Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Čas jako kůň bez uzdy

By on 3. 6. 2009 in Rozvoj with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Letošní summit GTD byl nejen o setkávání, ale také o snaze Davida Allena pronikat se svojí metodou do struktur společností, uplatnit se ve firemních strategiích, chodu. Co naplat, time management má pro vedoucí podniků, stejně jako pro jakéhokoliv manažera a značně vytíženého zaměstnance, smysl. Není proto náhodou, že spoustě lidí z mého okolí ono sousloví asociuje korporátní sféru, pány v oblecích a s kufříky.

Jenže „ochočit svůj čas“ nemusejí chtít (a potřebovat) pouze lidé, kteří pospíchají po ulici s telefonem u ucha, a nemusejí to být ani takoví, kteří mají pevně danou pracovní dobu. Sám osobně se pohybuji mimo tuto skupinu „v saku“ a mohl bych se začlenit do kategorie „kreativní profese“. To, že jsem vesměs pánem svého času, má pochopitelně i několik nevýhod a ty znatelné se pojí právě s problematičtějším plánováním.

Getting Things Done bezesporu výtečně funguje, má-li ředitel firmy pevně daný harmonogram, zná své projekty a přesně stanovené procesní kroky. „Má“ kategorie se však nemůže tak výhradně spoléhat na předem daný harmonogram, a dokonce se nemůže ani zcela opírat o jasně popsané projekty a jednotlivé kroky, které vedou k jejich realizaci.

Ano, nevyzpytatelnost se objevuje napříč všemi odvětvími.  Pokud ale ráno vstanete v šest, abyste o půl stihli autobus a v sedm hodin byli v kanceláři, odkud můžete v poledne na půl hodinu odejít na oběd a po třetí hodině vám končí pracovní doba a vy jdete domů, máte opěrné body v každém dni.

Víte zhruba, jakým směrem či jakým tempem se váš pracovní den bude ubírat, má své ohraničení. V případě zaměstnance jsou v mnoha případech stanoveny i kroky – a GTD mu pomůže „pouze“ je zrealizovat tak, aby nepřetekly přes určené termíny a aby si práci pokud možno nemusel dotyčný nosit domů.

Tzv. „kreativnější“ profese se vyznačuje celkovou rozvolněností. Vstát si člověk může, kdy chce, pauzu na oběd si udělá, jakmile má na něj chuť. Na druhou stranu nevnímá nějaké hranice, čímž snadno dojde k tomu, že nad prací stráví více času než zaměstnance z prvního příkladu. A že práce mu velmi lehce může prostupovat celým dnem, až do doby, než ulehne do postele.

Můžeme říct, že zatímco GTD u prvního případu pomáhá k produktivitě práce, u druhého příkladu slouží k efektivitě využití času. A navyknout si na Allenovu metodu může být pro „kreativce“ mnohem obtížnější, nebojím se však dodat, že důležitější. Paradoxně tak ti, kteří nad time managementem ohrnují nejvíce nos, neboť jim přijde příliš škrobený, „robotický“, by pomoc GTD potřebovali nejvíce.

Abych byl konkrétnější, uvedu to na sobě (a neberte to jako egocentrismus, uvést příklady je zkrátka praktičtější a jednodušší).

Kreativní profese většinou obnáší zapojení do mnoha různých prací, já funguji (dle označení Stephena R. Coveye či oblastech zodpovědnosti Davida Allena) v několika rolích – jako student postgraduálního studia na VŠ, jako pedagog na jiné VŠ, jako externí redaktor a publicista při několika periodicích a serverech, jako projektový manažer (a do nedávna jako šéfredaktor) filmového měsíčníku, jako dramaturg a produkční televizního pořadu, jako dramaturg a vedoucí kina. Vedle toho se snažím psát vlastní blog a připravuji knihu. A v neposlední řadě mám (jako ostatní) i role nepracovní, jsem synem, bratrem a především manželem.

Až na výjimky, jakým jsou hodiny, kdy učím, a termíny, dokdy musí být natočeny určité díly televizního pořadu, si veškerý harmonogram stanovuji sám, protože se nevyznačuje jasně nadefinovanými hranicemi. Deadline odevzdání článků si de facto určuji také sám, už třeba jen tím, že se rozhodnu psát o filmu, který má premiéru tehdy a tehdy.

Co je hlavní: z vnějšku mi přichází skutečně minimum podnětů k načrtnutí kroků, které mám před sebou.

Kreativní profese se vyznačuje právě tím, že jedinec je naprosto odpovědný nejen za projekty, kterými se bude zabývat (zde musí kalkulovat s tím, co jej baví, ale také s tím, aby se uživil, když nemá pevné zaměstnání). A neručí jen za projekty, ale pochopitelně i za stanovení kroků uvnitř projektů.

Rozdíl mezi prvním a druhým příkladem, o nichž jsem psal výše, vidím v tom, že u spíše „ne-kreativní“ profese má GTD pohlídat, aby si dotyčný v rámci svého pracovního dne uspořádal stanovené kroky tak, aby nestál na místě a udělal je rychle a kvalitně.

U kreativnějších profesí základ práce s GTD stojí na definování projektů a jejich kroků. A pochopitelně na tom, aby člověk dokázal tyto kroky ve svém rozvolněném, neohraničeném dnu, seskládat způsobem, aby se nestal otrokem práce nebo naopak aby za měsíc nenapsal pouze jednu recenzi…

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru