Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Odpověď, která tvoří otázky a vede ke změně

By on 23. 12. 2011 in Rozvoj with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Tento článek bude velmi stručný a vlastně neobvyklý. V době, kdy si všichni kolem nás přeji „hlavně klid a zdraví“ u příležitosti vánočních svátků, rozhodli jsme se, že i my vám a sobě tento klid popřejeme.

Původně to měl být příspěvek o potřebě se zastavit, odpočinout, nebýt pohlcen ruchem okolního světa. Pak nás ale napadlo to pojmout jinak. Prostřednictvím odpovědi Jeho svatosti dalajlámy, kterého se kdysi jeden novinář zeptal, co jej nejvíce překvapuje na lidstvu, bychom rádi zasili do vaší a naší mysli otázku, která může vést nejen k onomu pozastavení, ale třeba také k proměnám…

Jeho svatost dalajláma na otázku odpověděl:

„Člověk. Neboť obětuje své zdraví, aby vydělal peníze. Pak obětuje peníze, aby získal zpět své zdraví. A dále, že je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti, že si neužívá přítomnost; následkem čehož nežije v přítomnosti, ani v budoucnosti; žije, jako by neměl nikdy umřít a pak umírá, aniž kdy skutečně žil.“

 

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Honza napsal:

    Krásné.. díky za inspiraci

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru