Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

HootSuite (1. díl) – Začínáme s HootSuite

By on 13. 4. 2010 in Nástroje with komentářů 11
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

V poslední době zažívají sociální sítě velký rozmach, každý (tím myslím i firmy) tam chce být. Pojďmě se ale zaměřit na nejvíce vytýkaný problém u sociálních sítí – je to „žrout času“. Ano, lidé tráví až několik hodin denně konzumací informací o svých přátelích, ale i tím, že aktualizují svůj stav. Otázkou tedy zůstává – jak efektivně konzumovat a aktualizovat informace na sociálních sítích?

Odpovědí nám budiž webová aplikace HootSuite, sám výkonný ředitel Ryan Holmes (@invoker) definuje HootSuite jako „social media dashboard“. V současné době HootSuite integruje Twitter, Facebook, Facebook Pages, LinkedIn, Ping.fm, WordPress, MySpace a Foursquare. HootSuite je zdarma a vyzkoušet ho můžete na adrese http://www.hootsuite.com/.

Blog HootSuite najdete zde, nápovědu zde, FAQ zde a na Twitteru pod jménem @HootSuite.

Základní pravidla

Dovolte mi takovou malou odbočku, pojďmě si nyní stanovit základní pravidla pro používání sociálních sítí.

Vypněte si upozornění

Pryč s tím! Zapomeňte na veškerá upozornění, ať už jde o nový email, nový tweet, cokoliv… Takže pokud jste si nainstalovali aplikaci „Desktop Notifications“ (a podobné) rychle ji odinstalujte. To samozřejmě platí i pro váš mobilní telefon. Upozornění mají za následek neustále rozptylování, tu a tam odpovědět na email, tu a tam odpovědět na zprávu…

Stanovte si časové limity

Když kontrolujete každou minutu nové zprávy na Facebooku, máte problém. Když první stránka, kterou navštívíte po otevření prohlížeče, je Facebook, máte problém. Stanovte si časové limity, abyste se vyvarovali „kolečkám“. S tím souvisí článek od Pavla Králíčka (@pavelkralicek), přečíst si ho můžete zde. Nečekejte, až váš stav někdo okomentuje nebo retweetuje. Bohatě stačí, když výsledky vyhodnotíte při další návštěvě.

Zapomeňte na nepřečtené položky

Neprocházejte všechny nepřečtené položky, to nejdůležitější se k vám stejně dostane. Zkuste se trochu zamyslet, jak jste se dozvěděli o nedávné tragédii v Polsku? Tuto zprávu lidé několikrát opakovali a přeposílali. Doporučuji pravidlo – „listuj dvě stránky zpět a dost“.

Výhody

Výhody HootSuite jsou následující.

  • Zprávu můžete odeslat jedním kliknutím do všech podporovaných sociálních sítí
  • HootSuite umožňuje načasování zpráv
  • Import RSS kanálu
  • HootSuite poskytuje plnohodnotné statistiky
  • Spolupráce v týmech
  • Podrobný monitoring vaší značky

Alternativy

Ještě než se ponoříme do zkoumání funkcí, které HootSuite nabízí, rád bych vás seznámil s alternativními klienty. Srovnával jsem TweetDeck, Seesmic, Brizzly, Mixero a HootSuite. Kromě iPadu a BlackBerry pokrývá HootSuite všechny platformy.

HootSuite opět integruje největší množství služeb.

Pokračování

Na jednotlivé funkce HootSuite se podíváme v následujících dílech.

  • HootSuite (2. díl) – Načasování zpráv, koncepty a import RSS kanálu
  • HootSuite (3. díl) – Statistiky, spolupráce v týmech a monitoring značky
  • HootSuite (4. díl) – iPhone, Android a BlackBerry
  • HootSuite (5. díl) – Tipy 

František Hába, email, Twitter

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru