Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Důkaz růstu – Doit.im jako dobrá volba

By on 22. 11. 2010 in Nástroje with komentářů 25
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Před půlrokem se na stránkách Mít vše hotovo dočkala recenze Adobe Air verze GTD aplikace Doit.im. I sociálními sítěmi se šířilo označení, že jde o kompenzaci pro uživatele Windows, kteří si nemohou nainstalovat oblíbené, ale macovské Things. Vývojáři udělali za tu dobu solidní krok kupředu a kromě prostředí a funkcí změnili dokonce i přizpůsobení pro různé platformy. Dokáže jejich produkt uspokojit ty, kteří by rádi měli ve svých projektech a úkolech pořádek?

Kdo může Doit.im používat

Podíváme-li se nejprve na technické podmínky, které musí naše platforma splňovat, vězte, že univerzální Adobe Air již není mezi námi. Přiznávám, moc mě to nemrzí, často totiž k běhu programů za pomocí Adobe Air mám skeptický postoj. A instalační soubor s příponou DMG na webu výrobce nenajdeme, čili to znamená jediné – na systému Mac OS X aplikace Doit.im nepoběží. A i když uživatelé Windows svého zástupce mají, jablíčkáři nemusejí hned věšet hlavy. Pokud totiž nutně nepotřebují k životu desktopového klienta, vystačí si s online verzí. Ano, Doit.im patří do té skupiny aplikací, které běží na webu a bez internetového připojení se s nimi nedomluvíte. Výhoda? Můžete se k nim dostat odkudkoliv.

Online verzí a desktopovým klientem pro Windows to ale nekončí. Za nepostradatelnou považuji v případě GTD aplikací/úkolovníků přítomnost mobilních variant. Doit.im existuje nejen pro Windows Mobile, potěšeni budou i majítelé Androidů a těžko by mohli zůstat bez povšimnutí vlastníci iPhonů a iPadů.

Hned z prvního tematického bodu je tak zřejmé, že se vývojáři za zhruba čtrnáct měsíců od narození aplikace vynasnažili opravdu hodně, aby jejich produkt mohl v konkurenci obstát.

Druhá  podotázka ale zní. Pro jaké cílové publikum je program konstruován? Ačkoliv se zástupy metodou GTD poznamenaných jedinců rozšiřují (a rozhodně nejsou malé), stále bude strategicky zajímavé uspokojit výrobkem nejen je, ale i ty, kteří zkrátka potřebují mít kontrolu nad projekty a úkoly. Doit.im má uživatelské prostředí tak členěné, aby některé principy, které se pojí s GTD, vyvodil i ten, kdo o ní nikdy neslyšel. A rozhodně má tedy potenciál oslovit široké pole.

Uživatelské prostředí

Barevně původní verze odkazovala na Things a je jen ku prospěchu, že se asociace na tuto aplikaci vývojáři začínají vzdalovat. Na druhou stranu mi nyní zase trochu Doit.im připomíná službu Nozbe, s tím rozdílem, že světle zelená má v tomto případě menší úlohu a upřednostněn je příjemný odstín šedé a hnedé barvy.

Neměl jsem možnost zkoumat Windows verzi (ani tu mobilní), stejně tak variantu pro Android. Předpokládám ale vzájemnou podobnost. U webové služby načtená stránka vypadá jako okno aplikace a pokud v prohlížeči aktivujeme Full Screen, tak de facto online verzi od desktopové ani nerozeznáme. Samozřejmě do té doby, dokud nenastanou potíže s internetovým připojením. (Ostatně, jednu chvíli jsem zpomalení internetu pocítil – a refresh obrazovky, stejně tak jako načtení po synchronizaci se přeci jen poněkud vleklo…)

Jako velmi šikovné mi přijde přepínání zobrazení levého sidebaru. Z rozevíracího seznamu lze vybrat, co se v panelu zobrazí, resp. co také uvidíme a budeme moci upravovat následně i v hlavním okně.

 • Time

Hlavní zobrazení obsahuje pochopitelně schránku, záložku s úkoly na dnešní den, zítřek, naplánované, pak výpis Someday a také Waiting for. Zatímco některé programy seznam Někdy/Možná mívají i na titulní straně, Waiting for znám vždy jen jako přednastavený kontext. A je velmi sympatické, že jej Doit.im takto umístil.

 • Context

V levém sidebaru se vypíší jednotlivé kontexty, zcela nahoře pak je položka No Context. K úkolu můžeme přidat pouze jeden kontext. Existují tu ale ještě i štítky, a těch lze přidávat libovolné množství.

 • Project

Stejné jako u kontextů.

 • Contact

Jedna z předností aplikace. Můžeme přizvat k užívání i další lidi – a pak jim připojovat úkoly či projekty. A taky je všechny třídit do různých skupin. U Things můžete pracovat s osobami a připojovat k nim projekty/úkoly, což se mi líbí. U Doit.im to nejde bez reálného pozvání do služby. Na druhou stranu, pokud chcete využít aplikaci ke skutečné koordinaci v rámci nějaké skupiny, týmu – představuje Doit.im dobré řešení.

 • Review

Velmi důležitá část metody GTD, kterou ale leckteré aplikace opomíjejí. (Ano, i Things). V Doit.im lze však procházet jednotlivé úkoly, kontrolovat, zkrátka provádět revizi. Není to tak příjemné, jako třeba u iPad verze OmniFocusu (ostatně, tam mi zatím Review přijde nejpropracovanější), ale pro Doit.im jde o další pomyslný palec nahoru.

 • Calendar

Další z bodů, kde stále ještě mnoho konkurentů kulhá – možnost naplánované úkony vidět v měsíční perspektivě. Velké plus Doit.im, byť zde si rozhodně dokáži představit uživatelsky přívětivější strategii – kupříkladu možnost vybrat si z různých typů zobrazení (den, týden, měsíc…).

 • Archiver

Pochopitelně, že pokud zaškrtáváme hotové úkoly či projekty (a nemažeme je), uskladňují se do archivu. A i ten je ještě členěn – na týdenní, měsíční.

Aby byla GTD aplikace v praxi použitelná, měla by umožňovat co nejsnadnější vytvoření poznámky do schránky. Doit.im má ve svém záhlaví textové pole, do kterého podnět napíšeme a klávesou Enter/Return pošleme do Inboxu. Pole je na stejném místě neustále – ať procházíme kontexty, projekty nebo třeba archiv.

Funkce

Bez zbytečných proslovů můžu s klidem říct, že Doit.im má vše, co při GTD potřebujeme. Dokonce lze kromě kooperace s týmem přidávat vedle kontextů i štítky (vždy pochopitelně při prohlížení úkolů či projektů lze i fiiltrovat), stejně tak důležitost. Fungují zde základní seznamy jako je Waiting for, Someday, tak i Next Actions. U vytvoření úkolů můžeme přidat připomínku a u nastavení času také zaškrtnout volbu, že daný úkol je na celý den. Má to i svá ALE. Waiting for tvoří položky, které jsme přidělili k lidem. Pokud tedy nepozveme do Doit.im všechny, na které čekáme, budeme muset stejně použít waiting for coby kontext.

Když bychom chtěli porovnávat – tak samozřejmě, že se zde nedostává funkcí jako jsou oblasti zodpovědnosti (Things), ani zde nejde vytvářet složky, resp. podprojekty (kupříkladu OmniFocus). Je otázkou, zda něco takového budou vývojáři přidávat časem, nebo se vydají cestou co největší jednoduchosti.

Jestliže vlastníme i mobilní verzi, bude nás zajímat synchronizace. Tím, že máme i účet na webu, vše probíhá pomocí něj – čili žádná potřeba stejné Wi-Fi sítě.

Mobilní verze

Nedá mi to, abych se nezmínil ještě o verzích pro iPhone a iPad. Jsou totiž opravdu vydařené! Jestliže jsem si posteskl v recenzi na Nozbe, že iPad verze jde proti duchu webové varianty, Doit.im jednoznačně potěší. Jednoduchost, jednoduchost, jednoduchost. Ale opravdu funkční. Střízlivost uživatelské prostředí dává možnost, abychom se snadno zorientovali (v tomto směru je iPad verze Doit.im lepší než mnou opěvovaný OmniFocus). U iPhonu zase lze pěkně v „kategorii“ Time posouvat z kolonek Today na další jen švihnutím prstu.

Příkaz k synchronizaci není třeba hledat někde v nastavení, jenom okno aplikace přidržíme a potáhneme trošku dolů (takto to funguje u mnohých Twitter klientů). Navíc je zde opravdu rychlá možnost vložení poznámky do Inboxu.

Nevýhodu představuje nemožnost přidat nový kontakt přímo z mobilu.

Verdikt

Doit.im na mě ještě před několika málo měsící působil jako na neplnohodnotná kopie Things. Mé sympatie si ale toto řešení opravdu získalo a já se jen těším na to, s čím ještě vývojáři přijdou. Uvítal bych určitě jisté zrychlení synchronizace (i když OmniFocusu to taky trvá). A víte, co je na tom všem nejlepší? Že za službu a ani jednu z aplikací nemusíme zaplatit ani korunu. A že by si vývojáři finanční odměnu ale zasloužili…

Lukáš Gregor

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 25

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. rodan_lewarx napsal:

  Doit IM jsem poměrně nadšeně používal ve verzi 1. Airový klient se sice občas zasekával, ale aplikace pro android byla dobře použitelná.

  Bohužel při přechodu na verzi 2 obojí zrušili a zpřístupnili pouze webovou verzi. Její pomalost , UI nedokonalost spolu s absencí mobilní verze mě donutili přejít jinam (konkrétně http://nirvanahq.com/)

  Po přečtení recenze jsem Doit opět vyzkoušel (webovou verzi a androidí aplikaci) a musím říct, že od prvního zveřejnění verze 2 udělali pokrok kupředu a aplikace je zase použitelná. Zpátky už se ale nevrátím. Škoda ukvapeného vydání verze 2.

 2. CHOZE napsal:

  Ahoj Lukáši,
  děkuji za další parádní recenzi GTD aplikace.
  Nyní řeším dilema jaký GTD nástroj používat. Do teď jsem využíval Nozbe (web + iPhone verzi), ale zdá se mi to drahé (cca. 250,- Kč / měsíčně). Na Nozbe se mi líbila možnost delegování a přidávání komentářů k úkolu od více uživatelů nebo synchronizace s Google Kalendářem (zadal jsem si úkol na nějaký den a zároveň se mi úkol přidal do Google kalendáře – na iPhone).
  Nyní přemýšlím, jestli migrovat k NirvanaHQ (zdarma) nebo Doit.im (zdarma) nebo ApolloHQ (zdarma) nebo koupit Things.
  Od aplikace bych očekával možnost delegování úkolu / projektu (často pracuji na projektu / úkolu s více lidmi).

  Můžete mi dát tip co bych měl využívat… Předem díky tipy a rady… :)

  • Lukáš Gregor Lukáš Gregor napsal:

   Pokud ti jde o delegování a o to, aby i další lidé sdíleli s tebou určité projekty/úkoly, současně ale nechceš platit za Nozbe, nabízí se free alternativy – právě Doit.im, pokud se nepletu tak i NirvanaHQ, stejně tak ale za velmi podařený nástroj považuji ApolloHQ. Nevýhoda posledních dvou je dosavadní absence mobilních verzí, ale mělo by se to (snad brzy) změnit. ApolloHQ bych ale spíše než ke GTD aplikaci přirovnal k Basecampu od 37Signals. (O této službě jsme zde nedávno psali, já sám pak chystám na iTime blog videorecenzi.)

 3. Milancholt napsal:

  Doit.im byla první aplikace tipu gtd kterou jsem ve verzi 1 zacal používat. Pak jsem vyzkoušel plno dalších ale když jsem zjistil,ze vývojáři zapracovali na všech verzích tak jsem se včera vrátil zpět a nelituji. Pro mě je dulezita možnost používat klienta pro Windows. Takže mám nainstalovanou verzi desktopu v práci doma a na iPhone a ipadu a mám své úkoly vždy při ruce stejně jako třeba dokumenty v dropboxu a to je pro me dulezite. Díky za pěknou recenzi

 4. Tomas Honzak napsal:

  S doit.im mám značně rozporuplné zkušenosti…

  Chvilku jsem ho zkoušel ze všech stran, ne a ne ho pochopit, tasky mi doslova „mizely pod rukama“, ztrácel jsem se v tom, zoufalství.

  Pak jsem na to přišel a bylo to ohromné, liboval jsem si, původně jen s webovým klientem, pak jsem vyfasoval HTC Desire a nastala úplná GTD Nirvána.

  Ta bohužel po dvou týdnech (na začátku října) skončila, když
  – služba byla čtyři dny nedostupná kvůli upgrade
  – další víc než týden nebyl k dispozici upgrade Android klienta
  – během dvou týdnů po sobě vyšly tři upgrade klienta, přičemž první se dal „rozdýchat“, byť značně krkolomným způsobem (smazat data, odinstalovat, nainstalovat, synchronizovat), ale ty další dva to „zabily“. Po první synchronizaci obrazovka zčerná a je prostě konec.

  Dělal jsem nějaké experimenty a evidentně je na vině „příliš mnoho“ tasků (tak asi 80) – s „novým“ účtem, který jsem si pokusně zaregistroval a udělal na něm pár tasků, všechno běhá jak má.

  Evidentně nejsem jediný, alespoň podle nějakých ohlasů na fóru, nicméně jejich support zarytě mlčí… (a jak se zdá, nová verze pro Android od té doby nevyšla, takže problém zřejmě přetrvává…)

  Po dvou týdnech čekání jsem to vzdal a doit.im s těžkým srdcem opustil. Škoda.

 5. Pavel napsal:

  S touto aplikací mám jedinou zkušenost, a to marné čekání přes půl roku na jakoukoliv zprávu z průběhu vývoje.

 6. marax napsal:

  Několikráte jsem zkoušel používat Doit verze 2.X. Funkcionalita byla pro mě ideální.

  To co mě pokaždé odradilo byla stabilita applikace. Testoval jsem např poslední iPhone i Android verzi. Po upgrade na aktuální verzi mi u obou platforem aplikace spadla hned při nastartování. (Testováno naposledy tento víkend)
  Asi by to chtělo odinstalovat starou verzi a nainsalovat jako úplně novou, ale nestálo mi to za to, protože jí momentálně nepoužívám. Podobně se chovali i předchozí upgrady na iPhone

  Podobně se mi chová i poslední verze Windows klienta. Při startu spadne s hláškou o „unhandled exception“.

  Nicméně stále je sleduji, protože se mi moc líbí a těším se až po nějakém dalším jejich update mi aplikace nakonec i nastartuje
  Nevím jaké máte zkušenosti se stabilitou vy.

  Pavel

 7. Milan napsal:

  Několik měsíců jsem tuto aplikaci používat na iPhonu nemohl přesně kvůli problémům, které popisuje Pavel. Po aktualizaci aplikace v iPhonu mi spadla už při startování a vůbec nenaběhla. Až před několika dny jsem ji zkusil zcela smazat a stáhnout znovu a hle.. vše chodí tak, jak má a jsem za to moc rád, protože jiný způsob propojení GTD v pracovním počítači s Windows a iPhonem jsem zatím nenašel.

 8. Martin Balog napsal:

  U mňa je hlavým problémom online nástrojov to, že z niektorých sietí v ktorých mám počítače sa tam nedostanem. Napriek maximálnej snahe používať elektroniku vždy nakoniec skončím pri papieroch. Dokonca už prestávam používať aj kalendár v telefóne.

 9. Díky za zajímavý tip. Nainstaloval jsem na PC i mobil a nestačil se divit.

  Ve srovnání s dalšími GTD prográmky pro PC musím říct, že je fakt „hezká“. Navíc PC verze šlape dobře (na x32 Vista ano, synchronizovat úkoly s druhým PC x64 Vista Ultimate se serverem DoIT.im nejde (ale to je možná trochu i moje chyba, že používám virus zvaný Visty).

  Bohužel, Windows Mobile verze 6.5 (HTC Diamond2) nefunguje skoro vůbec.
  Pro zajímavost
  – Menu nabízí jen možnost Time, šipka na další možnosti je neaktivní (tj, nejde přecházet mezi kontexty, projekty atd.)
  – Při otevření položky např. Inbox, Time, Scheduled atd. se nejde vrátit zpět do hlavní nabídky, aplikace musí být úplně restartována
  – Nefunguje zaškrtávání splněných úkolů
  – Nefunguje práce s novým taskem – nejde definovat nový projekt, přidat kontext…

  Tolik po pár dnech práce s aplikací. Vzhledem k tomu, že se v komentářích objevily zmínky o tom, že jste aplikaci používali delší dobu, vypadá to, že minimálně s Win Mobile si autoři ukousli hodně velký kus koláče a zatím se jim nedaři jej pořádně rozžvýkat.

 10. Pavel napsal:

  Používám Windows 7 a Google Android a vše šlape jak má. Po zapnutí desktop verze se automaticky provede sync, na Androidu se musí sync dělat ručně. Ale jinak se vše zobrazuje naprosto korektně,úpravy úkolů jdou všechny i na telefonu stejně jako v PC.
  Co mě trochu mrzí oproti první verzi je že zmizela synchronizace s GCalem, teď je vestavěný kalendář jen ve webové verzi. Ani v mobilní vezi ani desktop jsem ji nenašel,stejně tak rewiev ale použití to nijak nebrání.
  Dokonce se mi mobilní verze stala kapesním inboxem.
  Drobným nedostatkem je,že z úkolu nejde udělat rovnou projekt. a nejde přijímat úkoly třeba přeposláním emailu jako v RTM. Nebo jsem na to zatím nepřišel.

 11. Roman napsal:

  Díky za článek.
  Chvíli jsem používal Things, ale pak jsem přešel na AIRovou verzi DOIT. Brzy jsem uvítal, že se rozhodli přestat používat tuto platformu a uvedli novou pilotní verzi. Bohužel (podle mě) vývoj na nové platformě nejde vůbec tak rychle, jak si představovali a navíc do toho přibírají více zařízení (původně myslím nebyla verze pro android a vůbec webové rozhraní), takže se čekání na finální verzi výrazně prodlouží. Na druhou stranu, můžeme být rádi, že na to, jakou má aplikace funkcionalitu, je stále zdarma. Trochu mě mrzí, že stále ještě nelze zmigrovat stará data do nové verze…a přepisovat hromadu úkolů/projektů atd. se mi opravdu nechce. Už se těším, až bude opravdu opravdu finální verze…

 12. Encore napsal:

  Pridam i nazor za sebe. Neumim si predstavit, ze bych svoje seznamy dal na web. To bych musel byt vsude a 24/7 pripojen a to nejen, ze nejde, ale navic je to opruz. Ani nemluvim o soukromi. Delam do bezpecnosti IT a pro me je to teda naprosta „soukroma sebevrazda“,ale budiz.. Kazdemu, co pravem jeho jest. Ja pouzivam jednoduche Outlook seznamy ukolu, jednoduse rozdelene do Kategorii (kontextu), jak se mi hodi. Seznamy maji byt jednoduche, jak jen to jde.. Nemate myslet na to,jaky nastroj pouzivate, mate se soustredit na „praci“..nastroj ma naprosto prejit do krve, prace s nim intuitivni a automaticka,co nejjednodussi.. Uz jen to,ze tahle aplikace je bez pripojeni k nicemu, fakt jednoduchosti naprosto znemoznuje! Zamyslete se nad tim i takhle..

 13. SKiD napsal:

  Já používám MyLife Organized (http://mylifeorganized.net/) a jsem maximálně spokojen. DoIt jsem zkoušel – jak webovou aplikaci (která už je použitelná), tak klienty pro WIndows (chybí některé věci jako kalendář, revize,…) a Windows Mobile (bohužel dost velká tragédie jak co do ovládání, tak do funkčnosti).
  MLO se vyvíjí pro Windows, BlackBerry, iPhone a PocketPC a nabízí trochu pokročilejší metody plánování a hlavně podporuje synchronizaci přes kabel nebo bluetooth (u novější verze je i podpora synchronizace přes online cloud jako placená služba). Jediné, co mi na MLO chybí, je přiřazování kontaktů k úkolům (resp. úkolů ke kontaktům) a lepší ergonomie ovládání na Windows Mobile. Doporučuji vyzkoušet :-)

 14. Pavel napsal:

  Trvale on-line není nutné být. Mobilní i desktop verze se dá normálně používat a synchronizaci udělat až po připojení,aspoň na Androidu jo.
  Co se týče bezpečnosti máš úplnou pravdu. Proto tam taky nemám žádné osobní nebo obchodní údaje,jen rozpoložkování projektů abych přiřadil kontexty a data předběžných termínů a tím to končí.
  Mobilní verze se pro mě stala pouze inboxem namísto papírového bloku(telefon mám u sebe vždy) pro jeho jednoduchost a pro rychlé nahlédnutí do seznamů když se naskytne potřeba využít kontextů.
  Ostatní se odehrává v diáři(poznámky, evidence,,termíny schůzek…) nebo na PC

 15. Jarda napsal:

  Dokázal by mi prosím někdo poradit, jak nastavit sychronizaci DoIt mezi Ipadem, webovou aplikací a klientem pro Windows? Nedaří se mi synchronizaci rozchodit. Maximum, které jsem dosáhl, byla jednosměrná synchronizace do webové aplikace. Funguje to někomu? Předem děkuji.

 16. Pavel napsal:

  Tak to co teď provedli s webovou aplikací,za to by zasloužili pověsit za … do průvanu. Příšerný omalovánky,pomalý a hlavně na editační kartě úkolu je nutné přepínat záložky pro editaci podrobností.

 17. jara napsal:

  Me prijde, ze je DOIT.IM nepouzitelne.
  Do dneska jsem nevedel nic o GTD, zkusil jsem nastudovat co slo z webu z textu a videi atd., nainstaloval Doit.IM. Nahazel jsem do Inboxu asi 80 zalezitosti, ktere jsem behem 2 hodin vzpomnel jako akutni i chronicke zalezitosti. Pak jsem chtel kazdou zalezitost rozpracovat do projektu, cimz jsem skoncil, protoze to nejde. Musim prvne zalozit projekt, puvodni zalezitost otevrit – smazat – zalozit podukol – priradit pod projekt ….. je to zabijak casu, asi to hned smazu. Smysluplne na me pusobi GCUEUES, ale plati se.

 18. jara napsal:

  jako fakt nechapu ze poznamku z inboxu nemuzu pretahnout nebo obecne povysit rovnou mezi projekty (nebo ji priradit podukoly), fakt demence, protoze bez rozdeleni na dilci akce nemuzu nic splnit. A zpusob ktery nabizi Doit.IM je fakt TREST. Vubec ta manipulace celkove mi pripada uplne tuha.

 19. jara napsal:

  Me pripada pane Gregore, ze jste tento program snad nemohl ani vyzkouset, nebo vam nevadi, ze kdyz pracne zalozite novy projekt opetovnym prepsanim toho co uz mate v inboxu a do projektu priradite ukoly, tak uz nikdy nelze zmenit poradi ukolu? to znamena, ze kdyz budete malovat kuchyn, tak zacnete vymalovanim a teprv pozdeji pujdete koupit barvu a nakonec s manzelkou poresite odstin? Aspon ja jsem neprisel na to, jak zmenit poradi pro jiz napsane veci , ale asi to neni pro organizaci projektu nijak zasadni.

 20. jara napsal:

  Taky me okamzite znacne otravilo to, ze kazda polozka se musi upravit az po rozkliknuti a obvykle jeste po prechodu na dalsi zalozku, takze cele okno projektu pouze zabira na monitoru misto, ale je neaktivni, vse se odehrava pres ikonu EDIT. Opravdu z tohoto programu ROSTU.

 21. jara napsal:

  Ke vsemu po rozpracovani projektu, tj pridanim dalsich a dalsich ukolu bez hierarchie pouze s „projektovym tagem“ sem vam na jedne urovni bez moznosti organizace ( „sbaleni“) vyskytnou stovky dilcich nepodstatnych kroku hned vedle jednorazovych ukolu, ktere pak dlouhe minuty pracne hledate.
  Allen by asi zaplakal.

 22. jara napsal:

  Tak jsem vyzkousel nekoli dni v provozu gqueues, s tim, zatim v trial verzi se vsemi funkcemi, vc. integrace z kalendarem. Po nekolika dnech jsem zjistil, ze se do teto aplikace skvele zadavaji udaje, dobre se organizuji a snadne subtasky jsou taky prakticka vec – jedna se vlastne o celou cast MY QUEUES, ktera je opravdu dobre funkcni. Spatne je to ovsem se zobrazenim jiz zanesenech dat, o coz se stara cast SMART QUEUES. V teto casti se vlastne navoli ruzne filtry, umoznujici na jeden klik zobrazeni dat dle pozadavku na datum (today, tomorow, week…), dle pozadavku na tag, nebo lze vyber omezit konkretni slozkou v myqueues. Polozky v smart queues vsak nesjou vubec interaktivni, jedna se pouze o odkazy, nejde napriklad pretahnout ukol do TODAY. Navic po kliknuti na nejake smart queue se filtrovana data pouze zobrazi, a nelze polozky jakkoliv editovat nebo premistovat – tj sice si najdete napr. nejakou otegovanou polozku, ale na tu se pouze podivate a nasledne ji jdete hledat do adresaru My queues abyste ji mohli editovat. Navic serazeni pri vykresleni filtrovanych polozek neni dle puvodni logiky.
  Taky bych zminil celkove znacne neohrabany vzhled. Aspon dle me. Dal jsem mu sanci, aby me behem nekolika dni presvedcil, ale stale sem se nezbavil neprijemneho pocitu nejistoty.
  Do tretice jsem vyzkousel nirvanaHQ a vsechno zda se super, jak maximalni funkcnost a ergonomicke detaily, tak velice prijemne prostredi, kde travim svuj cas rad.

 23. jeorg napsal:

  Nevim proc mi od dnesniho dne doit nebeha. Pripojuje se na google a tam konci.
  Fakt super. Nemuzu se dostat ke svym informacim….
  Pokud neni 100% spoleh, je to na nic
  Prechazim zpet k tuzce a poznamkovemu bloku.

 24. jeorg napsal:

  ….. tak je to jasne.
  Doit provadi udrzbu serveru.
  Mozna by to mohli davat vedet…
  J.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru