Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

S větrem o závod – Runkeeper

By on 29. 9. 2010 in Nástroje with komentáře 4

K čemukoliv pravidelnému potřebuji motivaci a nástroj, kterým bych sebe sama kontrolovala, abych dosáhla stanovených výsledků. Běhání patří mezi nejvyhledávanější a nejpřístupnější sporty, kterými si člověk udržuje kondičku a zdravý životní styl. Aby to ovšem nebyl sport zcela náhodný, potřebovala jsem nad sebou „pevnou ruku“, pomocníka, jehož bych se držela, který bude sbírat data a udávat směr.

Varianta Apple a Nike mi nabídla sadu Nike+, která vypadá velice lákavě, ovšem na můj vkus a peněženku je příliš drahá a nese sebou mnohá omezení (tak např. vlastním iPhone 3G, ale Nike+ potřebuje minimálně iPhone 3GS, což by pro mě znamenala investice aspoň do iPod Nano). Proto mi nezbývalo nic jiného, než se ohlédnout po něčem levnějším, stejně kvalitním a pro mě ve výsledku vhodnějším.

Runkeeper používá technologii GPS, která přesně zaznamenává vaši trasu a ihned po ukončení ji automaticky se statistikou vaší aktivity (runkeeper není jen na běhání, ale používá se i na chození, jízdu na kole, lyžování, plavání a mnohé další) přenáší na internet do vašeho účtu, který doporučuji si založit na www.runkeeper.com. Zobrazují se zde i převýšení, rychlost vašeho běhu či chůze a další hodnoty. Při rozkliknutí aktivit se zde dozvíte mnohem více věcí než na iPhonu, můžete je srovnat podle týdnů či měsíců ve velice přehledných grafech. Pokud máte nějaké přátelé, kteří používají runkeeper, můžete si je přidat do tzv. street teamu a odtud sledovat jejich aktivitu.

Runkeeper lze pořídit ve dvou variantách – free a pro verzi. Mně doposud vystačila verze zdarma, ale s pro účtem se navíc dostanete k průběžnému hlášení informací do sluchátek, nastavení vlastního cvičení, kterým vás bude provázet hlasový trenér, možnosti vyfotit si geotagovanou fotku, vlastnímu playlistu, který se automaticky zapne při zahájení aktivity a možnosti nastavení cílové rychlosti. S iPhonem musíte vyjít mimo budovu, pod střechou se GPS signál nezapne a vy tak zůstanete offline!

Pro free účet platí, že na pozadí může hrát hudba z iPodu, ale je třeba ji pustit dřív, než zapnete runkeeper. Aktivita by se pak přerušila. Pustím si třeba nové album Arcade Fire a to mi vydrží celé běhání, takže nenaruším kontinuitu runkeeperu. Nebo potom iPod ovládat přes home button. Nakonec stačí vypnout display a vyrazit.

Runkeeper není dokonalá aplikace, za pro verzi si něco zaplatíte, ale v rámci konkurence si ji oblíbíte, dostane se na spodní lištu vašeho iPhonu a několikrát týdně ji rozhodně využijete. Runkeeper je pomocník pro váš životní styl – může se jím stát hned a bez problémů. Pokud něco podobného sháníte, určitě neváhejte.

Aplikaci lze pořídit nejen pro systém iOS (iPhone), ale také Android.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 4

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

Stránka, který odkazuje na tento příspěvek

  1. Runkeeper – i ve sportu lze s časem nakládat efektivně | GTD v praxi | 1. 10. 2010
  1. Jakub Hořický Jakub Hořický napsal:

    Souhlasím s Martinou, že tyto aplikace jsou dobrým pomocníkem pro lidi, kteří si chtějí ohlídat kondičku. Bohužel nejsem příznivcem dotykových telefonů, tak nemohu komentovat tuto aplikaci, ale výborná aplikace pro nemajitele zařízení s iOS, nebo Androidem je Endomondo (www.endomondo.com), která funguje na podobném principu. Odzkoušeno na mé Nokii 6700 Classic.

  2. workaholic napsal:

    S telefonem neběhám, beru tu hodinku jako dobu, kdy mi dávají všichni (a všechno) absolutní pokoj. Ale z motivačních důvodů používám komunitní web, takový malý klub anonymních alkoholiků: http://www.dailymile.com

  3. Zkoušeli jste aplikaci Nike+ pro iPhone? Pošle vám status na facebook, když běžíte, a pokud vás někdo povzbudí zprávou, přečte vám ji do sluchátek. Nečekaně motivující pro osamělé běžce…

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru