Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

SkyDrive Explorer

By on 13. 1. 2010 in Nástroje with komentářů 8
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

je velmi šikovná webová aplikace od Microsoftu, která slouží k ukládání a sdílení dat. Pokud ji neznáte, určitě stojí za trochu pozornosti. Úplně stačí Windows LiveID a získáte 25 GB úložného prostoru zdarma (s jedinou podmínkou, nahrávaný soubor nesmí být větší než 50 MB).

Jestliže SkyDrive používáte, asi vám trochu vadí fakt, že prostor ovládáte prostřednictvím webového prohlížeče, což je poněkud zdlouhavé – a trochu nepraktické. Dobrá zpráva zní: existuje celkem šikovné řešení.

SkyDrive Explorer vytvoří v adresáři Počítač samostatný podadresář „SkyDriveExplorer“, který vám usnadní přístup s vaším on-line diskem.

V okně se zobrazí již existující složky. SkyDriveExplorer sice neumožňuje otevírat uložené dokumenty přímo z okna průzkumníka, ale díky němu můžete dokumenty snadněji stahovat. Zajímavá je také možnost kopírovat URL adresu uloženého dokumentu.

Pokud si prostřednictvím této aplikace vytvoříte novou složku, nastaví se automaticky jako „soukromá“. Upravit vlastnosti složek (jako je sdílení nebo nastavení uživatelů a jejich práv) či správu více účtů současně zatím utilitka nedovoluje.

A dobrá zpráva na závěr: i pro TotalCommander existuje samostatný plug in.

Více informací o SkyDrive najdete v článku Začínáme na SkyDrive. SkyDriveExplorer via HowtoGeek.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

komentářů 8

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Kare Neugebauer napsal:

    Není lepší si složky standardně namapovat ? Ne každý chce fullsynchro všeho co tam nacpal.
    http://extrawindows.cnews.cz/skydrive-jak-jej-pouzit-jako-bezny-pevny-disk

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru