Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak si prodloužit život o 10 let?

By on 6. 1. 2012 in Rozvoj with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Kouření zkracuje život o pět až sedm let. A negativní emoce nás stojí v průměru deset let. Se závislostí na nikotinu se lze vypořádat především díky pevné vůli, jak ale řešit to druhé nebezpečí?

Když si zapálíme cigaretu, škodíme tím sami sobě a také okolí. Co když někomu vynadáme? Platí to naprosto stejně. Nikdy nešíříme negativní emoce jen jedním směrem – vždy to schytá adresát i odesílatel. Ačkoliv mezi námi jsou tací, kterým tento druh adrenalinu způsobuje radost, jde nejen o politováníhodné jedince, ale především lidi, kteří si – byť nevědomky – svůj život nejen zkracují, ale také kazí.
Každý z nás máme pomyslný kbelík, každý z nás takovým kbelíkem je. Jestliže někomu ubližujeme, ubíráme mu tím z kbelíku vodu. A současně s tím i sami sobě. Naštěstí tato obousměrnost platí i tehdy, šíříme-li emoce pozitivní. Když někomu do kbelíku přikápneme, přibyde vody i u nás/v nás.


Říká se, že pozitivní myšlení dělá divy. Pochopitelně by byla škoda nezdůraznit, že by se s ním měly pojit i pozitivní skutky. Určitě každého z nás napadne celá řada slov a činností, o nichž víme, že by druhým, respektive nám plnily kbelík. A pokud bychom chtěli inspiraci, stačí se podívat na webovou stránku www.naplnkbelik.cz.

Právě tento projekt se stal inspirací pro článek, který zrovna čtete. Velmi prostá myšlenka, která však může naše životy výrazným způsobem proměnit. Můžeme na webu hledat pouze nápady, tiše sledovat počínání druhých, nebo se přímo aktivně zapojít. Co si třeba rovnou po dočtení tohoto článku alespoň jeden ze skutků nenaplánovat či si hned trošku neukápnout?…

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. upbook.sk napsal:

    Inšpirujúci článok. Tak ideme to vyskúšať :)

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru