Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak na chybějící připomínky v Evernote

By on 8. 4. 2013 in Nástroje with komentáře 2
Pavel Vokoun

Pavel Vokoun

Pracuje jako Technickýprojektový manažer a konzultant v oblasti Telekomunikací. Jinak nadšenec pro vše co mu pomůže profesně a osobně růst, zlepšovat sebe a své okolí.
Pavel Vokoun

Poslední články od Pavel Vokoun (Všechny články)

Evernote může sloužit jako skvělý a jednoduchý pomocník pro správu vašich úkolů, ne-li rovnou jako GTD/ZTD systém. Ostatně o tom se můžete dočíst zde. Evernote má ale jeden – za to závažný – neodstatek. Chybějí mu připomínky úkolů. Tedy možnost naplánovat si, že v určitěmém dni a čase se vám úkol připomene. Zástupci společnosti již dlouho slibují, že tato vlastnost bude brzy implementována – poslední datum hovoří o letošním jaru.  Takže možná v době, kdy čtete tento článek, mého návodu už nebude třeba. A na to se upřímně teším!

Podle metody GTD máte mít tzv. „tvrdá data“ (typicky schůzky, jež mají místo a účastníka) ve svém kalendáři. Tyto připomínky vám tedy řeší váš kalendář. V dalších případech připomínky většinou nepotřebuji. Prostě po ranní/týdenní revizi vidím v Evernote vyfiltrované jen ty úkoly, ke kterým jsem se zavázal, že na nich budu teď pracovat (viz popis mého EN systému). Co mi ale v Evernote chybělo, je připomínka vzdálených či pravidelných opakujících úkolů, které se vážou ke konkrétnímu datu v budoucnosti. Typicky: připomínka naplánovat pravidelnou návštěvu zubaře, nezapomenout udělat daňové přiznání, koupit v čas dárek k výročí apod.

Řešení, které jsem našel díky nadšenci jménem Daniel Gold, nese název Followupthen.com

Služba Followupthen.com

Followupthen.com vám zašle připomínku formou emailu, a to v čase který si sami určíte. Ano, bohužel je to další email do vašeho inboxu. Svůj Inbox ale stejně  kontrolujeme v podstatě neustále, takže nám připomínka formou emailu v naplánovaný čas většinou neunikne. Pokud např. používáte iOS, tak můžete followupthen.com odesilatele nastavit jako VIP a nastavit si push notifikaci jen pro VIP odesílatele, aby vás ostatní příchozí zprávy neobtěžovaly. V takovém případě vám telefon zapípá jako skutečná připomínka na vašem zařízení, a to i v případě  když normálně pro emaily notifikaci nepoužíváte.

Krása této služby spočívá v tom, že nevyžaduje žádnou registraci a v základu je zdarma (Premium za 5 dolarů měsíčně vám umožní dostávat také sms připomínky). Prostě pošlete email na adresu @followupthen.com a ona vám pošle email zpět v ve vámi zadánem datu a času.

Jak tedy určíme ono kdy? Důležité je ta část před zavináčem. Tam dáte samotné časové určení, kdy chcete, aby vám služba email přeposlala zpět. Určení času musí být však v anglickém formátu, což si myslím většina z vás zvládne.

Jen pár příkladů:

Integrace Followupthen.com do Evernote a jeho GTD workflow

Připadá vám to komplikované? Ano možná, ale pokud používáte Evernote jako svůj úkolovník, tak jde o užitečnou pomůcku, která se bezpochyby někdy hodí. Navíc službu  lze opravdu jednoduše zaintegrovat do vašeho stávajího „Evernote workflow“.  Klíčem je použití funkce Sdílet úkol pomocí emailu. Blíže pochopíte na konkrétním příkladu.

Představte si, že máte v EN vytvořený opakující se úkol: objednat se na kontrolu k zubaři. Řekněme třeba každý rok 15. května si to chceme nechat připomenout.

1) V EN poznámce s tímto úkolem pak klikneme na tlačítko „Share by Email“ (Sdílet emailem)

ScreenClip

2) V nově otevřeném okně, pak jen zadejme správnou adresu určující klíčové „kdy“. Např  zde: everymay15@followupthen.com – tedy každého 15. května

3acabb0ccdf0f06e2755f4ceecd9c9a8

 

3) Followupthen.com váš požadavek zpracuje a pošle vám email, který vám potvrdí, že byl úkol naplánován. Pro nás skvělá možnost překontrolovat, jestli služba pochopila vámi zadané datum správně. Máte tam i několik užitečných odkazů. Např. pro zrušení dané připomínky.

FUT112

 

4) V daný den a hodinu vám pak přijde email s kopií vašeho evernote úkolu, tak jak vidíte na obrázku. (Pokud zadáte jen datum bez času, tak email příjde o půlnoci, stejně jako ve výše uvedeném příkladu.) Opět dorazí se spoustou odkazů, které vám pomůžou, např. možnost připomínku odložit. Velmi užitečné.

FUT22

 

 

5) Pak už jen stačí v Evernote najít příslušný úkol a přidělit mu tag, který vám zařadí úkol do fronty úkolů, které hodláte udělat  (u mně tag !next)

A to je vše. Mně to celé připadá velmi jednoduché a účinné. Pokud máte nějaké další podněty či dotazy, tak se na ně těším v diskuzi.

 

Pavel Vokoun

 

 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 2

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Tomáš Berdych napsal:

    Dnes jsem objevil jednu poměrně prima webovou službu. Je na https://www.eventnoted.com/ a umí automaticky vytvořit událost v kalendáři na základě definované syntaxe v nadpisu poznámky v Evernote. Zkusil jsem a zatím funguje.

  2. Martin napsal:

    Chtěl bych jenom podotknout, že vývojáři pokročili a Evernote od verze 5.0.0.980, připomínky umí…. :)

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru