Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Oživte svůj GoogleCal elegantním rytmem Helveticy

By on 9. 9. 2009 in Nástroje with komentářů 5

Den bez GoogleKalendáře si snad ani představit nedovedu. Základní klávesové zkratky se staly mým druhým jazykem. S Kalendářem propojené Tasks denně nabízí seznam úkolů, které vybouchnou, pokud je neudělám. Stručně a jasně, bez GoogleCalu bych asi nebyl.

Svižný a oku libý design či naprosto jednoduché ovládání většiny Google aplikací tvoří hlavní dvojici důvodů, proč je používám. Ale i „googlí“ jednoduchost se někdy okouká. A někdy se okouká naprosto nečekaně, třeba v okamžiku, kdy člověk uvidí, že by něco hezkého a jednoduchého mohlo vypadat ještě lépe – a zůstat stejně jednoduché.

Minulý týden v pátek referoval Lifehacker o GreaseMonkey skriptu Helvetical, který promění vzhled GoogleKalendáře v designovou lahůdku. Nevěřil jsem, nainstaloval – a světe div se, stránka kalendáře se proměnila v téměř až učebnicovou ukázku ladnosti jednoduchého designu.

A když jsem zjistil, že změna vzhledu vůbec nezměnila základní ovládání aplikace, nestačil jsem se divit – a co nejrychleji nainstaloval i další greasemonkey skript –  Helvetireader. Nad ním ovšem nadšení poněkud vyprchalo, protože mi v hlavičce jednotlivých zdrojů zmizelo mé oblíbené tlačítko „Mark All As Read“. Nevadí, nevadí. Helvetical bolístku pofoukal.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru