Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Gmail se naučil posílat přílohy i v offline režimu

By on 26. 11. 2009 in Nástroje with Počet komentářů: 1

Ve středu zpřístupnil Gmail další užitečnou funkci svého vynikajícího e-mailu. Jak prohlašuje Andy Palay na oficiálním Gmail blogu, možnost přikládat k e-mailům přílohy i v režimu offline (aby se pak všechno najednou odeslalo, až se připojíte) patřila k jedné z nejpožadovanějších funkcí.

Pokud tedy pracujete offline (či jste si offline zpřístupnili), zase se trochu zvětší šance, že nezapomenete přílohu připojit. A jak v oficiálním komentáři dovysvětlovává Palay, i když budete připojeni, stejně vaše e-maily projdou přes Outbox – kde je můžete briskně zachytit a chybějící přílohu na poslední chvíli dodat.

Pro případ, že jste na možnost pracovat s (g)é-mailem v offline režimu stále ještě nepřišli, připomíná Palay tyto základní kroky:

  1. V Nastavení > Laboratoř zatrhněte hned první nabízenou možnost Offline (Aktivovat) a klikněte na Uložit změny.
  2. Jakmile znovu načtete stránku (refresh/F5), objeví se vám v pravém řádku menu vedle jména možnost „Offline“. Kliknutím na odkaz začne stahování. (Pozor, aplikace vyžaduje doplněk Google Gears, který – v případě, že jej nemáte – se stáhne a nainstaluje sám.)

Ještě jedna výzva: teď už můžete posílat e-maily odkudkoliv. Takže neváhejte, a jakmile budete mailovat na nějakém netradičním místě (v letadle či iglú, jak navrhují autoři), vyfoťte se – a fotku pošlete na adresu hikingfan@gmail.com. A možná, možná se vaše foto objeví na oficiálním Gmail blogu.

Via Official Gmail Blog

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru