Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Jak synchronizovat Things bez Wi-Fi

By on 2. 4. 2009 in Nástroje with Počet komentářů: 1
Lukáš Gregor

Lukáš Gregor

LUKÁŠ GREGOR | Bloger, pedagog a autor šesti knih. Má rád, když může vychutnávat přítomný okamžik, baví ho být, baví ho také školit (nejen) GTD.
Lukáš Gregor

Poslední články od Lukáš Gregor (Všechny články)

S aplikací Things, postavenou na metodě GTD, jste se mohli seznámit na stránkách Mít vše hotovo v polovině ledna. Jak tento článek, tak další pozitivní reference mě přivedly k odzkoušení programu od firmy Cultured Code. Nevyčkal jsem ani do uplynutí zkušební doby a licenci na Things si pořídil, současně s desktopovou verzí i tu pro iPhone.

S využitím aplikace jsem velmi spokojený, kamenem úrazu se ale ukázala být synchronizace, neboť nastavení ve Things ji dovoluje pouze tehdy, je-li iPhone a počítač (v mém případě MacBook) připojen na stejné Wi-Fi síti. Při četbě různých fór, diskuzí jsem opětovně narážel na nářky uživatelů, kteří se přes Wi-Fi nepřipojují, nebo (stejně jako já) se s ní potkávají jen čas od času.
Funkčnost aplikace je tak logicky značně osekaná. Něco je poznačeno na iPhonu (je-li člověk v „terénu“), s něčím se naopak pohodlněji a lépe „pohraje“ v desktopové verzi, ale v telefonu to schází. Roztříštěnost úkolů na dvě místa zrovna nepatří mezi pravidla GTD metody, a proto měla firma Cultured Code u mě jedno velké mínus. Narozdíl například od společnost Omni Group, která synchronizaci u aplikace OmniFocus umožňuje skrze Wi-Fi, MobileMe i WebDav.

Nepříjemnou situaci však dokáže vyřešit tzv. Ad hoc networking, jehož nastavení není nikterak složité a účinnost je stoprocentní.

1) Stačí kliknout na Wi-Fi symbol na horní liště svého Mac operačního systému a dát vytvořit síť

2) Do názvu si zadejte třeba právě AdHoc a potvrďte. Místo ikonky Wi-Fi (proužkovaný trojúhelník) se na horní liště objeví šedý trojúhelník a v něm miniobrázek něčeho, co připomíná televizní obrazovku.

3) Otevřete si v iPhonu nastavení a zapněte Airplane Mode. V nastavení Wi-Fi si dejte „ON“. Telefon najde vámi „vyrobenou“ AdHoc síť. Prstem řádek klepnutím potvrďte (objeví se potvrzovací čárka) a po malé chvíli se v levém horním rohu telefonu vedle ikonky letadla objeví i dobře známá signalizace Wi-Fi signálu.

4) Otevřete si desktopovou i mobilní verzi Things. V nastavení desktopové verze si klikněte na obrázek iPhone, poté pak v tomto oknu na „open assistant“. Things po chvilce najde váš telefon, potvrzením se dostanete k nabídce kódu, který vepíšete do svého iPhonu, kde už se vám v tu chvíli zobrazí kolonky na číselný kód a numerická klávesnice.

5) Dojde k párování těchto dvou zařízení. Pro příště už si desktopová verze bude spárovaný mobilní telefon pamatovat, takže v nastavení lze u synchronizaci iPhone kliknout pouze na „sync now“ a je to.

Jediným úskalím tohoto postupu je, že vytvořenou Ad hoc síť si počítač nezapamatuje po její deaktivaci. Musíte tedy vždy před synchronizací síť Ad hoc nejprve v Macovi vytvořit. Nicméně to zabere pouze několik pár vteřin a tato cesta, jak mít Things „zdravé“ a funkční v obou přístrojích, jistě za těch několik pár chvilek stojí.

Štítky: ,

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Počet komentářů: 1

Trackback URL | RSS kanál s komentáři

  1. Vita napsal:

    Díky lukine, přesně tohle sem hledal :)

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru