Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak makám: Klára Šplíchalová

By on 16. 12. 2013 in Témata with Žádný komentář
filipulik

filipulik

GTD experimentátor, marketingový manažer v technologické firmě, osobní trenér digitálních technologií, filmofil a běžec ...
filipulik

Poslední články od filipulik (Všechny články)

„Pustit se do toho … bez keců“ je jen zdánlivě jednoduchý trik Kláry Šplíchalové, která v oblasti ososbní produktivity nedá dopustit na blok a plící pero.

Profil 

Vedu neziskovou organizaci Fórum dárců – sdružujeme největší české nadace a nadační fondy, a máme také dárcovské programy, jako například dárcovskou SMS nebo podporu on-line dárcovství Darujsprávně.cz. Naším cílem je, abychom pomohli vylepšit prostředí pro pomoc veřejně prospěšným organizacím. A protože dárcovské programy fungují a lidé neziskovkám v našich programech posílají peníze, věříme, že naši práci děláme dobře.

Lokalita

Vinohrady – pupek mého světa. Již víc než 10 let bydlíme na Vinohradech a pracuji kousek mezi Václavákem nebo Pavlákem. Vinohrady jsou moje centrum, základna, kde máme všechno, co potřebujeme – rodinu, přátele, kulturu, nákupy, dobré jídlo i parky na procházky se psem, syn tady chodí na skauta i do sokola, ale co je hlavní.. cítíme se tady prostě jako doma. Je tu rušno i klidno pro nás tak akorát a máme tak akorát blízko k těm, které máme rádi. A kdybychom náhodou k někomu z nich měli dál, tak odsud jednoduše dojedeme☺

Aktuální mobilní telefon:

Samsung galaxy

Aktuální počítač:

Dell, vostro, windows 7

Tablet?:

Ipad

Bez kterých aplikací, jakého software, nástrojů nemůžete fungovat?

Jsem na tyhle věci velký lajdák… je mi vlastně úplně jedno, na jakém typu počítače pracuji – hlavně, že ho můžu nosit s sebou, mít flexibilitu a napsat nebo odeslat to, co potřebuji. Ale bez čeho bych se rozhodně neobešla, je plnicí pero a zápisník – mám jich několik a jsou to moji pomocníci na tříbení myšlenek, nápadů a podobně (samozřejmě i blbostí a kresbiček a tak…).

Jak vypadá Vaše pracovní místo?

V tom jsem se naučila být hodně flexibilní – kdekoliv, kde mám notebook, připojení a potřebné podklady.

Jaký je Váš nějvětší trik na úsporu času?

Pustit se do toho.. bez keců. A zjistila jsem, že mě tohle zjištění dost osvobozuje.

Jak si evidujete úkoly? Vaše varianta GTD systému.

Starý dobrý blok a plnicí pero. On-line kalendář je fajn, ale je to pro mě spíš takový hlídací pes, který na mě štěkne nebo pípne, když je třeba někde být, něco vyplnit nebo odevzdat. Když ale potřebuji mít přehled v úkolech, nad kterými je třeba se zamyslet, nejvíc mi pomůže si to napsat nebo nakreslit.. říkám si, že je to vlastně určitá forma deníku..

splichalova2

Bojujete s prokrastinací? Jak?

Jsem poměrně zodpovědný člověk… ale někdy je lenošení naopak cestou, jak přijít na tu správnou myšlenku nebo získat tu potřebnou inspiraci.

Jak si zapisujete poznámky ze schůzek

Zase klasika – takže zápisník moleskine a plnící pero…

Používáte myšlenkové mapy

Znám a používám. Někdy je prostě dobré si všechno pěkně „namalovat“.

V které každodenní činnosti jste lepší než všichni ostatní?

To ať radši posoudí moje okolí… ale… „narodila jsem se o 15min později…“, jak se říká.. takže dobíhání čehokoliv a kdykoliv.

Co posloucháte, když pracujete?

Muziku mám moc ráda, ale přesto nebo možná právě proto ji nemohu poslouchat při práci. Když slyším muziku, která se mi líbí, tak se do ní většinou zaposlouchám, a tím pádem se mi nedaří se soustředit na práci. Ale někdy je moc fajn pustit si nějakou dobře našlápnutou písničku (nebo dvě nebo víc), aby se člověk nabudil a pustil se do toho..

Jinak při práci u počítače, na kterou se potřebuji soustředit, neposlouchám nic, dokonce dovedu tak dokonale vypnout, že neslyším a nevnímám.. ani když na mě někdo přímo mluví. Hmmm, možná to zní až divně.. ale je to tak.

Jak a jak dlouho obvykle spíte?

Miluju spaní – ale většinou se musím spokojit tak s 5 hodinami. A nejvýživnější je podle mě spánek těsně před tím, než se musí vstávat… nojo, škola dnes pořád volá tak, že tam zvoní v 8… a tak se synem vstávám v 6:30….

Jak jinak dobíjíte baterky?

Moc ráda se potkávám s přáteli, ať už u nás, na návštěvě, a nebo někde na výletě. A protože máme psa, tak nedílnou a milovanou součástí našeho volného času jsou procházky s ním – u nás na Vinohradech po parcích a nebo někde kousek za Prahou.

 

Sponzorem tohoto týdne je nástroj pro týmovou komunikaci projectisimo.com

 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru