Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Rozdílné typy motivací

By on 22. 3. 2010 in Rozvoj with Počet komentářů: 1

Vladimír Dědek

VLADIMÍR DĚDEK | GTD, self-managementu a rozvoji osobnosti se věnuji už několik let. Své myšlenky sdílím také na webu chcirust.cz.
Mám rád zpětnou vazbu a pro uvítám, když se podělíte v komentářích s vlastními názory!

Poslední články od Vladimír Dědek (Všechny články)

Motivace je něco, co nás žene kupředu v naší práci. Je to něco, kvůli čemu vstáváme brzo i když se nám nechce, je to důvod, proč si odříkáme některé požitky, proč pracujeme do pozdních večerních hodin. Pracovat bez ní  lze jen stěží. Vždy musíme mít důvod, proč danou činnost provádíme. Jinak by byla práce zbytečná, bezdůvodná. 

Motivace lze rozdělit na několik typů:

Krátkodobá

Mnohdy jsme motivováni vidinou rychlého zisku či rychlého výdělku. Také do této kategorie mohu zařadit rychlé splnění povinností a z toho pramenící vidina volného času, který lze strávit příjemně.

Dlouhodobá

Zamysleli jste se někdy nad tím, co chcete vlastně v životě dosáhnout? Pokud ne, zkuste si sednout a v klidu si na papír napsat 30-50 věcí, které byste chtěli udělat předtím, než zemřete. Jaký to má důvod? Po sepsání všech přání se podívejte na seznam a zamyslete se nad tím, jaké současné aktivity vám pomohou docílit vašich cílů.

Kromě krátkodobých motivací je potřeba mít také ty dlouhodobé. Jedná se o větší milníky v životě. Mezi tyto cíle může patřit například: oženit se, zplodit dítě, koupit si auto, stát se šéfem, založit firmu, apod.

Vlastní

Vlastní motivace je taková, která vychází z nás. Chci mít hezké tělo – budu sportovat. Chci být v budoucnu úspěšný – půjdu na prestižní vysokou školu.

Okolní

Naši činnost zásadním způsobem ovlivňuje naše okolí. Ať už se jedná o rodinu, kamarády či o spolužáky/spolupracovníky. Lidé v našem okolí nás mohou motivovat, ale i demotivovat. Například správný nadřízený by měl své podřízené umět motivovat ke zdokonalování v naší práci. Učitel ve škole by měl žáky motivovat k většímu zájmu o probíranou látku.

Pozitivní

Pozitivní motivace je důvod, proč něco chci udělat. Za pozitivní motivaci lze považovat např.: finanční odměnu, respekt, uznání, osobní růst, vidina volného času,…

Negativní

Naopak negativní motivace je důvod, proč musím něco udělat. Jako příklad mohu uvést například neúspěch a posměch ostatních, finanční potíže, vztek, odplata.

Touha pomoci

Mnohdy si říkáme: „Proč to ten člověk dělá? Jakou má motivaci?“. Jistě znáte několik neziskových organizací, které pomáhají lidem v nesnázích. Co motivuje lidi přispívat těmto organizacím? Je to touha pomoci i za cenu, že z této činnosti nemají nic hmatatelného, žádnou odměnu.

Já sám se považuji za člověka, který často a rád kamarádům pomůže. Když jsem se před lety dozvěděl o činnosti společnosti Člověk v tísni, jejich aktivita mne zaujala. Proto dodnes pravidelně zasílám několik set korun této společnosti. Proč? Mám dobrý pocit z toho, že mohu pomoci druhým, kteří to potřebují. Nevydělávám statisíce měsíčně, ale i těch pár stovek, když se za rok sečte, může dát zajímavou sumu. Mnozí lidé mi říkají: „Proč to děláš? Radši peníze šetři a za rok si něco kup.“ Obtížně se mi vysvětluje, že mám jiný pohled na věc. Je to prostě touha pomoci, jakýsi druh skryté motivace. Motivace nepochopené, známé jenom mně.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru