Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Stáhněte si všechny své soubory z GoogleDocs

By on 10. 12. 2009 in Nástroje with komentářů 9

Jestliže často píšete své texty  v GoogleDocs, asi jste si zhruba před měsícem všimli přibivší možnosti stáhnout vybrané soubory do jednoho velkého zazipovaného balíku. Na rozdíl od předchozího stavu, kdy člověk musel instalovat Greasemonkey skript, aby si své dokumenty stáhl a mohl s nimi pracovat offline, to byla změna příjemná.

Včera udělaly GoogleDocs další krok směrem k uživatelům: nyní si můžete stáhnout všechny soubory najednou v jakémkoliv formátu, aniž byste museli instalovat nějaký doplněk.

Ve složce dokumentů zaškrtněte jakýkoliv dokument a přejděte na Další akce (More actions) > Exportovat (Export…). Z nabídky si potom vyberte formát, do kterého se mají dokumenty uložit (MS Office, OpenOffice nebo .PDF) a v dolní části okna zatrhněte položku Exportovat všechny soubory. Jediným omezením je velikost najednou stahovaných souborů: 2GB.

A proč by člověk měl dokumenty vůbec stahovat?

Občas se hodí mít své věci jen v počítači. Jsme národ škudlivý a k technickým novinkám asi zdrženlivý. Minimálně v centru Brna jsem našel myslím 4 jinak velmi dobré kavárny (a dalších asi 5 restaurací), které internetové připojení nenabízí. O autobusech a vlacích se raději nezmiňuji.

Nebo můžete chtít své texty zazálohovat třeba na virtuálním SkyDrive či přímo Google Docs opustit [sic!] a vytvářet dokumenty pomocí nových Office Web Apps (a využívat tak třeba kontroly gramatiky a překlepů).

[via Digital Inspiration]

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru