Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

První krok směrem k plnění vizí

By on 15. 9. 2010 in Rozvoj with komentářů 5

Před dvěma roky přineslo nevelké brněnské nakladatelství Jan Melvil Publishing v českém překladu bestseller Davida Allena, záhy na to pod stejnojmenným názvem Mít vše hotovo odstartoval projekt webové stránky. Měla sloužit všem těm, kteří si knihu koupili, přečetli, zaujala je a metodu Getting Things Done zkoušeli aplikovat ve svém životě.

Za dva roky se toho událo nemálo. Pod šéfredaktorským vedením Lukáše Bajera alias Workaholica obsahově web rostl, tematicky začal pronikat i za hranice metody GTD a budoval si čtenářskou základnu. Dostal se do fáze, kdy mohl usnout na vavřínech, nebo se posunout ještě dál.

Zatímco Workaholic, kterému patří obdiv za dlouhodobou práci (a výdrž kreativity), odešel na zasloužený odpočinek, řešil jsem po svém nástupu na post šéfredaktora hned několik idejí, jež začaly postupně utvářet vizi Mít vše hotovo coby platformy pro všechny ty, kterým není lhostejný jejich čas. Více a více si totiž uvědomuji i z vlastní zkušenosti, že time-management představuje pouhý střípek mozaiky, kterou bychom mohli obecně nazvat jako kvalita života, či putování za cílem. Ačkoliv mi tak mohou mít mnozí za zlé, že GTD již nestojí tolik v centru pozornosti, i přes risk ztráty jejich přízně věřím, že Mít vše hotovo má potenciál oslovit širokou skupinu lidí. Díky zkušenostem jednotlivých redaktorů a díky zkušenostem samotných čtenářů totiž může (a chce) obohacovat a rozvíjet.

Putování k naplnění všech našich vizí, které se v redakci a vedení serveru Mít vše hotovo rodily a rodí, představuje běh (či spíše často pěší chůzi) na delší trať. Jedním z důležitých kroků je i web samotný. Jeho design, čtenářská přívětivost.

 • Rozhodli jsme se opustit stávající vzhled – a v mnohém i fungování – webové stránky, neboť toužíme po změně k lepšímu.
 • Rozhodli jsme se pro úspornost, která bude upřednostňovat obsah. I z toho důvodu nehodláme zahlcovat texty ilustračními, mnohdy anonymními obrázky.

Nová podoba webové stránky může mít ještě řadu dnů (snad ne týdnů) porodní bolesti, věřím však ve vaši shovívavost. A současně vybízím k podnětům, nápadům, které mohou nejen design, ale i obsah a fungování serveru posouvat dále. Plánujeme být pro vás užiteční, inspirativní. Současně ale plánujeme také komunikovat a inspirovat se vámi. Mít vše hotovo totiž chce být jedním z těch impulsů, které dokáží sehrát a sehrávat pozitivní roli ve vašem putování za cílem. Vaše čtenářská přízeň a postřehy nás budou motivovat. A my na oplátku budeme motivovat vás. Mít vše hotovo je oboustranná záležitost. Ne obyčejný web, ale proces.

Váš Lukáš Gregor

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 5

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

 1. admin admin napsal:

  Ještě malý technický dovětek: v nejbližších dnech se budou štítkovat a třídit všechny články, které kdy na Mít vše hotovo.cz vyšly. Proto zatím při zadávání konkrétní kategorie či štítku nevyhledá systém vše a zcela přesně. Stejně tak budou opraveny chyby a neduhy ve formátování a u obrázků. Děkujeme za trpělivost a pochopení.

 2. Bipperman napsal:

  Ahoj Lukáši, gratuluji k novému webu i designu. Ten odpovídá dnešní „minimalistické vlně“ řekl bych. Je tedy nenáročný a příjemný. Jediné, co mě tak trochu mrzí, je ztráta komentářů pod články, protože ty byly hodně zajímavé a často jsem se k některým starším příspěvkům vracel.
  Ale jinak přeji mnho štěstí!!!
  Honza

 3. straka.michal napsal:

  Musim říct, že se nová grafická podoba určitě povedla. Jen bych si možná trochu pohrál s logem a přidal alespoň nepatrný náznak nějaké grafiky (například „v“ jako odrážku)…

 4. pyro napsal:

  Mne chyb obrazky. Myslim, ze az tak strohy ten web byt nemusi :(

 5. Lukáš Gregor lukas napsal:

  Děkuji za reakce a budu vítat další. Archiv, štítky, kategorie a další věci budou postupně zprovozněné. Obrázky pochopitelně budou, ale rozhodně jen tehdy, bude-li obrázek mít smysl a nějakou výpovědní hodnotu.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru