail má tedy nějaké omezení nebo je to chyba nastavení? Předem díky za rady.

 12. Rudolf napsal:

  Airmail je skvělý, ale nemůžu tam nikde najít možnost automatického vložení podpisu do firmeního mailu. Poraďte.
  Díky! R.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru