Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak je na tom iPhone 4 s naší produktivitou?

By on 26. 7. 2010 in Nástroje with Žádný komentář

Díky novému iOS pro iPhone můžeme zase být o chloupek víc produktivnější. Multitasking, adresáře pro aplikace a mailový sdružený inbox s řazením zpráv do vláken, nabídnou rychlejší a komfortnější práci s vaším malým kapesním organizátorem – iPhonem.

Unified Inbox

Pro mne byl asi největším překvapením sdružený inbox v Mailu. Konec nikdy nekončícího překlikávání mezi účty, nyní vše pěkně pohromadě v jednom adresáři. Přecházení mezi účty mi dost vadilo, a tak jsem si vymyslel obezličku v podobě odeslaného oznámení na hlavní schránku, kdykoliv přišel na kterýkoliv z účtů nový e-mail. Používám placené MobileMe, tak jsem byl opravdu během mžiku informován a na překlikávání na druhý účet došlo jen když to bylo opravdu nutné. Teď vidím všechny zprávy odevšad na jednom místě a je to moc fajn.

Multitasking

Sice nefunguje všude a na starších telefonech vůbec, ale i tak člověk uvítá možnost vyskočit například z Dropboxu a zatímco na pozadí sám dokončí odesílání souboru, vy už projíždíte projekty v Omnifocusu. Jinak mi absence této funkce na mém 3G zas tak moc žíly netrhá. Mně bohatě stačí, že se při přepínání mezi aplikacemi nepřeruší muzika ve sluchátkách. Ale třeba s pořízením „čtverky“ názor změním.

FaceTime

Váhal jsem, zda do tohoto článku zařadit videotelefonování FaceTime. Zvýšit naši produktivitu může totiž nepřímo. Například tím, že se na služební cestě, při telefonování s manželkou, pohodlně usadíte na hotelové pohovce a odpočinete si při sledování své batolicí ratolesti po koberci v obýváku. Jistě, ovšem kdyby tu nebylo pár „ALE“. FaceTime funguje pouze pokud mají oba videotelefonisté iPhone 4 (u starších typů chybí kamera na přední straně). Oba telefony taktéž musí být ve chvíli hovoru připojeny k Wi-fi síti. Obě tyto podmínky znamenají, že se zatím ještě dlouho nebude jednat o masovou záležitost. Každá služba stojí a padá na tom, jak moc se m

ezi uživateli chytne. Vzpomínám na dobu, kdy si člověk do firmy pořídil první fax a pak mu dalo opravdu hodně práce najít někoho, kdo má fax taky a vyzkoušet, jak se faxuje.

GPS a gyroskop

A co takový gyroskop? V čem by nám ten mohl být užitečný? Ve spojení s GPS bude určitě mnohem přesněji, a tím pádem rychleji navigovat k hledanému cíli. Pryč s pomačkanými a potrhanými mapami. Stačí černá placička v kapse. A nebo takové hledání WC v neznámém městě s napůl šíleným a napůl prosebným výrazem v očích. Při něm se člověk minimálně alespoň pořádně zapotí. Takový Toilet finder, který je na Appstore zdarma, určitě leckdo ocení…

Kamera

Jak se říká štěstí přeje připraveným a člověk opravdu s sebou zcela běžně netahá tornu s připraveným fotoaparátem či videokamerou. Co šancí na skvělou fotku, nebo originální video zmizelo v nenávratnu právě proto, že nebylo jak ten prchavý okamžik zaznamenat. Kamera, pětimegapixel, je vysoce ceněná i foto-odborníky. Já jako redaktor si s sebou foťák na výjezdy do terénu ani nenosím. Stačí mi iPhone. Ten novinový papír to snese.

Není today obrazovka

Co mi pro lepší produktivitu na iPhone chybí je především tzv. Today obrazovka. Nejlépe hned po stisknutí Home tlačítka. Mít na jednom místě soustředěná upozornění na příchozí zprávy, soupis schůzek z iCalu a třeba aktuální počasí, by bylo fajn. Nějaké programovatelné API rozhraní, které by umožnilo sem umístit info z dalších aplikací by se taky hodilo. Na Cydii v jailbreaknutém telefonu je například IntelliScreen. Pěkná věc, ale odblokovaný iPhone mi přišel pomalejší a taky nějak moc často a dlouho cosi odesílal na internet.

Co naši produktivitu naopak brzdí?

Zkamenělý iCal a  chybějící To-do list. Ten nešťastný iCal. Nevím jak vám, ale mě přijde na iPhone zbytečně odfláknutý. Kdyby jej udělali alespoň tak, jak je na Windows Mobile. iPhone chybí i jakýkoli úkolovník.

Závěrem sečteno, podtrženo

Zejména upgrade mailu je velmi povedený. Až bude umět většina aplikací slušně multitaskingovat, až budeme mít dostatečně výkonnostně dimenzované iPhone „čtverky“ a videohovory pojedou i na nejblbější Nokii a až Steve posvětí Today obrazovku, hrábne do iCalu a porodí To-do list, pak budem zase o něco víc produktivnější.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru