Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Devět aplikací pro iPad, které šetří čas

By on 14. 10. 2013 in Nástroje with komentářů 12
Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Lektor a mentor osobní produktivity - Daniel Gamrot
Šéfredaktor portálu Mít vše hotovo

Pořádá firemní i veřejná školení, díky kterým zvýšíte svou osobní produktivitu a zlepšíte time management. Naučí vás vytvořit si systém pro produktivní práci, používat myšlenkové mapy v byznysu, efektivně pracovat s mobilními technologiemi nebo vybudovat bezpapírovou kancelář díky Evernote. Nedávno získal jako první Čech titul Evernote Certified Consultant.
Daniel Gamrot

Poslední články od Daniel Gamrot (Všechny články)

Vzhledem k tomu, že iPad využívám jako svůj ústřední pracovní nástroj, rozhodl jsem se, že zveřejním těch 9 nej aplikací, které mi významně šetří čas. Jelikož (nejen) k úspoře času se snažím lidi vést, nenechávám si tipy pro sebe a rád se podělím. Budu rád, když v článku naleznete alespoň jeden kousek, jež vám pomůže nastřádat další minuty, které můžete uplatnit u důležitějších činností.

 

Dragon Dictation

Účel: Přepis mluveného textu a následné odeslání formou emailu, SMS, Twitter nebo Facebookzprávy. Samozřejmě lze text pouze zkopírovat do schránky a vložit kamkoliv.

V praxi: Diktování emailů (v autě, doma, v kanceláři, …) nebo dlouhých textů, jež ušetří minuty času denně. Používám téměř pořád, není-li vyžadován klid – nadiktuji, opravím pár chyb a zapracuji.

Speciality: Umí vyhledávat a doplňovat kontakty (z adresáře), také vkládá interpunkce podle tónu hlasu, případně samostatným příkazem. Existují rovněž příkazy, které vám vytvoří například nový odstavec.

Co mě zaujalo: Téměř bezchybný přepis česky mluveného textu, perfektní.

Cena: Zdarma

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/dragon-dictation/id341446764?mt=8

Dragon Dictation

QEver

Účel: Rychlé odeslání poznámky do Evernote.

V praxi: Devadesát procent poznámek vkládám přes tuto aplikaci, je rychlá, jdou vkládat fotky, checklisty nebo data.

Speciality: Je možné si nastavit, že pro případ, kdy máte ve “schránce” text, se tato při otevřeníQEver zkopíruje do těla nové poznámky. Samozřejmě je možné nastavit, do kterého sešitu a s jakými tagy se budou nové poznámky zakládat. Také umí k poznámkám přidávat upomínky podle data a času, takže je to teoreticky i možný bonus pro ty, jež využívají Evernote jako úkolovník (ať už v rámci GTD nebo ne).

Co mě zaujalo: Rychlost, s jakou lze odeslat poznámku, jednoduché a účelné prostředí. Podobných aplikací je v App Store spousta, ale tato je pro mě nej.

Cena: Zdarma, případně 0.99 US$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/qever-evernote-reminders/id544582215?mt=8

QEver

KAYAK

Účel: Používám ji k vytvoření itineráře služební cesty, výletu nebo dovolené. Shrne do jednotného formátu a složky informace ubytování nebo cestě (kdy, kde, cena, …).

V praxi: Ve chvíli, kdy mi přijde potvrzení registrace z hotelu, letenka, jízdenka (a to ať už v jakémkoliv formátu – jako tělo zprávy nebo třeba v PDF), celý email bez úpravy přeposílám na určenou emailovou adresu. Následuje jen potvrzení – o víc se nestarám, maximálně upravím detaily “výletu” (viz dále).

Speciality: Umí RegioJet i Pendolino. S LE se trošku pere, něco vyzobe, ale chce to úpravu. Na serveru zůstává také originální doklad. Přes aplikaci lze vyhledávat hotely, lety nebo půjčovny aut v blízkém okolí (toto však nemám vyzkoušeno).

Co mě zaujalo: To, že to opravdu funguje a ve většině případů mi z zaslané podklady shrne do jedné složky a označí jako “výlet” i s datem. Nefunguje vždy, ale pokud to klapne, potěší.

Cena: Zdarma, případně 0.99 US$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/kayak-pro/id338227344?mt=8

KAYAK Pro

 

JotNot Scanner Pro

Účel: Skenování dokumentů kamerou iPadu, pro mě náhrada stolního scanneru.

V praxi: Velmi často se mi stává, že potřebuji dostat papírový dokument do iPadu a s tím potom dále pracovat (odeslání emailem, archivace v Evernote, editace v iPadu). Využití scanneru je zdlouhavé a iPad odvede stejně kvalitní službu, v mém případě mnohem rychleji. Dokáže jednoduše vytvořit PDF soubor z několika skenovaných stránek.

Speciality: Soubory umí odeslat do služeb, jakými jsou Evernote nebo uložiště Dropbox, Box či Google Drive. Samozřejmostí je export do různých formátů.

Co mě zaujalo: Funkce pro ořezání dokumentu většinou spolehlivě detekuje hrany (při troše nácviku) a skenování je pak rychlé a efektivní.

Cena: 1.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/jotnot-scanner-pro-scan-multipage/id307868751?mt=8

JotNot Scanner Pro

TextGrabber + Translator

Účel: Rozpoznání textu z fotografie a jeho přepis. Obrovským přínosem je potom možnost překladu textu do 60 světových jazyků.

V praxi: Primárně jej využívám v zahraničí pro strojový překlad jídelních lístků, nápisů v místním jazyce bez možnosti sehnat ekvivalent v angličtině. Je to mnohem rychlejší než klepání slovíček do slovníku nebo přepsání do Google Translator. Funguje bezvadně.

Speciality: Neexistuje pro iPad. Je potřeba nainstalovat iPhone verzi.

Co mě zaujalo: Jednoduchá myšlenka a fajn provedení, jež mi dokáže ušetřit čas na zahraničních místech, kde to prostě anglicky nejde (není jich mnoho, ale existují).

Cena: 4.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/textgrabber-+-translator/id438475005?mt=8
TextGrabber + Translator

Instashare

Účel: Velmi jednoduchý a rychlý přenos souborů mezi iOS/OSX zařízeními, často jen stačí zapnout aplikaci a přetáhnout soubor.

V praxi: Někdy je sdílení přes externí servery zbytečné, pomalé, případně jej nechci podstupovat v případě citlivých dat. V tu chvíli volím Instashare. Stačí jej jen spustit na zařízeních, mezi kterými má přenos probíhat, a začít způsobem drag&drop přetahovat jednotlivé soubory. Jednoduché, skvělé.

Speciality: Nepotřebujete internet, stačí, aby byla obě zařízení ve stejné Wi-Fi síti nebo spojená přes bluetooth. A brzy se dočkáme i ne-Apple aplikací, které budou vzájemně kompatibilní.

Co mě zaujalo: Rychlost, jednoduchost a minimální potřeba jakékoliv konfigurace. Takto si představuji aplikaci, jež zapadá do roku 2013.

Cena: zdarma

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/instashare-transfer-files/id576220851?mt=8
Instashare

 

TripAdvisor

Účel: Vyhledání hotelů, restaurací, kaváren a dalších ve městě nebo okolí.

V praxi: Přijedu do města a pokud není v okolí nikdo, kdo by mi dokázal poradit dobrou restauraci či kavárnu, mohu se spolehnout na TripAdvisor a to, že mě pošle vždy na jedno z nejlepších míst podle mého vkusu.

Speciality: Restaurace podle typu kuchyně, hodnocení návštěvníků, fotky míst.

Co mě zaujalo: Žebříček v naprosté většině případů souhlasí s realitou, TripAdvisor mě ještě nikdy nezklamal – co se týče kuchyně, kávy i hotelů.

Cena: Zdarma

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/tripadvisor-hotels-flights/id284876795?mt=8

TripAdvisor

Voice Reader

Účel: Čtení psaného textu v mnoha jazycích.

V praxi: V autě nebo kdykoliv se vám nechce očima brouzdat to iPadu, ale raději si pustíte mluvené slovo do sluchátek. Pro psané poznámky, webové stránky, PDF soubory, …

Speciality: Můžete otevřít PDF soubor, ten se překonvertuje do textu a aplikace vám jej přečte. Aplikace dokáže běžet na pozadí (necháte si číst PDF nebo delší text a u toho píšete poznámky nebo dohledáváte informace).

Co mě zaujalo: Čtení je skvěle zpracované, hlas příjemný a díky jednoduché konfiguraci přizpůsobitelný (rychlost atd.).

Cena: 1.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/voice-reader-text-to-speech/id422829104?mt=8

Voice Reader

Converter Touch HD

Účel: Převody možných i nemožných jednotek – velikosti, váhy, měny, … Co vás napadne.

V praxi: Široké možnosti a vlastnosti využitelné při cestování do zahraničí i pobytu doma. Není výjimkou, že chce člověk zjistit hodnotu v Kč, míru v metrech nebo váhu v kilogramech ve chvíli, kdy jsou mu nabízeny pouze informace v “neznámých” jednotkách či měně.

Speciality: Spousta nástrojů v jednom a přesto zůstala apikace jednoduchá a přehledná. Skvělé ovládání.

Co mě zaujalo: Že již nepotřebuji další nástroje, vystačím si s Converterem Touch HD jako jedinou. Stahování měn (automaticky), drag&drop a intuitivní prostředí.

Cena: 1.99$

Odkaz: https://itunes.apple.com/cz/app/converter-touch-hd-fastest/id412623134?mt=8

Converter Touch HD

 

 

 

Budu moc rád, když pod článek doplníte vlastní aplikace, které vám šetří čas. Třeba dáme dohromady užitečný balíček.

Daniel Gamrot

 

Náhledový obrázek: siliconangle.com

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 12

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. munchkin napsal:

  Drafts – aj ked posledne verzie podla mna trocha prilis prekombinovali a preplacali, dokaze poslat text do mnohych aplkacii. Evernote, Dropbox, Email…
  https://itunes.apple.com/sk/app/drafts/id502385074?mt=8

  Mozno pre niekoho moze byt uzitocne Launch Center Pro, mne az tak nepomohlo:
  https://itunes.apple.com/sk/app/launch-center-pro/id532016360?mt=8

 2. Saha napsal:

  Tak asi neumím mluvit ale Dragon Dictation mi funguje jako generátor náhodných textů, zachytí tak každý druhý slovo a ještě blbě. (Pro češtinu, na iPadu mini).

 3. Daniel Gamrot napsal:

  Znám také pár lidí, jejichž hlas/slova rozpozná DD velmi špatně. U mě zachytí téměř vše, co potřebuji. Záleží samozřejmě také na podmínkách (hluk, více lidí,…).

 4. Robert Prokes napsal:

  Ahojky Dane, Dragon Dictation je super, zkousel jsem ja i manzelka :o) A Voice Reader cte fakt velmi slusne, je pouzitelny a to jsem uz slysel dost podobnych programu.

  Diky moc za prima tipy :o)

 5. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  Roberte, ať vám oběma dobře slouží;)

 6. Jarda napsal:

  Zdravím a chci poděkovat za tipy na opravdu smysluplné aplikace. Na rozdíl od jiných stránek, kde nácti-letí rádoby-redaktoři probírají kde co, aniž by vlastně napsali, co že to umí, má tahle smysl.

  A dovoluji si přidat odkazy na své dvě oblíbené (obě jsou zdarma):

  https://itunes.apple.com/cz/app/phonecopy/id379895073?mt=8

  https://itunes.apple.com/us/app/mhdapp-nejlepsi-vyhledavac/id529823940?mt=8

 7. robynson napsal:

  QEver není pro naši krajinu dostupná

 8. Dragon Dictation – ve firmě nám to velmi pomůže, děkuji za skvělou aplikaci. A k audioknihám, které děláme, se hodí…:-D navíc…:-D

 9. Daniel Gamrot Daniel Gamrot napsal:

  Vyzkoušejte, jak Vám bude fungovat – ne každý je s přepisem spokojený. Ale mě slouží výborně.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru