Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Note2self – hlasové poznámky rovnou do Inboxu

By on 28. 2. 2010 in Nástroje with komentáře 4
Jaroslav Luhan

Jaroslav Luhan

GTD jsem začal používat v roce 2008, těsně před tím, než vyšla knížka Mít vše hotovo od Melvilu. Mým hlavním nástrojem je Microsoft Outlook+OneNote, chytrý telefon a papír A4. Jak můj systém funguje, si můžete přečíst na tomto webu v mých článcích, ale neustále se vyvíjí, takže aktuální verzi přednáším na školeních.
Jaroslav Luhan

Poslední články od Jaroslav Luhan (Všechny články)

Souhlasíte se mnou, že ty nejlepší nápady vás napadají v autě, při rychlé chůzi, na procházce, nebo někde, kde si je nemůžete zapisovat? Možná používáte „vodotěsný Evernote„, tedy metodu paměťových míst. Můžete také používat hlasový záznamník v mobilu. Jak však dopravujete hlasové poznámky do Inboxu?

Určitě víte (nebo na to teprve přijdete), že čím méně vstupních schránek váš GTD systém má, tím lépe. Brzy mi přestala vyhovovat aplikace záznam zvuku ve Windows Mobile. Chtěl jsem, aby se hlasové poznámky dostaly do mého hlavního Inboxu, kterým je emailová doručená pošta. Hledal jsem tedy program, který to jednoduše a spolehlivě zařídí.

Moje výběrové řízení vyhrál produkt Note2self od firmy PocketInformant.

Proč se mi líbí?

Naprosto jednoduché ovládání. Vyberete si jedno z hardwarových tlačítek a používáte ho pro spuštění i zastavení záznamu. Po zastavení záznamu se poznámka odešle na předem nastavenou emailovou adresu. Můžete také využít tlačítek na dotykové obrazovce.

Co když zrovna nemám signál nebo jsem v zahraničí a nechci plýtvat datový tarif?

Zprávu nemusíte odesílat hned. Jednoduše prstem ťuknete na tlačítko Save (Uložit) a zpráva se uloží do paměti. Bude čekat, dokud neodešlete nějakou další zprávu, nebo ručně nezvolíte odeslání fronty všech čekajících zpráv.

Jak velké jsou zprávy?

Pokud  používáte formát wav, tak jsou poměrně velké. Přibližně 200kb na 20 sekund. Můžete však přepnout na formát Ogg Vorbis. Záznamy v ogg jsou zruba čtvrtinové. Program nepodporuje formát mp3.

Jakým způsobem se zprávy přenášejí?

Můžete si vybrat ze tří možností. Přes ActiveSync, váš vlastní SMTP server nebo server poskytovatele, případně využít službu Note2Self Sending Service. Služba je v současné době zdarma, kvůli ochraně před spamem je nutná registrace.

Co dodat? Našel jsem nějaké mouchy?

Note2self stojí 4,95 USD, což je necelá stokoruna. Jsem s ním naprosto spokojen a pomáhá mi každý den. Jen malé upozornění. Rozhodí ho, pokud se v průběhu odesílání zprávy snažíte stiskem hardwarového tlačítka nahrát nějakou další.  To protestuje chybovou hláškou nebo zaseknutím. Ale o uložené zprávy nepřijdete, odešlou se při dalším spuštění.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentáře 4

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

Stránka, který odkazuje na tento příspěvek

  1. Inbox alá Hipster PDA za 10 minut | Mít vše hotovo.cz | 8. 12. 2010

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru