Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Mé workflow #2 – Systém s Microsoftem

By on 20. 4. 2011 in Nástroje with komentáře 3
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Seriál Mé workflow pokračuje. Tentokrát je autorem náš čtenář, který pracuje přednostně s nástroji fungujícími na platformě Windows. Jak jeho systém plánování vypadá, se podělil v několik postřezích.

 

Úvod

Moje pokusy se sebeřízením začaly už před dávnými časy. Zakoupením ADK (mimochodem jednoho z prvních). Snažil jsem se do něj několikrát během let proniknout, ale narážel jsem na to, že ho v podstatě nepotřebuji (tudíž nevyužiji). Jen jsem ho CHTĚL..

I. fáze

Teď přeskočím do doby nedávné, kdy jsem opravdu přestal stíhat a pocítil potřebu kvalitního řízení času, úkolů a projektů. A ejhle, v Googlu na mě vykoukl systém GTD. Sestudoval jsem vše dostupné, vysypal na papír INBOX, vytvořil kategorie, kontexty a … postupně jsem přicházel na to, že systém je pro mě moc komplikovaný. V této době jsem používal ADK a prázdné listy, na které jsem si tiskl svoje formuláře, které jsem přetvářel k ideální podobě v té době potřebné.

II. fáze

Následovalo opět pátrání na webu a objevil jsem ZTD. Teď už jsem nebyl tak hrrr, vybral jsem si jen to, co mne zaujalo, a začal to aplikovat. Ale pořád jsem narážel na dva zásadní nedostatky tohoto řešení. Zapomínal jsem se podívat do diáře a problém s přehledností po několikerých updatech záznamů.

III. fáze

Další krok vývoje byla kombinace s mobilem. Obyčejným. Toto chvilku fungovalo. Poznámky, plány, atd. jsem si zapisoval do ADK, připomínky dubloval do mobilu. Sem tam jsem zakoketoval se správou projektů v různých webových aplikacích, ale vše vždy skončilo jen drobnou úpravou formulářů. A pocitem systému pracujícího na 70-80%.

IV. fáze

Vylepšení (a to zásadní) jsem dosáhl se zpracováním mailů a kontaktů, kdy jsem se rozhodoval mezi Google Apps a Windows Live. Rozhodla neschopnost Google Apps řadit kontakty podle příjmení (vím že už to teď umí). Po ročním používání jsem s Windows Live spokojený. Pro maily používám hotmail účet ve Windows Live Mail, kalendář, který sdílím s rodinou, kontakty. Využívám i službu Domains pro nastavení emailů na doméně. Využíváním služeb Microsoftu jsem objevil u naprosto úžasnou aplikaci OneNote. OneNote používám jen s bloky synchronizovanými na Skydrive.

V. fáze

A přišel zlom. Ale vůbec si nejsem jistý zda k lepšímu či horšímu. Pořídil jsem PDA (Omnia II s Windows Mobile 6.5).  Takže jsem zařadil vyšší rychlost a pokusil jsem se propojit upravené ADK, Windows Live a mobil. Po několikatýdenním pokusničení jsem se rozhodl pro vyřazení ADK (papírového řešení). S těžkým srdcem, musím přiznat.

Aktuální stav

Současné řešení běží na využívání OneNote, Outlook, Windows Live a mobil. Správu projektů jsem vyřešil,  když jsem objevil možnost propojení OneNote s Outlookem. V OneNote si udržuji blok s projekty (synchronizovaný se Skydrive) a v každém projektu je Next Step označený vlaječkou – úkol v Outlooku. Tím pádem mám pořešené i připomínání v mobilu.

Kontexty si jen pro formu označuji až u úkolu v Outlooku pomocí kategorií. Ale protože rozlišuji jen telefon, mail a ostatní, tak je moc neřeším. Úkoly se snažím plnit jak se mi podle naplánování připomínají, což kontexty nahrazuje. V mobilu občas použiju hlasovou schránku v OneNote, ale spíš jen pro body, které potřebuji nezapomenout.

Spojení OneNote s Outlookem a mobilem považuji za asi zatím nejpřínosnější řešení. Kromě toho, že mi chybí čmárání perem.

 

Shrnutí současný nástrojů a výhody a nevýhody pro mě plynoucí:

 

používám +
ADK (papír) už ne rád píšu plnícím peremrychlost zápisu

nezávislost na energii

„rychlý start“

neupozorní měnepřehlednost po úpravách

časté zdvojení (i více) zápisu

OneNote poznámekprojektů off line verzekompletní přehledná správa

propojení s Outlookem a tím i s mobilem

závislost na nabitém mobilu nebo PC
Outlook kontaktyúkoly

kalendář

mail

pohodlné GUI přítomnost u PC
Web Live minimálně synchronizace  dostupnost Internetu (někdy není možná)trochu horší práce než s Outlookem
mobil kontaktykalendář

mail

poznámky (OneNote)

pořád s sebou dostupnost signálu (často jsem out of signal)
energie
FreeMind plánování větších projektů přehlednost drobnosti (práce s ikonkami)

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 3

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. saboo napsal:

  Nazdar, tak krom ATK jsem prošel uplně stejnou cestou a jsem ve stejné fázi jako Ty asi 4 měsíce a zatím si broukám, až nato, že WM 6.5 nepatři k nejrychleším, ale už jsem si zvyk…

 2. WonDrak napsal:

  Musím se také podělit o velice pozitivní zkušenost s nástroji od Microsoftu. Outlook používám už hodně dlouho, je to perfektní program. OneNote jsem objevil nedávno, a musím říci: Naprostá spokojenost.

 3. Encore napsal:

  Jako uzivatel Outlooku a zarizeni s Windows Mobile (v budoucnu asi Windows Phone) jsem v nedavne dobe presel ze synchronizace pres USB (ktera mi pila krev) na (zatim hostovany) Exchange server a teprve v tu chvili jsem pochopil, kde muze lezet sila GTD vedeneho v ramci Microsoft produktu. Vubec se uz nedivim, ze synchronizaci u Windows Phone pres USB uplne zrusili.
  Troufam si rict, ze v ramci elektronickeho reseni to je asi ta nejlepsi kombinace, jaka muze byt. Vsude jinde jsem pocitoval nedostatky, at uz synchronizace v Things mezi iBookem a iPhonem, nebo vubec celeho podivne reseneho pojeti u Androidu. Ackoliv samozrejme verim a je mi jasne, ze je mnoho tech, kteri to maji na obou platformach nejak resene. Ma zkusenost prameni jen z toho mala, co jsem videl a zkusil.
  Zde jsem se tedy po soucasnou dobu presvedcil, ze bud Microsoft nebo leda papir (z pohledu GTD). Uvidime, co prinese budoucnost.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru