Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Výsledky soutěže o nejpoutavější cestu k otázce organizace času

By on 2. 12. 2010 in Témata with Žádný komentář

Minulý týden probíhala na Facebooku soutěž o nejpoutavější cestu k otázce vlastní organizace času. Přečtěte si nejlepší příspěvky od vás, čtenářů.Zveřejňujeme tři nejzajímavější soutěžní příspěvky, první z nich odměňujeme knihou z produkce nakladatelství Jan Melvil Publishing.

1. Michal Majgot:

Na konci března roku 2008 jsem měl autonehodu, v důsledku které mám problémy s pamětí. Jednak mi určili špatnou orientaci v čase a jednak si nepamatuji, co jsem dělal předevčírem. Můj život se hodně zjednodušil, ale na druhou stranu nevím, jestli mi něco někde neuniká.O GTD a knize Mít vše hotovo jsem slyšel už dřív, ale považoval jsem jí pouze za další knihu o time managementu,kterých jsem četl spoustu. Pak jsem ale narazil na web mitvsehotovo.cz a začetl se do článků. To mě nakonec přinutilo si přečíst i knihu. Zpočátku byla trochu zmatená, ale přestal jsem číst a rozhodl se postupovat spolu s knihou a bez výjimky dodržet všechny rady.Sehnal jsem si pomůcky a testování mohlo začít. Sice mi schránka vstupů tolik „neuklidila“ hlavu, jako možná ostatním, protože si máloco pamatuji, ale díky GTD jsem dostal svůj život pod kontrolu a mé neuspořádané záležitosti už nečekají měsíce a roky na své vyřešení.

2. Vladimír Dědek:

Má cesta k time managementu začala na při studiích, na koleji, kde jsem měl pravidelně po stole poházené post-ity s poznámkami, papíry A4 popsané nápady, které ale často padly zapomnění. Rozhodl jsem se tento stav změnit, zašel jsem do knihkupectví a narazil tam na knihu Davida Allena o GTD. Knihu jsem si koupil a přečetl. Nápady mne hodně zaujaly a tak jsem je začal postupně aplikovat do praxe. Narazil jsem na web mitvsehotovo.cz, kde jsem našel další zajímavé články. O něco později jsem si koupil a přečetl i další Allenovy knihy, knihu 7 návyků skutečně efektivních lidí (Stephen R. Covey) či Inner Game pro manažery (W. Timothy Gallwey). To vše mne posunulo neskutečně dál, ušetřilo mnoho času a namotivovalo mne jít si za svými sny…

Co se týče pomůcek: začínal jsem na RTM, pak jsem chvilku fungoval s Doit.im (dříve nebylo tak promakané jako dnes), také jsem zkoušel tužku a papír. Nakonec jsem dokonvergoval do stavu, kdy mám na rychlé nápady po ruce tužku a papír, na vše ostatní jsem si napsal svou vlastní webovou aplikaci, kterou používám jenom já se svou rodinou.

Jak to vypadá dnes? Studuji, mám 2 zaměstnání, občas napíšu článek na web mitvsehotovo.cz, vedu tým lidí. Svůj volný čas trávím s přítelkyní, s kamarády, sportuji. Jak to všechno stíhám? Jednoduše, věnuji rozumné množství dne organizaci času!

3. Dominik Formánek:

Podnikám od roku 1995. Dřív jsem měl pocit, že si všechno pamatuji. Neměl jsem problém udržet v hlavě vše „důležité“, alespoň jsem si myslel, že si důležité pamatuji.

Pak se mi začalo stávat, že jsem slíbil schůzku ve stejný čas na dvou místech a klidně 300 km od sebe. Začalo to být problém. Prošel jsem několik školení a přečetl několik knížek českých autorů, kteří říkali že s nimi to zvládnu. Začal jsem pracovat na disciplíně, ale výsledky nebyly nijak závratné.

Takto uteklo několik let a já stále bojoval. Nakonec jsem u knihy 7 návyků pochopil, jak se věci mají. Chyběly mi u ní ale projekty, tak to bylo jako bych trochu kulhal na jednu nohu. Hledal jsem nějaké informace o projektech a po cca roce a půl jsem našel GTD. Přečetl jsem knížku a pochopil základy. Hodně stejného jsem přečetl i od jiných autorů, ale tady to začalo dávat smysl.

Po roce s GTD a diářem FranklinCovey musím říct, že už jsem hodně daleko, ale ještě ne v cíli. :-)
Mám kamaráda, který vybudoval mega byznys jen s telefonem a klíčema od baráku v druhé ruce. Už pochopil, že já na rozdíl od něj diář potřebuju. Ale on je pro mě velkým vzorem :-), protože vidím, že k cíli jde dojít různými cestami.

Nezvítězili jste? Nezoufejte a dále sleduje náš Facebook a Twitter, kde brzy vyhlásíme další mini-soutěž!

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru