Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Hledání svatého Grálu aneb Jaký GTD nástroj je nejlepší?

By on 13. 4. 2011 in Sebeorganizace with komentářů 11
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Ne náhodou se řada diskuzí o metodě GTD stočí na její nástroje. Uživatelé totiž chtějí pracovat s něčím, co jim bude nejen sloužit, ale také se jim líbit. Neustále se zvětšující nabídka s GTD aplikacemi vede k ještě většímu zmatku – co když tamta novinka toho umí více? A co třeba na elektroniku zcela zapomenout a začít pracovat s papírem?

Hledání ideálního GTD nástroje je věčné a vděčné téma – a není proto náhoda, že patří mezi jedno z prvních, kterému se věnoval videocast ShareTime. Ten jsme ostatně spolu s Mario Mjankovem zamýšleli jako vstup do našich zkušeností a do diskuzí nad praxí ostatních uživatelů. Uvítáme, když nám necháte vzkaz buďto na stránkách podcastu, nebo přímo zde.

Jaký je tedy ten váš ideální GTD nástroj? Co byste od něj chtěli a co vám třeba přijde jako nadbytečné?

[blip.tv ?posts_id=5001512&dest=-1 width=“530″ height=“350″]

 

Verze pro sledování na iPhone/iPadu zde.
Audio verze zde.
Podcast můžete odebírat z této adresy.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 11

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. Jan Straka napsal:

  Ahoj,
  procházím něčím podobným, i když to není kvůli psaní recenzí aplikací… :-)
  Papír je úžasný pro svou flexibilitu, takže dnes používám malý kapesní moleskine, který mám záložkami oddělený:
  – inbox
  – soupis projektů
  – soupis úkolů bez kontextu – nekonečný seznam
  – agenda
  – waiting
  – S/M
  docela dlouhou dobu již na toto jedu a spolu s papírovým diáříkem (kapesní verze), kam zaznamenávám čistě časované věci mi to vyhvuje.

  Na druhou stranu moleskine se častým užíváním začíná lehce rozpadat a to nemám zaplněnou ani polovinu. Z časového hlediska to vychází prakticky co kvartál, to jden notýsek, což ani z finančního hlediska není úplně ideální.

  Proto se začínám vracet k myšlence elektroniky, kdy mě ale velmi zaujal článek o evernote, takže uvidím, jaké budou zkušenosti a dám vdět.
  Honza

 2. Martin napsal:

  Ahoj.

  Před změnou designu jste slíbili, že se budete více zajímat GTD na PC. Od té doby se Mít vše hotovo stává permanentní reklamou na ovoce. Chystáte změnu? Přece jen je v ČR stále více PC uživatelů – ať již dobrovolných, či z donucení.

  Rovněž bych si přál, aby se Mít vše hotovo vrátilo ke svým kořenům. Stále více článků nemá s GTD co dělat.

  Jinak držím palce.
  Stálý (zatím) čtenář Martin

 3. Lukáš Gregor Lukáš Gregor napsal:

  Dobrý den,

  uvedený videocast sice zmíní dvě aplikace, které jsou pro platformu Mac OS, ale jeho smysl a obsah je naprosto obecně platný pro jakéhokoliv uživatele jakéhokoliv systému. Jde o hledání ideálního nástroje, může takový existovat? Je lepší papír nebo software? Pokud hájíte barvy Windows, uvítal bych, abyste se právě do diskuze zapojil tím, že napíšete, zda Vy, coby uživatel Windows, takové potíže řešíte – zda máte své tipy na aplikace. Ať je kritika alespoň trochu konstruktivní.

  Druhá věc – reklama na ovoce je dost silné slovo – podle čeho usuzujete? Například během letošního roku jsme se Applu (když počítám i iOS) věnovali pouze ve třech článcích ze čtyřiceti.

  Vaše přání, aby web psal o GTD, respektuji, ale osobně nechci jít směrem dogmatické reflexe jen a pouze této metody. To bychom již brzy neměli o čem psát, navíc – a to mi za pravdu dává zkušenost desítek a desítek uživatelů GTD dle své praxe – málokdo pracuje jen a pouze s GTD. K tomu, abychom měli vše hotovo GTD nestačí. Web proto chce brát na zřetel vše, co s produktivitou a efektivitou souvisí. A to je plánování, archivace, čtení, psaní, osobní rozvoj, stejně tak v neposlední řadě zdraví, bez kterého bychom mohli mít sice sebelepší GTD nástroj, ale neměli bychom hotové nic.

  Můžu tak jen doufat, že směřování a záměry webu budete vnímat pozitivně. K čistě GTD obsahu se ale vracet nebudeme.

  s pozdravem
  Lukáš Gregor

 4. Martin napsal:

  Poslední videocast je v pořádku a poznámku o tučňácích vzadu jsem kvitoval :-) Spíš mne přivedl na obecnější téma. Zdá se, že pro stále více webů „GTD, efektivita, timemanagement = Apple“. Což je jiště blbost :-)

  Ohledně platformy, ano pracji ve Windows, ale zza zastánce bych se neoznačil. Používám Outlok, a to na vše, přesně podle GTD zásady „co nejméně schránek“. Dokonce i zmiňované hlasové poznámky si nechávám programem Self2Note posílat do inboxu. Základní nastavení pesně podle článků, uveřejněných na Mít vše hotovo. Takže zase tak kritický nejsem :-)

  Ohledně dalšího zaměření – mám pocit, že s weby o zdraví, kreativním psaní, osobní spokojenosti, efektivitě atd. se poslední dobou roztrhl pytel. Proto jsem oceňoval jasnou zaměřenost Mít vše hotovo na GTD, praktické tipy, pomoc, … To se, zdá se mi, poněkud vytrácí.

  Nicméně stále držím palce, oceňuji každého, kdo dělá něco s nadšením pro věc.
  Martin

 5. CHOZE napsal:

  Škoda, že video nejde přehrát na iPadu. Chtělo by to HTML5 místo Flashe.

 6. Pavel Miksa napsal:

  Oceňuji široký záběr tohoto webu, protože osobní rozvoj a správa úkolů není jen o jediné metodě a jsem velice rád, že se zde setkávám se spoustou inspirativních článků.

 7. Pavel napsal:

  Já si myslím, že současná podoba co se týče obsahu webu MVH je naprosto perfektní. Na jednom místě najdu články a diskuze k otázkám které mě zajímají a o některých aspektech života jsem začal přemýšlet a po tom, co do mě komunita kolem MVH „drcnula“.
  Co se týče ideálního nástroje tak asi neexistuje ideál pro všechny. Každý máme jiný typ pracovní činnosti a co funguje jednomu to jinému nemusí vyhovovat. Já jsem se po několika letech zkoušení a hledání ideální aplikace vrátil z 90% k papírovému řešení a elektronicky pouze archivuji a sbírám.
  Důležité vidím to, že mě tento web naučil přemýšlet ve stylu GTD a začal jsem jinak nahlížet jinak na způsob trávení mě vyměřeného času díky FC metodám a dalším zajímavým tématům.
  Vždyť ve Sportovních novinách taky nejsou články jen o fotbale.
  Tím se nechci nikoho dotknout. Jen chci dát najevo že mi tato obsahová podoba webu vyhovuje.
  Díky všem kdo na ní pracují a všem kteří se dělí o zkušenosti.

 8. Eda napsal:

  Martin: Za sebe jsem rád, že se zde řeší GTD a produktivita takto komplexně, protože vše souvisí se vším a nelze se vyhnout při troše zdravého rozumu úvahám o zdraví, charakteru, vztazích, efektivitě a dalších, byť pro někoho třeba dosti nepohodlných témat. Naše životy se prostě skládají z velkého množství úloh, zařazení ve společnosti, v rodině atd. Každý má i své úzce osobní problémy a ty je třeba alespoň trochu řešit, aby člověk ustál haldu povinností ve slušné psychické a fyzické kondici. Proto vítám každý článek, který přináší nový pohled, novou zkušenost a nastiňuje další možnost řešení téhož problému. Logicky to zde postupně půjde do větší a větší hloubky. Častěji se asi budeme setkávat i s filozofickými názory, které budou jen přirozeným důsledkem široce a poctivě pojaté snahy o zlepšení, stejně, jako v kterémkoliv jiném oboru lidské činnosti…
  Praktických rad je zde určitě dost a každý si může nalézt to své.

  Hezký večer všem.

 9. Encore napsal:

  A tohle znáte?
  http://taskwarrior.org/wiki/taskwarrior/Gallery
  Něco pro ortodoxní Linuxáky nebo pro všechny, co bez terminálu nedají ani ránu..

  krásné je video:
  http://www.youtube.com/watch?v=d-abs0s8uis

 10. Encore napsal:

  Jinak pokud chce někdo opravdu široký (164) výběr z GTD softwaru, nalezne jeho seznam a informace na priacta.com/gtdsoftware .. Jen se bojím, aby se do toho Lukáš Gregor nepustil, že vše přebere.. aby se nezhroutil :-)

 11. mekele napsal:

  Dlouho jsem hledal nejake online reseni a konecne nalezl neco co mi vyhovuje skoro stoprocentne. Mohu-li doporucit, zkuste Nirvanu. Pouzivam cca tyden a je to presne ono. Pekne GUI, tak akorat features, porad poruce. Nevim jak je to s mobilni verzi, nevyuzivam.
  https://www.nirvanahq.com/

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru