Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Moleskine, kam se podívám

By on 9. 3. 2010 in Nástroje with komentářů 11

Dotaz, jaké nástroje pro GTD používáte, bych si už netroufla položit. Navíc je jasné, že každému vyhovují zcela jiné metody a pomůcky. Pokud jste si do svého Maca koupili Things nebo podobné aplikace, možná vám bločky na způsob moleskine přijdou zbytečné.

Já se přes všechny možné technologické vymoženosti vracím každý rok k moleskinu a mám ho stejně plný jako v době, kdy Things byl dalekou budoucností. Dvě vteřiny jsem uvažovala o luxusu jménem FranklinCovey, ale ač jsem puntičkářský melancholik, tak jsem ho za Things vyměnit nedokázala. Nicméně nemůžu a nechci použít slovo NIKDY.

Nevím, jak jste na tom vy, ale já mám doma několik druhů moleskinů. Jako hlavní samozřejmě diář (týdenní), city moleskiny (ty mi přijdou fakt dobré, když se do některých měst vracíte – mně se tak osvědčily Berlín a Amsterdam), potom mám na rychlopoznámky journal a na delší věci bločky Cahier.

Novinkou tohoto roku jsou moleskiny Passions, které mě ohromily hned na první pohled.  Jedná se o jakési ukojení psací vášně v různých oblastech. Určitě máte někde seznam knih, které chcete přečíst, a určitě se někde povalují různé poznámky, které jste si během četby zapsali. K tomu Vám může posloužit Book Journal, kde si můžete zapisovat všechno, co Vás kolem knih napadne. Druhá zastávka je Recipe Journal. Každá hospodyňka má určitě svůj receptář nápadů, který střeží ve svém bloku. Tento moleskine je velice luxusní variantou. Pro mě nejzajímavější je Wine Journal, kam si můžu poznamenat, které víno bylo opravdu delicious a které naopak už nikdy ochutnávat nechci. Sem tam si i nalepím vinětu a ve výsledku mám kvalitní papírový EverNote. Pro filmové nadšence je udělán Film Journal, který ovšem používat nebudu, jelikož si u jednoho písmenka můžu poznačit jen 4 filmy, a to je u filmů proklatě málo. To samé platí i u Music Journal, ale tomu dám ještě šanci v budoucnu. V posledním případě bych se chtěla zeptat, jakým způsobem využíváte Wellness Journal? Ještě jsem ho neměla v ruce a moc mě nenapadá, co přesně do něj psát.

Moleskinů v mém šuplíku stále přibývá, je ale otázka, jestli do nich máme stále co psát. Jak jste na tom vy?

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru