Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak makám: Karel Novotný

By on 8. 7. 2013 in Témata with komentáře 3
filipulik

filipulik

GTD experimentátor, marketingový manažer v technologické firmě, osobní trenér digitálních technologií, filmofil a běžec ...
filipulik

Poslední články od filipulik (Všechny články)

Spouštíme novou sérii rozhovorů, jednoduše a prostě nazvanou Jak makám. Prostřednictvím jasných a stručných otázek (a vesměs takových i odpovědí) nahlédneme do nejen pracovních postupů lidí z našeho okolí, tu více, tu méně známých. Věříme, že tato setkávání budou i pro vás inspirující. Prvním se stal Karel Novotný a nás mimo jiné zaujal tím, že nedávno přešel z iPhonu na tlačítkový nechytrý telefon Nokia, protože prý realizuje 95% své digitální existence na iPadu.

Profil 

Jsem především kreativní ředitel velké reklamní agentury (www.yashica.cz), ve které se starám i o většinu new business projektů. Tvorba komunikačních konceptů, texty, slogany, vedení grafiků, příprava prezentací a následně jejich prezentace jsou tak nejčastější moje činnosti. Speciální čast pak tvoří konzultování značek, jejich koučování i koučování podnikavých nadšenců. Pro to navrch studuju psychologii, beru lekce cílevědomého koučinku, ale také přednáším na vysokých školách nebo vedu kurzy pro všechny ty, koho značky zajímají.

Lokalita

Základním dopravním prostředkem je mi auto, bez něho aktuálně pracovat nemohu. Domov mám v Brně, většinu práce v Praze ale defacto po celém Česku. I přes to, že mě živí kreativita a poradenství, projedu za rok cirka 60,000 kilometrů.

Aktuálni mobilní telefon:

NOKIA 3120, po mnoha (spokojených!) letech s iPhonem (s půlroční androidí přestávkou). Nic proti iPhonu, ale začal jsem pociťovat nebezpečné zahlcení, datová omniprezence mi paradoxně začala užírat energii. Teď si půl roku užívám život s telefonem bez datových přenosů. K životu mi stačí zařízení viz přespříští odstavec. Tedy, možná tohle moje přesvědčení dostane trhlinu na podzim. Což, Cupertino? :-)

Aktuální počítač:

Jediný počítač je domácí pamětní (ještě bílý!!) iMac. Má velmi omezený výkon, funguje především jako rodinný počítač. Pracovně ho používám výjimečně při přípravě složitějších prezentací nebo dokumentů, protože…

Tablet?:

…na 95 % své veškeré digitální existence používám new iPad, cellular, 64 GB (občas s Apple Bluetooth klávesnicí). Pokud se v mém pracovním životě něco zásadně nezmění, k notebooku už nemám důvod se vracet. Tablet mi poskytuje veškerou digitální mobilitu tak, abych nemusel k tomuto používat telefon. Sám se rozhoduju, kde data se mnou jsou a kde ne. Přesto se mi rodina dovolá kamkoli.

novotny_ipad

Bez kterých aplikací, jakého software, nástrojů nemůžeš fungovat?

Klíčová je pro mě příprava prezentací, pro kterou mi plně vyhovuje starý lineární Keynote. Vystačím si s ním v drtivé většině potřeb. Poštu jsem začal spravovat Mail Pilotem. Při práci s klienty rád používám Explain Everything. Neobejdu se bez Dropboxu a především Evernotu.

Jak vypadá Tvoje pracovní místo?

Žádné stabilní nemám, nemám ani vlastní pracovní stůl. Nejvíc věcí ale vymyslím v kavárně, potřebuju se ponořit do sebe a to mi mezi spoustou cizích lidí jde nejlépe.

Jaký je Tvůj nějvětší trik na úsporu času?

Auto bez navigace je pro mě jak iPad bez SIM karty. Čas se mi ale jinak nijak zvlášť spořit nedaří, jakkoli se o to občas snažím. O to víc pracuji s prioritami.

Jak si eviduješ úkoly? Tvoje varianta GTD systému.

Zkusil jsem toho hodně. Opravdu. Moje staré ADK diáře mohou vyprávět nepěkné historky. Vždycky jsem s tím měl problémy. Přesto konečně NĚCO používám, je to maximálně jednoduché, a konečně mi něco víc pomáhá než prudí – EVERNOTE. Vystačí mi defacto na všechno – úkoly, poznámky, zápisy. Jako poctivé GTD ho nepoužívám, ale na mě dobrý :-)

Bojuješ s prokrastinací? Jak?

Nejsem fanouškem anti/prokrastinačního hnutí. Neřeším prokrastinaci, nezabývám se jí. Pracuji s jinými motivačními koncepty a to jak sám na sobě, tak se svými klienty.

Jak si zapisuješ poznámky ze schůzek

Viz výše, vystačím si zcela s Evernotem. Poznámky si dělám už během jednání, obratem posílám zúčastněným, používám aktivně štítky i sešity.

Používáš myšlenkové mapy

Znám, myslím, že velmi dobře. Tato technika (jakkoli ji fandím a rád doporučuju) nevyhovuje mým kognitivním procesům.

V které každodenní činnosti jsi lepší než všichni ostatní?

Zatímco jedni říkají, že jsem výjimečně bystrý, druzí říkají, že jsem nebezpečný manipulátor. A k tomu poměrně obstojně vařím.

Co posloucháš, když pracuješ?

Hudbu při práci poslouchat moc nemůžu, ale když už, tak preferuju rádio. S maximem mluveného slova.

Jak a jak dlouho obvykle spíš?

6:15 je krom víkendu pravidelně alarm, což davá průměrných 7 hodin spánku. Spím rád. Nejraději doma.

Jak jinak dobíjíš baterky?

Běhal jsem, dotáhl jsem to na 15 kilometrů, ale přestalo mě to bavit. Jasnou jedničkou je teď horské kolo – s endurem do lesa je na jedné straně pekelná dřina, ale oproti běhu především totální adrenalin. A když je příležitost rád opráším svou starou milenku – golf.

 

Karla můžete najít na webu www.brandcoach.cz nebo twitteru jako @__mindless__

 

 

Filip Ulík

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 3

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Martin napsal:

    Dobrý den, Karle, velmi inspirativní. Jak se ve své práci vyrovnáváte s nemožností iOS připojit se na firemní server jednoduše a rychle? Nechybí vám adresářová struktura souborů? Děkuji, Martin

  2. mindless napsal:

    Martine, díky za reakci. Ano, toto je možná slabina. Nicméně jednak jsem svůj tým přeučil na firemní FTP pro sdílení, ale především jsme se sehráli na dropboxu. Rozumím tomu, že v některých firmách toto bude velmi složité aplikovat. Ono není ale náhodou, že pracuju v prostředí, které mi takto dělat dovoluje :-)

  3. mindless napsal:

    A ještě ad adresářová struktura: všechna aktivní data (ať už z iPadu nebo iMacu) spravuju v dropboxu, tedy o strukturu jsem v principu nepřišel. Apple ale obecně víc jde cestou indexování, spotlightu. Adresáře zkrátka nijak extra neřeším.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru