Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak makám: Jan Řežáb

By on 5. 8. 2013 in Témata with Žádný komentář
filipulik

filipulik

GTD experimentátor, marketingový manažer v technologické firmě, osobní trenér digitálních technologií, filmofil a běžec ...
filipulik

Poslední články od filipulik (Všechny články)

 

Pokračujeme v nové serie rozhovorů o pracovních postupech a návycích. Ptali jsme se Jana Řežába, který nám odhalil své unikátní využití myšlenkových map v organizaci práce.

Jan Řežáb spoluzaložil a vede společnost Socialbakers, která se zaměřuje na nástroje pro analýzu, měření a marketing prostřednictvím sociálních sítí. Svůj čas rozděluje mezi tvorbu a řízení strategie firmy a její propagaci navenek, zejména prostřednictvím přednášek na konferencích po celém světě. Předtím, než se Jan začal věnovat sociálním médiím, úspěšně působil v oblasti mobilního obsahu a mobilních her jako zakladatel a ředitel společnosti Redboss.

Lokalita

Pracuji v Praze, máme k dispozici dvě krásné vily na Praze 10. Obvykle do práce jezdím autem a cesta mi trvá 5-8 minut.

Aktuální mobilní telefon

iPhone 5, v současnosti s iOS7 beta 2.

Aktuální počítač

Macbook Air, poslední verze MAC OS. Přemýšlím o MacBooku s Retinou, přestože výdrž baterie není úplně nejlepší, takže možná později. Tablet? Na cestách požívám iPad Mini, ale obvykle skončím u iPhone, nemám rád pomalé WiFi site.

Bez kterých aplikací, jakého software, nástrojů nemůžete fungovat?

Základem je promne Apple Mail, Freemind, Evernote, Powerpoint, Excel a samozřejmě Google Apps.

Zápisníky v Evernote

Zápisníky v Evernote

 

Adresáře v mailu

Adresáře v mailu

Jak vypadá Vaše pracovní místo?

Mám Thunderbolt monitor doma i v práci, nemohu fungovat bez bílé tabule na zdi, na poznámky používám Livescribe Wifi pen

Jaký je Váš největší trik na úsporu času?

Tak to bych také rád věděl :). Používám některé docela unikátní metody při práci s počítači, které drží mojí efektivitu vysoko tak dlouho, jak je třeba. Když se potřebuji opravdu soustředit a dokončit něco, dotáhnu to.

Jak si evidujete úkoly? Vaše varianta GTD systému?

Mám skvělou asistentku, bez které bych nemohl fungovat. Pracuje s mým kalendářem, plánuje schůzky, zajišťuje účast na konferencích a spoustu dalších věcí. Mám svůj vlastní systém evidence úkolů a jejich přehledů. Je to kombinace myšlenkových map ve Freemind a poznámek v Evernote a k tomu systém třídění emailů. V podstatě mám svoji příchozí mailovou schránku prázdnou, nebo tak do 50 mailů (a to dostávám denně mezi 200-400 maily, možná i více, když je rušný den).

Jak bojujete s prokrastinací?

Většinou jsem dobře motivovaný a disciplinovaný. S prokrastinací nemusím bojovat. Když se příliš zpomalím, pustím si nějakou hudbu, která mi zase zvýší puls.

Jak si děláte poznámky z jednání?

Dělám si rychlý záznam pomocí Livescribe nebo v Evernote, což se hned zesynchronizuje, takže mám vše na jednom místě a pak hned reaguji co nejdříve to jde.

Používáte myšlenkové mapy?

Používám Freemind a v podstatě jsme si „zmapoval“ všechno. Viz přiložené screenshoty.

mapa2

 

mapa1

 

Ve které každodenní aktivitě jste lepší než ostatní?

Myslím si, že jsem v mnoha činnostech rychlejší než většina ostatních – v psaní například, a obecně v práci s počítači, v realizaci nápadů, ve vytváření logických spojení mezi věcmi, psaní článků (trvá mi 10-15 minut). Hodně o věcech přemýšlím, ale když mě něco napadne, tlačím to tak rychle, jak jen to jde, protože konkurence nespí.

Co posloucháte při práci?

Avatar Soundtrack, Spirit Catcher (Shakemaker Mix), Christopher Tin, Fafa Monteco a pár dalších věcí.

Jak a jak dlouho obvykle spíte?

Spánek je nezbytný a já pravděpodobně spím tak o hodinu méně, než bych chtěl. Za posledních 90 dní jsme spal tak 43-45 hodin týdně, cože je něco přes 6 hodin denně.

Jak jinak dobíjíte „baterky“ ?

Docela mě dobíjí samotná práce a nadšením kolem ní, samozřejmě mi pomáhá skvělá rodina, manželka a naše 2 děti, které jsou každodenním zdrojem energie. Když potřebuji extra porci energie, přidám adrenalin, například návštěvou Skydive Arény v Praze.

Jana můžete najít na jeho osobním webu www.janrezab.com

 

 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru