Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Kde hledat inspiraci, další zkušenosti a vědomosti

By on 5. 1. 2011 in Rozvoj with Počet komentářů: 1
Jakub Hořický

Jakub Hořický

Jakub působí v oblasti osobního rozvoje. Věnuje se osobním školením, workshopům, consultingu a koučinku v oblasti osobní produktivity a zdravého životního stylu. Od roku 2012 působí také v Projektovém a inovačním centru VŠTE, kde s kolegy spravují podnikatelský inkubátor pro studenty a absolventy Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Od roku 2014 je spolumajitelem a jednatelem společnosti Work&Study, která na základě zkušeností z předchozích firem a projektů pomáhá řešit potřeby a problémy svých klientů v oblasti lidských zdrojů. Zaměřuje se zejména na absolventy, ale také malé a střední firmy.
Jakub Hořický

Poslední články od Jakub Hořický (Všechny články)

Poslední díl seriálu o leadershipu jsem pojal jako takový menší výčet rolí, do kterých se já ve své praxi dostávám a které znám, věřím, že v nich najdete nějaké příklady toho, jak v podobné situaci působit. Asi nemohu obsáhnout vše, co by mohlo být pro čtenáře důležité, proto poprosím o komentáře a dotazy pod článkem, rád na ně odpovím a vše dovysvětlím.

Předseda SU

Jednou z funkcí, kterou jako leader vykonávám je předsednictví ve Studentské unii VŠTE. Studentská unie je dobrovolné nepolitické sdružení studentů VŠTE, které se stará o pohodlí a fungování studentů VŠTE na naší škole. Toto sdružení je tu pro studenty a snaží se jim pomoci ve fungování na škole, komunikaci se zaměstnanci VŠTE a začlenění absolventů VŠTE do pracovního procesu.

Z hlediska leadershipu se tato funkce může zdát nejjednodušší, ale opak je pravdou. Důvod je prostý. Jelikož se pohybujeme na studentské půdě, ne všichni jsou již odzkoušeni skutečným pracovním světem a požadavky, které na ně klade. Pak se snadno může stát, že si z toho dělají tak trochu „holubník“. V mém týmu je přes 15 lidí a každý má jiné zájmy a představy, kterým je potřeba vyjít vstříc. To nejdůležitější zde ale je, že táhneme všichni za jeden provaz a snažíme se o to samé, pomáhat studentům naší školy.

Pro každou část fungování máme zvoleného zodpovědného člověka, který má za tuto oblast kompletní odpovědnost, což mi samozřejmě ulehčuje práci. Na druhou stranu je na mně potom řešení případných komplikací a neshod, plus samozřejmě musím mít přehled o všech činnostech a jejich výsledcích. Navíc jako statutárně zvolený zástupce mám za náplň zastupovat studenty v jejich nejlepším zájmu, což někdy obnáší vzít na sebe i nepříjemné povinnosti.

Největší nevýhodou zde spatřuji v tom, že naše práce není na první pohled viditelná do detailu, a tak mnoho studentů podléhá touze kritizovat a poučovat, co by kde udělali lépe a jinak. Na druhou stranu mě těší, když vidím, co jsme schopni dokázat jako tým – a hlavně jde o výbornou zkušenost v jednání s lidmi, nejen pro mě, ale i pro všechny ostatní kolegy.

Leader byznysového týmu

Další z hlediska leadershipu podstatnou funkcí je vedení byznysového týmu v oblasti obchodu, reklamy a marketingu. Zde je tým ještě různorodější než v předchozím případě a i když je naším společným cílem profitovat a vydělávat peníze, tak každý si jde za svým cílem a svou motivací.

Tím nejdůležitějším v této funkci je pro mě a mé spolupracovníky být jim dobrým příkladem. Pokud na něčem pracujeme a hledáme řešení, nemohu  po nich chtít něco, co nejsem sám schopen a ochoten udělat. Na druhou stranu právě osobním příkladem si získám jejich respekt a důvěru.

Zde stojí osobní zodpovědnost na každém konkrétním člověku, ale stejně mám já na sobě zodpovědnost za dosažení cílů, které si naplánujeme. To je jedna z věcí, která mě žene kupředu a nutí mě se vzdělávat a zdokonalovat v umění leadershipu.

Leader projektového týmu

Po uplynulém roce a obzvláště po prosinci jsem bohatší o zkušenost ve vedení projektových týmů, které se skládají za účelem práce na jediném konkrétním projektu a poté se rozcházejí. Musím konstatovat, že je jedno, zda se jedná o tým ryze český nebo složený mezinárodně, vždy se vyplatí přistupovat k lidem s respektem k jejich práci a s ochotou podat pomocnou ruku.

Jediným rozdílem u mezinárodního týmu, který je na první pohled zřejmý, je právě komunikační bariéra. Ta ovšem na druhou stranu pomáhá všem zúčastněným v tom, více se soustředit a snažit vše jednoznačně vysvětlit. Na nejednoznačnost často může dojet spousta plodných nápadů, jen z důvodu nepochopení záměru zbytkem týmu. Určitě jako efektivnější zde vidím komunikaci přímou, osobní, než pouze vzdáleně, přes sdílené dokumenty, vše se vyřeší snáze a rychleji.

Manažer ve vedoucí pozici

Pozici manažera zatím naštěstí neznám osobně, jsem rád za svou časovou nezávislost a flexibilitu. Nicméně ve svém okolí bych nalezl spoustu příkladů této praxe a musím říct, že mají jednu společnou nevýhodu a tou je negativní motivace. V zaměstnaneckém procesu bohužel 90% všech týmů funguje pod hrozbou a strachem z finančního dopadu na pracovníky samotné, než pod očekáváním pozitivních výsledků a úspěchů, kterých lze společně dosáhnout. Tak nějak mi přijde, že v korporátním světě se přátelské metody vedení lidí moc nenosí a nevyplácí, a to je podle mě velká škoda.

Vynikající zdroje pro čerpání znalostí

Knihy od Stephena Coveyho – 7 návyků skutečně efektivních lidí, 8. návyk, Bez zásad nemůžete vést a vůbec všechny knihy, které jsou k dispozici od společnosti FranklinCovey. Dále knihy od Johna C. Maxwella – Jak v lidech vypěstovat vůdčí schopnosti, Rozvíjejte své vůdčí schopnosti.

Webové stránky, ať už naše stránky a blogy autorů na nich píšící, tak třeba www.dreamlife.cz, www.vedeme.cz a mnoho dalších.

V neposlední řadě jsou skvělým zdrojem diskuze pod články o leadershipu a vaše osobní zkušenosti.

Za sebe vám mohu jen popřát, ať se vám daří ve vedení lidí a leadershipové zkušenosti jen přibývají.

Jakub Hořický

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Vita napsal:

    Leadership je hodně o vnitřní motivaci. Většina podnikatelů a startupistů musí mít leadership v sobě, jinak by se nikam nedostali. Jsem toho názoru, že leadership se nedá naučit.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru