Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Mít vše hotovo verze 3.0

By on 20. 3. 2014 in Témata with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Přehlížet vývoj je cesta k ustrnutí. Ať už se vývoj týká soudobých trendů, nebo potřeb čtenářů. A obojí nás vede ke změnám, u kterých chceme, abyste s námi byli.

V červenci tomu bude již sedm let od chvíle, kdy se objevil na doméně www.mitvsehotovo.cz první text. Jestliže první měsíce sloužil web především jako podpůrná platforma pro český překlad Allenova bestselleru Mít vše hotovo, postupem času se začala k tématu metody GTD přibalovat další a další, vesměs pevně spojená s produktivitou či (jestli máte rádi toto slovo) s time managementem.

Lukáš Bajer, který web dlouho vedl, z něj udělal prostor, na kterém hledali informace o správě projektů a úkolů, ale také o plánování či myšlenkových mapách, lidé poznamenaní metodou GTD, stejně jako ti, které nasměřoval Google nebo reference odjinud. Přišel pak čas postupných změn. Nejenže jednoho Lukáše na postu šéfredaktora vystřídal druhý, ale poptávka začala počítat i s tématy mimo GTD, protože to se zákonitě začalo jaksi vyčerpávat. Nastaly i dvě úpravy v designu a struktuře (té současné pracovně říkáme verze 2.0).

Jak ale napovídá perex článku, vývoj jde dál a my s ním. Od letošního jara nastoupí nejen opět změna vizuálu, ale především významný posun v koncepci a fungování webu. Ačkoliv stále zůstáváme věrni názvu Mít vše hotovo, uvědomujeme si, že nejen my sami, ale ani čtenáři nemají chuť stále dokola řešit „odkšrtávání úkolů v ToDo listu“. A že vlastně „mít vše hotovo“ nemusí být ani žádoucí. Témata jako taková budou do sebe mnohem více vstřebávat problematiku zdraví, fungování lidského mozku, spojení s technologiemi, stejně jako naší potřebou se od nich umět i odstřihnout. Na základě rozsáhlého dotazníku z května 2011 víme, že byste rádi více četli i o podnikání, vedení, řízení… Vzadu nezůstává ani kreativita a schopnost se učit či někoho vzdělávat.

Náš web Mít vše hotovo rozhodně hodlá po období klidu znovu vykročit, byť to bude krok trochu jiný. Koncepce totiž od jara 2014 počítá s tím, že vymizí neuspořádanost a měsíc bude vždy zasvěcen jednomu speciálnímu tématu. Na něj se zaměříme skrze osm textů. Budou to pohledy různorodé, budou to i texty odlišného žánru (esej, rozhovor, recenze…). Uvědomujeme si, že taková změna nese riziko, kdy se vám zkrátka a dobře některé z témat nebude zdát zajímavé a odloučíte se od nás. Na straně druhé věříme, že výběr témat dává smysl a že jednotlivé texty budou dostatečně atraktivní, aby vás oslovily. Ruku v ruce s takovou koncepcí je snaha o hlubší prozkoumání „terénu“ a zapojení nových lidí, autorů.

Byť k rozhodnutí o nové koncepci došlo pouze v nejužším vedení webu a nakladatelství Jan Melvil Publishing, změny se úplně bez vás neobejdou. Budeme rádi, když se rozhodnete věnovat maximálně 5 minut dotazníku, v němž nám můžete nejen dát zpětnou vazbu na nás samotné, ale také se svěřit s tím, co za témata vás osobně nejvíce lákají.

online dotazník: http://goo.gl/1Y3U5I

Těším se na další pravidelná setkávání,

Lukáš Gregor, šéfredaktor

Sponzorem tohoto týdne je web balicky.eu : vaše poštovní schránka v Německu.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. milos napsal:

    děkujeme

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru