Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Google Tasks nově také v Google Kalendáři

By on 13. 5. 2009 in Nástroje with komentářů 12

Pokud jste si oblíbili jednoduchý „úkolníčekGoogle Tasks, tato zpráva vás jistě potěší. Dosud byly totiž Tasks dostupné jen z Gmailu a telefonů, dnes se přidává nová možnost: ovládat své úkoly přímo z kalendáře. (Bohužel, propojení  Tasks s Kalendářem teď v noci zatím funguje jen v anglickém jazyce.)

Až se přihlásíte do svého kalendáře, všimněte si nového odkazu Tasks pod klasickými dvěma nabídkami Create Event a Quick Add. Po kliknutí se vám po pravé straně zobrazí starý známý panel s nabídkou Úkolů – tak jak je znáte z vyskakovacího okna v Gmailu.

Velkou výhodu vidím v možnosti přidávat nový úkol přímo prostřednictvím kalendáře – při vytváření nové události se totiž můžete rozhodnout, zda vytvoříte klasickou „kalendářovou“ událost, či přihodíte nový úkol. Od událostí jej v přehledu úkolů poznáte na první pohled: řádek s úkolem začíná zaškrtávacím políčkem.

Jedinou slabinu zatím vidím v tom, že při vkládání úkolu nemůžete ovlivňovat seznam, na který chcete úkol vložit – zatím se úkol ukládá na „aktuální“ seznam, odkud jej můžete přesunout tak na jiný seznam, jak jste zvyklí z Gmailu. Jsem více než přesvědčen, že pokud Google tento detail poupraví, změní se Tasks ve velmi efektivní nástroj osobní organizace schopný konkurence aplikacím, jako jsou RTM či Todoist.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru