Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak jsem si osvojil první ze sedmi návyků

By on 5. 12. 2011 in Rozvoj with Počet komentářů: 1

Vladimír Dědek

VLADIMÍR DĚDEK | GTD, self-managementu a rozvoji osobnosti se věnuji už několik let. Své myšlenky sdílím také na webu chcirust.cz.
Mám rád zpětnou vazbu a pro uvítám, když se podělíte v komentářích s vlastními názory!

Poslední články od Vladimír Dědek (Všechny články)

Když se ohlédnu v čase dozadu, musím si přiznat, že jsem za poslední 3 roky udělal obrovský krok kupředu. V mém životě se událo hodně změn, přehodnotil jsem své životní priority, začal se věnovat tomu, co podporuje mé životní cíle. Když jsem před dlouhou dobou narazil na knihu Stephena Coveye – 7 návyků skutečně efektivních lidí, hodně mě zaujala. Přečetl jsem si ji asi do půlky, pak na chvíli odložil a po nějaké době dočetl do konce. Myšlenky se mi líbily, nějak ale nebyla chuť si je osvojit a přijat je za své. Až později jsem se ke knize opět vrátil a začal ji číst od začátku, pozorně a bedlivě. Navíc jsem si během čtení dával do souvislosti nové zkušenosti a poznatky odjinud.

Návyk první – proaktivita

Aktivní přístup k problémům

Chyby děláme proto, abychom se z nich poučili

Odezva na chybu má vliv na to, co bude následovat. Pokud chybu okamžitě přiznáme a napravíme ji, nemůže nijak ovlivnit to, co bude následovat, a my si uchováme sílu, o kterou bychom jinak přišli.

Chyby děláme každý. Ať už malé nebo velké. Lišíme se od sebe pouze tím, jak s chybou naložíme. Obviníme někoho jiného nebo sebe? Hodíme to za hlavu nebo se z chyby poučíme a znova ji nezopakujeme?

U mě zafungovalo si chybu přiznat. Říct si, že jsem něco nezvládl, nedokončil, atd. Druhá fáze pak je promyslet, jak jsem se měl zachovat, kde jsem udělal špatný krok, špatnou volbu. Selhal jsem kvůli vlastní vině – prokrastinace, lenost, špatný time-management? Nebo je vina na někom, na koho jsem část úkolu delegoval?

V závěru jsem zjistil, že nemá smysl se za tresty zbytečně trestat. Smysl má se z chyby poučit a znova ji nezopakovat. Je potřeba disponovat rozumnou dávkou sebereflexe.

Kde na sobě pozoruji největší změny

Určitě jinak vnímám okolí. Více si všímám lidí, kteří jsou negativně naladění či pořád jen pomlouvají okolí. Také si začínám lidi zaškatulkovávat podle přístupu k problematickým situacím, což ale nevím, zda je dobře. Jinak prostě jednám s lidmi, kteří se k problému staví čelem, jinak k lidem, kteří se bojí zodpovědnosti a práci radši delegují nebo odloží.

Mezi lidmi panují jakési mýty o tom, že proaktivita se trestá, nikoliv odměňuje. Mé zkušenosti však hovoří o opaku. Proč bych se měl namáhat a dělat práci navíc, po pracovní době a ve svém volném čase, když to nikdo neocení? Pokud si myslíte, že patříte mezi proaktivní lidi a váš nadřízený v práci prostě vaši snahu navíc nevidí nebo nechce vidět, pak víte, že to není dobrý šéf. Správný nadřízený musí umět zkritizovat, poradit, ale také (možná hlavně) pochválit za dobře odvedenou práci + ocenit proaktivní přístup. Ocenění je samozřejmě individuální věcí, pro někoho jsou to peníze, pro jiného pochvala před kolektivem atd.

Všímám si také reakce okolí na můj způsob jednání a komunikaci. Někdo mne považuje za workoholika, jiní za oblíbence šéfa, další třeba za milého kolegu. Možná jsem od každého trochu. To je ale správně, ne?

Oblíbený v kolektivu

S větší otevřeností k řešení problémů se také proaktivní člověk stává více populární v týmu a v kolektivu. Možná triviální zjištění, pro mě ale změna, kterou pozoruji v novém zaměstnání a je to hodně příjemná změna. Je fajn vědět, že můžu poradit/pomoct kolegům ze stejného oddělení a také, že oni pomohou zase mě, nebo mi vyjdou vstříc. Toto nemusí být pravidlem ve všech firmách, pozor na to…

Stává se ze mne podnikatel, hlavně způsobem myšlení

Dříve jsem tak nevnímal rozdíl zaměstnanec / podnikatel jako nyní. Tak nějak sám konverguji (myšlením i chováním) k podnikatelskému prototypu. Vyhledávám a využívám (třeba investiční) příležitosti, setkávám se a vyhledávám ve svém okolí hlavně osoby s tendencemi založit firmu nebo rozjet vlastní projekt.

Nemůžu říct, že bych chování a myšlení „klasického“ zaměstnance nějak odsuzoval, to ne, jen se s ním neztotožňuji. Nikdy jsem (snad) nebyl, nejsem a nikdy nebudu zaměstnanec, který odchází od rozdělané práce, protože je 17:02 a já mám odpracováno svých 8 a půl hodiny. Zaměstnanec prahne po fixním platu, já vidím férovější způsob v hodinové sazbě nebo ještě lépe ve fixním ohodnocení. Pochopitelně v některých profesích to jde, jinde ne.

 

Kniha, resp. její první kapitola mi na několika stranách v podstatě shrnula to, co jsem už věděl – když se dobře postavíte k problémům, nebojíte se poučit z vlastních chyb a jste vstřícní ke svému okolí, úspěch se dostaví.

Osvojení prvního návyku skutečně efektivních lidí je podle mě nezbytným základem pro postup dále. Lidé, kteří si tento návyk neosvojí si nevezmou za vlastní ani další návyky.

Pokud se řadíte také do skupiny „proaktivní lidé“, jaké změny jste po osvojení návyku pocítili vy?

Tak, a teď hurá na kapitolu 2 – začínejte s myšlenkou na konec…

 

Poznámka redakce: Hledáte-li další cesty k tomu, abyste nejen sami sebe dokázali postupně měnit k lepšímu, cesty, při nichž lze následně využít proaktivního myšlení k velkým věcem, zkuste si prolistovat (nejlépe však přečíst) knihu Proměna. Jde o unikátní práci s desítkami konkrétních příkladů, kdy se lidé nebáli a měnili sebe i svět.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

Stránka, který odkazuje na tento příspěvek

  1. Jak jsem si osvojil první ze sedmi návyků skutečně efektivních lidí › GetDone.cz | 5. 12. 2011

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru