Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Stojíme před výzvou se zlepšovat

By on 6. 6. 2012 in Témata with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Máme v úmyslu být s vámi v užším kontaktu, a i z toho důvodu budeme na webu Mítvšehotovo.cz publikovat občasník, v němž vám nejen představíme zajímavá čísla a zákulisní informace o fungování webu, ale také vždy otevřeme také jedno téma k diskuzi.

Meet Vše Hotovo

Zkraje června letošního roku se s vámi v Brně poprvé sešli lidé z týmů webu Mítvšehotovo.cz a nakladatelství Jan Melvil Publishing. Setkání bylo organizováno přes web Srazy.info, konalo se v Brně, přičemž se zaplnila určená maximální hranice 30 lidí (abychom si měli všichni kam sednout). Zájem nás moc potěšil, i když zpočátku to chvíli trvalo, než jsme se zbavili ostychu diskutovat jen tak nezávazně.

Čtyři hodiny utekly a my z toho máme dobrý pocit a rozhodně hodláme v podobných akcích pokračovat. Komunita si má co říci, navíc – což jsme i tak nějak předpokládali – je věkem i profesemi pestře rozvrstvená, takže vězte, že debaty se rozhodně nevedly jen o inboxech a ohýbání GTD…

Pokud chcete vidět malou fotografickou ochutnávku, klikněte sem.

Pohyby v čtenářské základně

Budeme-li nyní vycházet zatím pouze z rozvrstvení fanoušků na sociálních sítích, vyjde nám zajímavé zjištění. Zatímco v lednu naši základnu tvořili ze 72% muži, stav o čtyři měsíce později hovoří jen o 55% zastoupení. Ženy se tak rozrostly z 28% dostat až na 45%, což nás pochopitelně nejen těší, ale také zaujalo.

Přibylo také o 8% (na celkem 40%) lidí ve věku 18-24, a tato skupina spolu se čtenáři ve věku 25-34 si dohromady ukrajuje z koláče celých 80%.

Valná většina z vás pochází z České republiky (87%), takřka celý zbytek dorovnává Slovensko. Městům stále vévodí Praha s 27,5%, ale její zastoupení pokleslo, neboť si polepšilo Brno (8,9% místo 6%) a citelně poskočila menší města (Zlín, Olomouc, Liberec). Ještě by to chtělo asi více zaujmout obyvatele Ostravy a Bratislavy (pouze 2%, resp. 3%).

Vývoj návštěvnosti

Prvních pět měsíců letošního roku pro nás znamenal 224 281 unikátních návštěv, přičemž za celý loňský rok to bylo číslo 365 800. Radost máme i ze zobrazení stránek, za prvních 5 měsíců roku 2012 šlo o 408 000, v celém loňském roce počet zobrazení čítal 655 456.

Vede operační systém Windows (75,8%), následovaný Macem (12,8%), Linuxem (5%) a iOS (4,7%).

Skrze vyhledávání se k nám dostalo 35,7% návštěvníků, jen o 4% méně má pak cesta z jiných webů a sociálních sítí pomocí odkazů. Přímé návštěvy v koláči zabírají 29%.

Velmi nás těší, že se měsíční průměr pohybuje u 81 550 zobrazení, 44 900 unikátních návštěv, resp. týdenní průměr 19 100 zobrazení (namísto 12 500 v loňském roce) a 10 500 unikátních návštěv (v roce 2011 to bylo 7 000).

Inovace v obsahu

Pomalu to bude měsíc, kdy se přešlo na jiný systém publikování článků. Hlavní texty vycházejí během týdne pouze dva, nikoliv tři, a to vždy v pondělí a čtvrtek ráno. Naším cílem je, aby tzv. hlavní texty přinášely něco nového, zpracovávaly téma z dalšího úhlu pohledu, aby se nebály být i rozsáhlejší a odbornější.

Během týdne (přelom úterý a středy, soboty a neděle) se na webu objeví ještě dva kratší příspěvky, povětšinou půjde o odkaz na jiný – i zahraniční – text, přičemž v tom našem článku shrneme některá fakta a doplníme vlastní komentář.

Stojíme před výzvou zlepšovat obsah, už proto, že nechceme spát – a také proto, že nás k tomu „zavazuje“ váš zvyšující se zájem. Potěší nás, když projevíte zájem o přispívání na našem webu, když budete sdílet naše příspěvky mezi svými přáteli a kolegy, když se podělíte o názor v diskuzích pod články.

[poll id=“6″]

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Matěj napsal:

    Ocenil bych více informací o komunikačních dovednostech (řeč těla, muži a ženy atd…). Určitě je to zajímavé téma a mezi populárními dezinformaci se těžko hledá kvalitní zdroj informací.

    MVH si drží laťku kvalitních informací a stále je pro mě studnou nových informací a inspirace. Děkuju a dobrá práce.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru