Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Projektová evoluce aneb Projector ve verzi 2

By on 8. 2. 2010 in Nástroje with komentáře 3
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Ačkoliv jsme se Projectoru už na Mítvšehotovo.cz věnovali v samostatné recenzi, vracíme se k aplikaci opět. Proč? Abychom informovali o změnách, kterými za necelých šest měsíců prošel.

Společnost App4Mac má na svědomí“ pěknou řádku užitečných programů, přičemž mi je na ní sympatická nejen snaha o intuitivní ovládání a pěkný vzhled, ale i vytrvalá touha své produkty vylepšovat. Projector se dostal do verze č. 2.0 a během posledních dvou měsíců už tu máme update v podobě 2.0.7. A nikdy nejde o zbytečnosti. Vývojáři notně zdokonalili ovládání – přesouvání položek, integraci se systémem (například přesun kontaktu přímo do kolonky Resources, takže se vám daný člověk vytvoří se vším všudy – kontakty, fotografií…).

Jestliže jsem ve svém posledním textu Projector stavěl do nevýhodné situace jako program sice hezký, ale co do funkčnosti zakrnělý (ve srovnání s Merlinem a OmniPlanem), můžete si tato tvrdá slova nyní odmyslet. Druhá verze programu chytla druhý dech, a i když ještě nedosahuje takových funkcí, jaké potkáme u jmenovaných „gigantů“, už to nelze brát jako slabost Projectoru, ale spíše jako takovou nutnost k zachování jednoduchosti.

Merlin na mě osobně působí velmi těžkopádně a nepřehledně (leč má určité přednosti jako správa projektu skrze více uživatelů, komunikace s iPhone verzí), OmniPlan se mi líbí a vyhovuje. Ale pokud dáte hodně na GUI, nakloníte se k firmě App4Mac.

A jakých změn aplikace ve své druhé verzi dosáhla?

Především je to ještě snažší ovládání. Úprava jednotlivých událostí, kroků, jejich vzájemné propojování – to vše obsloužíte s lehkostí. Přehlednější vizualizace plánu – můžete si přepínat mezi různými typy zobrazení. Projector do sebe integroval ToDo manažer. Jednotlivé položky umí editovat a řadit tak, že mohou mít různou hierarchii. Při nastavení výše finančního ohodnocení už pracuje s nejrůznějšími časovými jednotkami. Vylepšil správu a organizaci tzv. Resources – čili lidí a materiálu, které do projektu zapojujete. Optimalizoval se pro 64-bit verzi systému Mac OS a běží bez potíží a rychleji. A pochopitelně by vám vývojáři předložili další desítky vylepšení a úprav, kterými aplikace prošla.

Samozřejmě se evoluce programu odrazila i na ceně. V minulosti bylo možné program zakoupit za necelých sedmdesát dolarů, nyní vás vyjde téměř na sto. Ale s tím, že nemůžete doufat, že pak budete mít zdarma upgrade, když se Projector dostane do další vývojové fáze (což lze s ohledem na dosavadní vývoj očekávat). Můžete si proto připlatit i za doživotní „jistotu“, ale to už si musíte ještě více připlatit.  Částka se tak může vyšplhat až ke cca 230 dolarům.

Pokud se nepletu, někde na Twitteru jsem zaregistroval informaci, že by App4Mac mohla udělat verzi pro iPad, což by se rozhodně pro takový program slušelo. A ještě by se mohli vývojáři vynasnažit, aby mezi měnami (když chcete počítat náklady v rámci projektu) byla i naše koruna. (OmniPlan s ní počítá.)

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru