Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Nové e-booky v prodeji

By on 6. 5. 2012 in Témata with komentářů 8
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Trvalo to takřka měsíc, než Apple prodej novinky schválil, ale čeští a slovenští čtenáři se nyní konečně dočkali. Řeč patří Godinově textu Kopni do té bedny, který spíše než knihou je manifestem, záložním zdrojem energie, motivace a drzých otázek. Na našem webu jste si o Bedně mohli již přečíst, pochopitelně chystáme další názory a budeme rádi, když i z vašich řad se najde někdo, kdo se podělí o své vlastní zkušenosti s Godinem. Ale abychom neodbíhali – Kopni do té bedny se dostala tento týden na pulty českých knihkupců a aktuálně ji už lze pořizovat i v její elektronické podobě. Zde je odkaz na bližší informace o knize a odkaz na údaje o cenách e-booků, včetně s odkazy ke stažení.

Rozhodně si však nezaslouží zaniknout ve světle této informace zpráva o zahájení prodeje e-booku Timma Ferrisse. Zatímco Čtyřhodinové tělo si už o vaši pozornost začalo říkat před několika týdny, čerstvě v iBooks Store najdete i jeho starší – neméně kontroverzní a slavnou – práci zaměřenou výhradně na efektivitu. Čtyřhodinový pracovní týden vzbudil vášnivé diskuze i na Mítvšehotovo.cz, stačí se podívat na některý z článků (zde, zdezde, zde a zde).

Podtrženo a sečteno – s přicházejícím létem neuškodí zapracovat na svých záměrech, (zlo)zvycích a v neposlední řadě se také inspirativně pobavit. To vše (a ještě více) nabízí všechny uvedené tituly.

Všechny dostupné e-booky s informacemi a odkazy najdete na stránce http://www.melvil.cz/eshop/ebooky.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 8

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Matous napsal:

  Jen škoda, že stále zatvrzele ignorujete u nás nejrozšířenější čtečky a nenabízíte knihy v .mobi nebo .epub formátu.

 2. Dobrý den. To je nespravedlivé, myslím si. „Zatvrzelost“ a „ignorace“ nejsou zrovna pojmy, které bych spojoval s firmou, která jako první na českém trhu uvedla už několik NOVINEK (a nejen starých knih) souběžně s papírovým vydáním a riskovala tím při své velikosti svou existenci. Jaká slova byste pro nás měl, kdybychom se chovali jako 99% českých nakladatelů, kteří ebooky nevydávají, anebo vydávají pouze a výhradně staré tituly za zenitem?

  Netvrdíme, že jsme neměli či nemáme obavy z pirátství. Ale náš postoj se vyvíjí a kultivuje. Tam, kde to licence od vydavatelů či autorů umožňují (např. Jak sbalit ženu 2.0 a snad některé další), připravujeme i publikování ve zmíněných formátech. V průběhu dalších dnů.

  S většinou titulů ale nehneme, protože zahr. nakladatelé, kteří nám poskytli práva, požadují DRM ochranu. Takže např. dokud nevstoupí na český trh Amazon se svým Kindle obchodem (tedy jako firma, ne jako výrobce čteček), nemůžeme udělat nic moc více, protože soubory dotyčných knih prostě šířit volně nemůžeme.

  Více také v posledním blogpostu zde: http://novinky.melvil.cz

  Děkuji za váš názor i trpělivost
  Tomáš Baránek
  ředitel Jan Melvil Publishing

 3. Josef Jasansky napsal:

  Omlouvám se, že můj komentář nebude až tak ke knize, která je předmětem článku (její přečtení mne teprve čeká), ale rád bych reagoval na komentář od @Matous a současne trochu podpořil vydavatelství Jan Melvil Publishing…a že bude trochu delší.
  Přiznám se, že i já jsem se cca před rokem, kdy jsem si kupoval svůj první e-book Mít vše hotovo, trochu pozastavoval nad tím, že si ji vlastně nekupuji, že si pouze kupuji jen licenci na jeho čtení. Také mě v první chvíli trochu rozčilovalo, že si prostě knihu nemohu koupit, stejně jako v knihkupectví. Navíc jsem si musel nainstalovat i další čtečku (Wooky), což mi na dobré náladě rovněž nepřidalo.
  Ale o co (mi) šlo v první řadě? Přeci o to si knihu přečíst. Ne o formát, v jakém ji mám k dispozici. To bylo důležité – přečíst si tu knihu. Ano, každý máme své oblíbené čtečky, oblíbené operační systémy, oblíbené aplikace, a já nevim co ještě oblíbené… a bylo by super, kdyby vše, o co máme zájem, bylo přesně tak, jak nám to vyhovuje…..ale takto to prostě není.Né vždy…
  Pro mě, uživatele produktů Apple, je například super, že„ Melvilovu” knížku, kterou si chci přečíst, si mohu (konečně) koupit na iBooks Store – to před rokem nešlo; nebyl to ale tenkrát důvod nepřečíst si knížku, která mě zajímala…
  Navíc, autorská práva na knihu jsou stejně hodnotná práva, jako jakákoliv jiná – naučme se je respektovat; a nezazlívejme vydavatelstvím, že se ve svetě, kde se na autorská práva dívá většina jako na něco, co se jí netýká, snaží svoje práva (i práva autorů) hájit.
  PS:
  nejsem ani zaměstnancem, partnerem, dodavatelem ani jinak spojeným subjektem s nakladatelstvím Jan Melvil Publishing, pouze spokojeným zákazníkem
  JJ

 4. Matous napsal:

  Pana Baránku, myslím, že jste si můj komentář vzal příliš k tělu a doslovně. Rozhodně si nemyslím, že byste v Melvilu byli ignoranti, a vašeho úsilí přinášet na malý český trh knihy tohoto typu si nesmírně cením. Nechápal jsem proto, proč si z malého českého koláče ukrajujete ještě menší kousek a zaměřujete se na méně rozšířené platformy, když např. Kindle je mezi českou populací zastoupen zdaleka nejvíce. Jistě byste pak ebooku prodali více než pro Wooky.

  O problémech s publikováním českých knih na Amazonu vím, a to, že si nutnost DRM vynucují vydavatelé, mě mělo napadnout. Ale nenapadlo a za to se Vám i Melvilu omlouvám.

  Jsem spokojeným zákazníkem vašich papírových knih, ale rozčiluje mě, že si nemohu své oblíbené knihy číst na e-ink čtečce (Kindle), kterou nosím všude s sebou. Čtečka od eReading.cz je bohužel příšerná a jako alternativa pro Kindle je pro mě prostě nepoužitelná. (Navíc se momentálně ani nedá koupit.)

  Asi jsem příliš negativní a za to se omlouvám. Vašeho úsilí si opravdu cením, což mimochodem platí i pro eReading.cz, i když jsem jejich čtečku kritizoval. Jakákoliv snaha přinést na český trh nové knihy i nástroje pro jejich čtení se ode mě dočká potlesku.

  DRM a jeho vynucování, jeho skutečná efektivita a to, zda podporuje nebo brzdí prodej knih a jiných médií – to je na jinou debatu, která sem nepatří.

  Takže ještě jednou se omlouvám a díky za knihy.

 5. Josef Jasanský napsal:

  Rád bych (alespoň touto cestou) ocenil vysvětlující komentář od @Matous – kéž by bylo na českém internetu takto smýšlejících/komentujících lidí více…
  Váš komentář mne donutil se zamyslet i nad tím mým, a uvědomit si, že lidé nepoužívají pouze Apple a jeho iPad (jak by mohlo z mého příspěvku trochu vyznívat). Musím kriticky přiznat, že na majitele Kindle čteček jsem při psaní komentáře vlastně vůbec nepomyslel….
  Takže díky a přidávám rovněz svoji skromnou omluvu (majitelům Kindle).
  JJ

 6. Matous napsal:

  Ještě mírně off-topic, zpět k DRM. Před třemi dny vyšel zajímavý článek od viceprezidenta nakladatelství O’Reilly:
  http://radar.oreilly.com/2012/05/drm-free-day-forever.html

  A uvědomuji si (teď už ano :)), že nakladatelství jako Melvil s tím mnoho nenadělá, když má na výběrbuď knihu přeložit a vydat s DRM nebo nevydat vůbec. Ale článek za přečtení a zamyšlení rozhodně stojí.

 7. @matousi, díky za tip, článek důvěrně známe a je to samozřejmě prima! budeme dělat to nejlepší, co umíme, a jsme připraveni jít i do mírného rizika – nikoli však za něj, jsme stále velice malí na výkyvy; začínáme však s JSŽ2 a uvidíme, co se bude dít – pak možná získáme argumenty i na aktualizaci smluv, snad

 8. David napsal:

  Nedavno se mi zalibil tzv. liberacni styl prodeje knihy. Autor napsal knihu a stanovil si kolik by chtel dostat zaplaceno za mesic prace na tvorbe knihy. Pote bylo mozne si knihu stahnout za poplatek. Jakmile autor ziskal castku, kterou si urcil, je kniha volne k dispozici vsem pod urcitou licenci.
  Ctenari, kteri chteli cist knihu drive, tak zaplatili poplatek a meli tak aktualnejsi informace. Autor ziskal co si zaslouzi – 2100 eur mesicne mi pripadne primerene za stvoreni kvalitni knihy (Ukazka jedne kapitoly byla hned na pocatku zdarma)
  http://debian-handbook.info/liberation/
  Mezi formaty je i EPUB, se kterym se na mensich zarizenich (Android smartphony ci tablety) pracuje mnohem lepe, je prizpusobivy velikosti displeje a svizny narozdil od PDF.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru