Připoj se ke komunitě!

Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Odeslat


Základna osobního růstu

Z diáře blondýny – aneb další krok je..

By on 2. 3. 2009 in Rozvoj with Počet komentářů: 1
Milý Davide, nevím, jestli dostáváš dopisy od ctitelek, asi Ti nejspíš píšou samí chlapíci v kravatách… Ale já Ti asi brzo také nějaký dopis napíšu, navoním a pošlu!! Patrně jsem se zamilovala do Tvojí knihy GTD a nemůžu se dočkat, kdy vyjde pokračování, ach!! Tak hezky mi ulehčuje každodenní boj se všemi úkoly, které na sebe hrneme my sami a o to více jiní.

Určitě všichni znáte situaci, kdy se něco zašmodrchá, nedojdou podklady včas, někdo něco neudělá a najednou se zdá, že už je na všechno pozdě…
Stává se, že v takovém případě na vás ten někdo na druhé straně zeměkoule, emailu, telefonu začne vzrušeně vykřikovat a zahrnovat úkoly typu: „Běž tam, nevím kam, přines to, nevím co! Tedy, snaží se na vás nahrnout typickou „záležitost“, která nemá jasný začátek a do které se nikomu nechce.
Ale modří (tedy blonďatí) už vědí!! Nechám dotyčného se vystěžovat, vypovídat, a když už je u konce s dechem, velmi zdvořile řeknu: „Ano, máte pravdu. A jaký navrhujete další krok?“
A na čí straně hřiště je nyní obluda – Záležitost? Na vaší ne!!
Pokud se má věc smysluplně vyřešit, další krok k tomu pomůže. Pokud na vás někdo háže vlastní neschopnost, právě jste mu sebral vítr z plachet. Musí se sám zamyslet, co vlastně chce, aby se stalo, a ještě se může cítit polichocen, že se ho ptáte na radu. (Bez rozdílu pohlaví, jsme všichni ješitní…)
Nejsem zlomyslná, jen si bráním svůj čas a svoji práci…
„Další krok“ je naprosto geniální věc. Má jenom jeden drobný háček. Když už to všechno vymyslím, naplánuju, zapíšu, pak už nezbývá, než ten krok vykonat. A když si jich takhle připravím příliš, zase stojím na místě a jenom přešlapuju. Takže nezbyde, než si stanovit priority. (Br, a toho se leknu a jdu radši navštívit App Store a hledat nové aplikace do IPhonu, se kterými už to opravdu půjde všechno samo.) (Špatná zpráva pro dnešní den: „samo“ nejde nic.)
Sbohem Davide, musím jít pracovat, abych Tě byl hodna…

Štítky:

Připoj se ke komunitě Mít vše hotovo!

Stačí nám poslat tvou e-mailovou adresu. Občas ti pošleme tipy pro produktivnější práci, odkazy na zajímavé knihy nebo akce. Psát ti však budeme jen jednou za čas a pouze tehdy, budeme-li mít skutečně co říct.

Přidej komentář k příspěvku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru