Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Důvody, proč nebudeme bohatí

By on 15. 5. 2012 in Témata with komentářů 6
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Pulty knihkupectví se umějí řádně prohnout pod knihami, které vám mají odhalit tajemství úspěchu, odkrýt ty nejlepší způsoby, kterak se dostat k bohatství. Internet obdobně lahodně znějících příruček nabízí v podobě článků pochopitelně ještě více. Lze vysledovat obecněji platná pravidla „jak se stát bohatým“?

V polovině května na svém blogu Mário Roženský publikoval jasně znějící text 9 důvodů, proč nikdy nebudete bohatí. Už z počtu (k dnešnímu dni celkem 60) komentářů lze vyvodit, že jde o téma v pravém slova smyslu provokativní. Autor začíná jednotlivé důvody vyjmenovávat bez úvodu, a tedy bez hlubší definice pojmu bohatství. Z článku můžeme odvodit, že má na mysli patrně to materiální, což rozhodně není třeba nijak kritizovat, materiální zajištění nám může dopomoci k větší spokojenosti i štěstí, ke konání dobra – a nikde se nehovoří o tom, že musí jít o milióny a luxusní auta. Bohatství totiž může představovat zkrátka naplnění/zajištění našich základních a důležitých potřeb, nikoliv tedy jejich slepé překonávání a nafukování.

Úmysl, proč na stránkách našeho webu na článek Mária Roženského upozorňujeme, spočívá v otevření diskuze mezi vámi – nejprve nad tím, co textu schází – vaše osobní definice bohatství, váš postoj k návodům, jak k němu dospět, resp. co jeho nabytí brání. Jak některé komentáře i na daném blogu upozorňují, v seznamu schází vášeň a soustředění se na to, co vás baví a co vám jde. Bezpochyby však pojmenovávají slabosti, které nejen překážejí při cestě za (materiálním) bohatstvím, ale také k smysluplnějšímu využití darovaného času (života).

Podělte se o svůj vhled do problematiky a přidejte i vlastní důvody, které mohou bohatství překážet.

 

P.S.: Titulní obrázek má zdroj ve článku webu zapnimozek.cz, článku, jenž přináší tipy, jak být stejně bohatý jako Bill Gates

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 6

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Karlinho napsal:

  Tak rád bych se podělil o úvod mého článku „Chci být bohatý“ na mém blogu: „Předem musím vysvětlit, proč si myslím, že chci být bohatý. Ale ještě dřív chci napsat něco jiného- není bohatý jako bohatý. Já chci být bohatý po té duševní (vnitřní, bohatství v hlavě?), nemyslím to bohatství „druhé“ – materiální. To totiž přivede člověka k šílenství. A když bude šílený dost, možná bude i povrchně uspokojen právě tím bohatstvím. Vzhledem k tomu, že mám celý život před sebou, tak chci být jiný než dnešní společnost. Chci mít rád Zemi, lidi, moudrost, chyby a výzvy. Tímto způsobem chci být bohatý prostě proto, abych byl šťastný. Na světě je spousta šťastných lidí, já chci být jedním z nich a je spousta způsobů a cest, které mi toto pravé, skutečné a vnitřní štěstí umožní.“ A to platí dodnes ;)

 2. Pavel napsal:

  Kdysi dávno jsem na téma materiálního bohatství napsal krátký článeček, později zjistil, že v té době se na podobné téma vyjádřili i další a tak jsem je tam zalinkoval. Teď jsem si na to hned vzpomněl :) takže posílám odkaz, pokud by vás zajímalo, jak peníze a životní bohatství vidí:

  * student střední, můj spolužák z angličtiny
  * studentka vysoké, moje dobrá kamarádka
  * kolega z práce po třicítce
  * pár cizích lidí :)

  http://sps.rivil.com/2006/01/penize-penize-penize/

  Hlavně doporučuji prokliknout odkaz na Kyklopa z konce textu s názvem “ Kyklop – 1.září obrazem“

 3. Marcel napsal:

  Často čtu, že bohatí a úspěšní lidé vstávají brzy ráno, třeba v 6 hodin. Máte pocit, že je to důležité?
  Asi 2 roky jsem to praktikoval a nepřišel mi velký rozdíl, jestli být vzhůru od 6 do 22 hodin, nebo od 8 do 24 hodin. Mnohem důležitější je mít schopnost stanovit priority a nastavit totální ignoraci všemu ostatnímu. Co myslíte?

 4. karel napsal:

  Pořád mě nedochází, proč se v publikacích nebo i tady dávají k pojmu být šťastný stále nějaké podmínky … aby se kupovalo? Člověk může být šťastný už jen z toho že je. Zbytek jsou jen výmysly, které dělají lidi nešťastné … nemají auto, nemají bohatství, nemají protějšek, boty … PROČ?

 5. karel napsal:

  to Marcel: stačí dělat každý den to nejlepší co člověk umí a trávit čas na tom nejtěžším (nejdůležitějším) tj. ano nedělat dobře takové věci, které není třeba dělat vůbec :-)

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru