Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Zpracování Inboxu – další metody

By on 5. 3. 2009 in Sebeorganizace with komentáře 4
admin
admin

Poslední články od admin (Všechny články)

Zdá se, že téma zpracování inboxu (poštovní schránky) se stává absolutním „vítězem“ na našem webu. Je to mj. důkaz tvrzení Tima Ferrise, že „Email je největší vyrušovadlo současnosti“ a že je tedy nutné ho dostat tam, kam všechna vyrušovadla patří. Mimochodem, víte, kdo je Timothy Ferris? Je to autor bestselleru „The 4-Hour Workweek„, knížky, která jde na řešení problémů přepracovaných lidí z trochu jiného konce než Allenovo GTD. Podle Ferrise nejde o to „mít vše hotovo“, ale především „nedělat to, co není nezbytně nutné, a případně delegovat, delegovat, delegovat“. Že nemáte na koho? To byste se divili – v tomto je knížka skutečně objevná. Krom toho je nesmírně vtipná, řekl bych, chvílem až moc.

Teď už můžu prozradit, že naše vydavatelství získalo na její vydání práva, a že knížka vyjde koncem letošního léta. Jsme přesvědčeni, že s GTD se nevylučuje, ba naopak – je jejím osvěžujícím protipólem, jakýmsi vyvažujícím doplňkem. Co David Allen z titulu vážnosti svých dobrých úmyslů „nemohl“ napsat, napsal Ferris. A naopak.

Ale abych se vrátil k tomu inboxu: popis i porovnání metod pro jeho zpracování najdete v přehledovém článku na webu Readwriteweb.com. Jednou z uvedených metod je i Ferrisova metoda. Co si myslíte o jeho přístupu? Je to GTD kacířství? Zajímá vás 4-Hour Workweek?

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru