Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Ruší vás od čtení nepřehledné stránky?

By on 11. 3. 2010 in Rozvoj with komentářů 8

Ne každý potřebuje na webových stránkách vidět linky na Facebook, Twitter, blikající reklamy, videa či bloky odkazů na podobná témata. Někdy si člověk jen „chce“ článek přečíst a to vše ostatní, co dnes technologie web 2.0 nabízí, tak trochu ruší. Jindy si chce však přemíry možností užívat – a proto se nehodí nastavit si absolutní blokování.

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří si stránky přizpůsobí sobě (než by se přizpůsobovali stránkám), vyzkoušejte si doplněk Firefoxu TidyReady www.tidyread.com.

Předtím …

Pro ilustraci nabízím novinový článek v původní podobě …

a potom.

Takto vypadá text zformátovaný pomocí TidyRead. Zmizely nehezké reklamy a odkazy, zmizelo sice pěkné, ale rušivé grafické rozhraní – a zůstal jen text. Přehledný, čitelný – a především téměř celý. (Ano, trochu jsem to uřízl, aby obrázek nezabíral celou stránku a abyste si udělali představu o tom, jak se zvětší písmo.)

Co ještě TidyRead nabízí?

Doplněk TidyRead vám nabízí poměrně velkou svobodu v tom, jak si vzhled článku přizpůsobit. Lišta nabídky v horní části text vám umožní ovlivnit barvu a velikost textu, jeho šířku či barvu pozadí.

A kromě možností nabídky se v Nastavení aplikace ukrývají další a další možnosti, které běžný smrtelník asi nikdy potřebovat nebude. Vadí vám třeba stále se měnící fonty? Není problém, nastavte si své vlastní oblíbené písmo – které bude nejlépe vyhovovat míře únavy vašich očí.

Jestliže se rozhodnete doplněk vyzkoušet, dovolím si doporučit: v Nastavení aplikace vypněte smart mode, tedy automatické rozpoznávání/upravování článků do čtecího zobrazení.

A co je nejlepší? Tvůrci doplňku mysleli i na ne-firefoxové uživatele a doplněk je k dispozici i další prohlížeče.

TidyRead Add-on

TidyRead

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru