Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Nezapisujte si ÚPLNĚ všechno…

By on 11. 4. 2009 in Rozvoj with Počet komentářů: 1

ale jen to, co se neustále vrací a co vás neustále nutí na to myslet,“ prohlašuje David Allen v dvoudílném rozhovoru s Mikem Vardy na Effing The Dog.

„Vzhledem k tomu, že tu skutečnou správnou podstatu „dalšího kroku“ pochopí lidé až při šestém nebo sedmém přečtení, rozhodl jsem se napsat další knihu, aby si čtenáři nepřidali divně, že čtou stále dokola jednu knihu,“ vysvětluje Allen.

Kromě ranní rutiny (která se jako vejce vejci podobá té mé: tedy káva, a teprve potom zjišťovat, co se musí tento den dělat – jak Allen tvrdí, „co umře, když se do toho nepustím“) zjistíte také, že sesbírat, respektive zachytit (což je upravený pojem v nové knize) nemusíte úplně všechno. Snažte se zachytit všechno, co skutečně chcete mít zachyceného – tj. věci, které chvíli v mysli zůstanou.

Člověk by se měl naučit rozpoznat, na co zrovna teď soustředí pozornost: a začlenit do systému. Jak Allen zmiňuje, nejde o to zapsat a uspořádat všechno, seznamy dalších kroků jsou jen a jen naše záležitost – a to, že si na ně napíšeme milión sto věcí, asi má z našeho pohledu nějaký důvod. „Pokud chcete mít čistou hlavu [a seznamy], tak se raději postarejte, aby bylo „čisté“ to, co vám brání, abyste se tak cítili.“ A to mi jako reakce na stížnosti čtenářů typu „Kvůli vám mám tak dlouhé seznamy úkolů“ přijde jako zatraceně dobrá odpověď. Tak, tak, každý svého štěstí strůjcem, jak říkala nejen teta Kateřina.

via GTDTimes.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru