Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Mashable – nejen průvodce světem sociálních médií

By on 15. 4. 2009 in Nástroje with komentáře 4
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

Není tomu dávno, co jsem čirou náhodou narazil na server Mashable: The Social Media Guide. Byla to láska na první pohled. Když pominu uživatelsky příjemné prostředí, přehlednost a svěží nádech designu stránek, zůstává informativně napěchovaný server, v němž najdou zalíbení všichni ti, které zajímá internet 21. století. Samostatné sekce zde mají online sociální sítě (Twitter, Facebook, MySpace), blogy, vyhledávače, ale také nepřeberné množství sítí a služeb. Můžete se zde potkat jak s produktivitou, nakupováním, tak i torrenty, web designem a v neposlední řadě i produkty jako třeba iPhone.

Myslel jsem, že stránka mne už nemůže více potěšit (stal jsem se jejím odběratelem RSS a také si ji zařadil na Twitteru), ale stalo se. Zkraje dubna totiž iTunes začal nabízet ke stažení Mashable jako aplikaci pro iPhony. Ačkoliv by se to mohlo zdát jako zbytečné (vždyť stačí RSS, namítnete), aplikace nabízí více než obyčejný sklad nových zpráv/článků.

Pracuje se čtyřmi kategoriemi – zprávy, události, Twitter a aplikace. Navzájem se tyto oblasti nekříží, nedochází k duplicitě informací, můžete si vybrat to, co vás zajímá.

No, a když už jsme u chvály, nelze opomenout vpravdě krásný design, takže i obyčejné „listování“ přináší i požitek.

Mashable má bohužel na svůj chod jisté nároky, takže přes obyčejné připojení to chce chvíli trpělivosti, než aplikace naběhne (při Wi-Fi se pochopitelně rozbíhá bezproblémově), ale samotné čtení už pak naštěstí se zpomalením nezápasí.

Navštěvovat samotný server pochopitelně nepřestanu, ale při cestách funguje aplikace Mashable jako výtečný pomocník. Podívejte se na demo a/nebo zdarma stáhněte.

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru