Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

NowDoThis – nejjednodušší To-Do aplikace

By on 27. 4. 2009 in Nástroje with komentářů 12

Určitě všichni znáte nejznámější To-Do aplikace – třeba RememberTheMilk, ToodleDo, Todoist, Things, Life Balance a mnohé další. Předhánějí se, která nabídne víc funkcí, víc možností, ale zároveň dobrou přehlednost a použitelnost. Dnes vám představím To-Do aplikaci, která se všem ostatním zcela vymyká.

NowDoThis je To-Do aplikace obraná o veškeré funkce doslova „až na kost“. Zůstane jen to nejdůležitější – tedy aktuální úkol, na kterém byste měli pracovat.

Naleznete ji na webové adrese http://nowdothis.com, kde Vás uvíta aktuální úkol napsaný velkým černým písmem. Pokud tam přijdete poprvé, zobrazí se vtipné „take a nap“ (neboli „zdřímnout si“).

Správa úkolů

Kromě samotného zadání úkolu na stránce naleznete jen dvě další tlačítka – Done, kterým označíte úkol za splněný, a Edit list, kterým můžete úkoly přidávat, mazat a přeorganizovávat.
Chcete-li přidat nový úkol, stačí jej jen napsat na nový řádek.

Aplikace nabízí jedinou pokročilejší funkci – tvorbu různých seznamů. Vytvoříte je tak, že na nový řádek napíšete název seznamu ve tvaru @nazevseznamu a úkoly, které k němu chcete přiřadit, pak píšete na řádky pod něj. Další seznam pak vytvoříte analogicky – na nový řádek napíšete název dalšího seznamu ve stejném formátu.

Jen prohlížeč – ostatní mají smůlu

Velká škoda je, že NowdoThis existuje pouze ve své webové verzi. Nemůžete ji tedy používat ani offline na PC, ani na mobilu. To značně omezuje její použití na nutnost sedět před obrazovkou. Taková aplikace pro iPhone by se velice hodila a určitě by mnoha lidem pomohla.

Mírně ve výhodě jsou jen uživatelé FireFoxu, kteří si mohou aplikaci zobrazit v bočním panelu. Návod, jak na to, naleznete na oficiálním blogu.

K čemu je to dobré?

Možná si říkáte, k čemu je to dobré, když to vlastně nic neumí? Pro někoho to naopak může být hlavní výhoda. Aplikace vám tak totiž umožní soustředit se jen na aktuální úkol a nic jiného. Nevíte, kolik úkolů vás ještě čeká, nemáte o tom přehled. Další úkol se nezobrazí, dokud nesplníte ten aktuální.

Jako jediná aplikace pro GTD by NowDoThis asi neobstála, ale já sám ji využívám, když se mi nakupí větší množství drobnějších úkolů. Můžu se tak vždy soustředit jen na jeden z nich – když bych se po splnění každého koukal znovu do své „hlavní“ GTD aplikace – Things, všiml bych si více úkolů najednou a musel bych o nich alespoň trochu přemýšlet.

Díky NowDoThis mám na očích vždy jen jeden z nich, ten aktuální. Navíc, když všechno splním, odměnou mi je zeleným písmem vyvedený nápis All done! Tomu říkám odměna.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru