Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jaký jste měli den? – Psaní deníku pomocí OhLife

By on 23. 8. 2010 in Nástroje with komentáře 2

Zkraje letošního roku představil Tomáš Baránek ve svém článkupřehled několika možných nástrojů ke psaní elektronického deníku. Kromě aplikací uvedl i pár online řešení. Na ně tímto textem naváži.

Máte-li rádi jednoduchost, mohl by se vám nejvíce zamlouvat web OhLife. Vypadá totiž velmi hezky, ale decentně, vzdává se snahy asociovat nějaké bloky, zápisníky. Jeho střídmost se nese ruku v ruce i s uživatelskou přívětivostí. Psaní deníku totiž probíhá následovně:

Po zřízení účtu na webové stránce www.ohlife.com budete den co den zhruba v osmou hodinu večerní obdařeni e-mailem. V předmětu zprávy (neexistuje česká lokalizace) se dozvíte jaký je den a hned za touto informací se nachází otázka: Jaký jste měli den? No řekněte, lze takový dopis nechat ležet stranou?

Nyní stačí pouze začít psát odpověď (neopouštíte vůbec svého poštovního klienta, nemusíte se na žádnou webovou stránku přihlašovat). Jak bude dlouhá a co v ní bude, to pochopitelně záleží jen a pouze na vás.

Deník si můžete samozřejmě i pročítat, listovat jím. Stačí využít odkazu, který se nachází v e-mailu, jenž vám OhLife doručuje.

OhLife má opravdu potenciál stát se tím pravým řešením pro elektronický deník. Je velmi přehledný, minimalistický (ale ne zas vyloženě ortodoxně) a sám vás pobízí k tomu, abyste si do něj psali. To můžete změnit, pokud si chcete zapisovat jen tehdy, když máte chuť. Nicméně mně se osvědčilo doručování e-mailů – a přiznám se rovnou, že na dotaz od OhLife odpovídám raději než na všechny možné pracovní záležitosti… Ono totiž neuškodí, odkládat si své dojmy a zážitky ještě někam „pryč z hlavy“ – a po čase se k nim vrátit.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 2

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Pavel-san napsal:

    Muzu jenom doporucit.
    Dostavate emailem nejen pobidku k popisu probehleho dne, ale i pripominku co se stalo / napsali jste drive.
    A to u elektronickeho deniku vitam.

  2. Tomas Baranek napsal:

    Mimochodem, Penzu.com přidali do svého bohatého a krásného online deníkového systému tutéž funkci.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru