Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak makám: Mirek Jiřík

By on 6. 9. 2013 in Témata with komentáře 3
filipulik

filipulik

GTD experimentátor, marketingový manažer v technologické firmě, osobní trenér digitálních technologií, filmofil a běžec ...
filipulik

Poslední články od filipulik (Všechny články)

Máme zde další díl ze série rozhovorů o pracovních postupech a návycích. Ptáme se  Mirka Jiříka, který nejraději při práci běhá, tedy pracuje při  běhání.

O sobě

Snažím se o dvě věci:

1) naučit lidi běhat, aby je to bavilo a nebolelo. Věřím totiž, že nic vám nedá tak moc za tak málo jako běh. Proto vyrábím TV pořad o běhání, realizuji běžecké programy pro firmy a učím běhat top manažery.

2) Chtěl bych ukázat a dokázat firmám, že by měli dělat marketing s ohledem na lidi a ne na krátkodobé cíle jejich manažerů, kteří je momentálně řídí. Jsem totiž přesvědčen, že pokud firma dá na první místo člověka, lidskou bytost, stane se z něj snadněji její zákazník. Z dlouhodobého hlediska tak firmy více vydělají. Tuto filozofii aplikujeme u našich klientů, kterým zajišťujeme outsourcovaný marketing a realizujeme pro ně marketingové projekty.

Lokalita

Pracuji nejraději v kavárnách nebo doma. Jsem tam totiž nejproduktivnější. Ani nevím proč. Uvažuji však o místě, nebude to kancelář, která bude mým vlastním HUBem pro setkávání se spolupracovníky a klienty. Místo, které se jen kanceláří nazývá, ale bude osobité a člověku je tam dobře. Za prací a klienty cestuji MHD a vlakem, je to nejrychlejší a nejpohodlnější.

Aktuálni mobilní telefon:

iPhone 4. Čekám netrpělivě až bude v prodeji iPhone 5S.

screenshot-Jirik

 

Aktuální počítač:

Mac. Nejdříve to byla zvědavost, zkusit něco jiného než Windows, postupně jsem zjistil, že mi vyhovuje intuitivnost a jednoduchost všeho, co Apple dělá. A to prosím přesto, že jsem vystudoval IT a nastavit si a poladit systém je pro mně věc jednoduchá. Prostě potřebuji pracovat a tvořit. Netvrdím, že Windows to neumožňují, Apple je v tom přece jen o trochu dál.

Tablet?:

iPad. Hlavně pro čtení. Moc se mi líbí aplikace Flipboard, která z příspěvků na Twitteru, Facebooku a dalších zdrojů udělá váš personalizovaný časopis. Výborně se čte.

Bez kterých aplikací, jakého software, nástrojů nemůžeš fungovat?

Ve velké korporaci jsem se dříve neobešel bez PowerPointu. Teď mi vystačí textový editor a emailový klient. Práci mi zjednodušují Evernote, DropBox, Google Drive.

Jak vypadá Tvoje pracovní místo?

Nejraději mám, když běhám a při tom pracuji. To znamená, že máme právě máme s klientem firemní trénink nebo natáčíme TV pořad o běhání.

Jaký je Tvůj nějvětší trik na úsporu času?

Pro úsporu času je nelepší prostě zavolat. Místo toho, abych si s kolegy nebo klienty neustále psal, tak jim prostě zavolám. Nejen, že věc nejrychleji a nejlépe vyřeším, navíc tím udržuji vztah, protože se dozvím, jak se mají.

Jak si eviduješ úkoly? Tvoje varianta GTD systému.

Nejednoduší věci mi vyhovují nejvíce, takže papír. Mám několik A4 v tvrdých deskách. Úkoly si v nich neustále aktualizuji, přidávám, odškrtávám, každý den si udělám 3-4 úkoly, které ten den musím splnit, jinak nemám klid. Pokud mne něco zaujme, nebo mne napadne nějaká myšlenka, ke které se chci vrátit a rozvinout ji, pak použiji počítač a program Evernote.

Bojuješ s prokrastinací? Jak?

S prokrastinací nemám problém, spíše s „fokusem“. Často zjišťuji, že nápadů je spousta a není v silách je rozjet, natožpak dokončit. A když už je „prokrastinování“ na spadnutí, tak vypnu na pár hodin email.

Jak si zapisuješ poznámky ze schůzek

Pro poznámky ze schůzek používám zásadně papír. Po schůzce ten samý den nebo hned druhý den navrhnu z poznámek řešení nebo postup a to znovu přepisem na papír nebo ve Wordu v počítači. Až pak z toho začnu tvořit prezentaci nebo nabídku.

Používáš myšlenkové mapy

Teď si uvědomuji, že myšlenkové mapy je o hezký nástroj, který moc nevyužívám. Takže zkusím. Díky za tip.

V čem jsi lepší než ostatní?

To by měli říci ti ostatní.

Co posloucháš, když pracuješ?

Ticho nejen léčí, ale umožňuje i soustředit se.

Jak a jak dlouho obvykle spíš?

Spím hodně, 7-8 hodin. Regeneraci považuji za součást práce. To ale neznamená, že bych na večírku chodil první spát…

Jak jinak dobíjíš baterky?

Běhám. Když neběhám, tak se rád podívám na dobrý film nebo seriál. Nemůžu se dočkat až bude další série Game of Thrones nebo Homeland.

 

Mirka můžete potkat na Twitteru jako @mirekjirik nebo na jeho webu www.customermaniacs.cz

 

 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 3

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. viktor napsal:

    hmmm. Budem rypat. V com by nas mal tento pan inspirovat? Ze beha? Ze ma iPhone a iPad a paci sa mu Apple? Ze uci top manazerov? Ze radi s marketingom? Ze je organizovany? Ved to dnes skoro kazdy. Dufam, ze ste tento clanok total odflakli, lebo sa mi nechce verit, ze takyto tuctovy clovek existuje.

  2. filipulik filipulik napsal:

    Viktore, často to není o tom, že mají zajímaví lidé „unikátní GTD setup“, ale právě, že s celkem jednoduchými prostředky, dosahují mimořádných výsledků. Podívejte se prosím na Mirkův web/blog. Srovnejte, jak se chovají dnes velké firmy ke svým zákazníkům a co prosazuje MIrek.

  3. vojtech napsal:

    je mozne ty lidi v uvodu aspon kratce predstavit?

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru